..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Gençliğinde müzik öğrenen, felsefeyi daha iyi anlar. -Platon
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Yazar Portresi - erdal divriklioğlu
erdal divriklioğlu - Kaibe
Site İçi Arama:


Öykü
  Ne Zaman Başlayayım Buna? (erdal divriklioğlu) 12 Ekim 2014 Varoluşçuluk 

Neden kapının önüne koyamıyorum sence seni? Mutsuzluğunun farkına varmaya ramak kala...Her şey beklendiği gibiyken.Oysa sana hiç ihtiyacım yok.Benzersiz bir hikayen de yok. Ben sadece senin için mutfakta elini bıçağı keserken fark ettiğin an olacağım.Akan kanın belki de.Ya da bir düzeltmen kendi adına.

  Adım "Sekhmet... "" (erdal divriklioğlu) 14 Ekim 2014 Varoluşçuluk 

Çocuk kadından önce ölmüştür. Kadın sonradan ölmüştür.Her ikisi de ölmüştür. Ve bir çok insan ölmüştür. Bu kadın savaş meydanlarında defalarca aynı hatayı yapmıştır.Aynı suçu işlemiştir. Görevi ise;kendi ülkesi için istihbarat sağlayan kadın ajan olmaktır. "Vatan hayinidir."

  Adım "Sekhmet" 7 (erdal divriklioğlu) 27 Ekim 2014 Varoluşçuluk 

"Benim masum çocuğum" dedi içinden. "Benim hayat arkadaşım, sev beni daha çok sev.her hangi bir alışverişimiz olmadan sev.daha çok sev." Ve acısız sev...

  Adım "Sekhmet... "" 5 (erdal divriklioğlu) 20 Ekim 2014 Varoluşçuluk 

"Organizma her gün binlerce insan ve aileye ulusal internet ağı üzerinden çeşitli testler gönderiyor. Bu arada amaç ölüm sonrası yaşamı tercih eden kişilerin sağlıklı bireyler olarak topluma ve organizmaya kazandırılması."

  Adım "Sekhmet" 6 (erdal divriklioğlu) 23 Ekim 2014 Varoluşçuluk 

Organizma ölümlü direnişçilere görünürde "Ölümlü bir yaşam" hakkı tanıyor gibi görünse de el altından bir savaş yürütmekteydi. Kendi tarafından olanların sayıları organizma tarafından gün geçtikçe azaltılmaya çalışılmaktaydı. Ülkenin bir çok yerinden gelen haberlerde Organizma tarafında olan Ölümsüz insan kitlesi kışkırtılarak gezgin bu dört kişi gibi dönüştürülmek isteniyordu.

  Adım "Sekhmet... "" 2 (erdal divriklioğlu) 20 Ekim 2014 Varoluşçuluk 

"Beyler,bayanlar aslı sorgulanması gereken parçalanması gereken,makineler akıllı cihazlar değil. Sorgulanması gereken insanlığa ne olduğu? sorgulanması gereken tıpkı sellim'in dediği gibi inanç,ahlak ve özgürlük diye perdelenen bu söylemde Tanrı'nın insan için ne ifade ettiği ya da tanrı insan için öldü mü yoksa?"

  Adım "Sekhmet... "" 3 (+18) (erdal divriklioğlu) 20 Ekim 2014 Varoluşçuluk 

Çığlığa doğru yöneldim.Kapıda bir kaç erkek bekliyordu.Yüzleri donuk sigara içilmemesi gereken yerde sürekli sigara içiyorlardı. Beni görünce hiç biri ne sesini çıkardı.Ne de itiraz etti. İçeriye daldım. Burası bir doğumhane. Yaşamın doğduğu yer.Anne rahminden süzülen yaşam buradan filizlenip hayata sokuluyor.

  Adım "Sekhmet... "" 4 (erdal divriklioğlu) 20 Ekim 2014 Varoluşçuluk 

Çoğu insanın problemli evliliklerine birbirlerinin gözünün içine baka baka yaptıkları ihanetlerine tanık olurken, Aşk'ında insan hayatı için sunulan bir ürün olduğunu farketmesi çok zaman almadı. Organizma o zamanlar yoktu. Ya da vardı ama bu çapta değil. Dünyanın bir çok yerine "Yaşa,ye tüket,iç,sıç seks yap" sloganları pompalanırken

  Ama Dünyanın En Güzel Gülen Kadınını Seviyorum. (erdal divriklioğlu) 12 Kasım 2014 Bireysel 

Annemin takıntısı ise "Pekmezin nasıl içilebileceği konusunda" Çünkü içerken yere sıçrarsa bir felaket olabileceğini düşünüyor. Bu yüzden en son bulduğu yöntem çay bardağından höpürdetmek oldu.

  Radyo (erdal divriklioğlu) 16 Kasım 2014 Kent 

Bir gün "Ben sizce güzel miyim ?" diyen bir kadın sesi ile de karşılaştım. Görmüyorum ki seni... Nereden bileyim dedim. "Sesimi dinle benim" dedi sonrasında kapattı telefonu. Dinledim.Güzelsin diyecektim halbuki.Dememe fırsat kalmadan kapattı.

  Tek Kuruşluk Hikayeler (2) (erdal divriklioğlu) 23 Kasım 2014 Kent 

Sıram geldi.Kaç para bu baklavanın kilosu dedim. Satıcı kadın sıraladı.Bol cevizli,tereyağlı,Gerçek şekerli,Bizde Glikoz olmaz! olamaz beyim dedi. Bir baklava için bu kadar abartılı benzetme yapmasına şaşırdım.Ama satıcıydı nihayetinde.O albenili görseli besleyen bir kaç abartılı söz normal sayılabilirdi.

  Tek Kuruşluk Hikayeler 3 "Kahve" (erdal divriklioğlu) 29 Kasım 2014 Beklenmedik 

Ben balıktan anlamam! derdi ilk başlarda. Geçenlerde malzeme satan çocukla şakalaştı. Gazeteciler gelmişler.Sordukları son soru,"Peki ya kadınlar,onlarda balığa meraklı mı ?" diye sormuşlar. Abla dedi? "Vallahi seni örnek verdik." Biliyorum zaten dedi. Adı buralarda deliye çıkmıştı. Küçük bir kasaba.Gölün kenarında her gün balığa giden bir kadın.

  Tek Kuruşluk Hikayeler "Öyküler İsyanda! "" (erdal divriklioğlu) 4 Aralık 2014 Bireysel 

Bir kadın yarattım. O kadın yarattığım en şaheser şeydi benim için. Sonra sıcak bir çorba düşündüm. Dizimin dibine yataydı. Koynuma alaydım, saçlarından okşayaydım, gözlerine bakaydım. Sevişip,sevişip yorulaydım.

  Tek Kuruşluk Hikayeler 5 "Kahveden Öncesi... "" (erdal divriklioğlu) 17 Aralık 2014 Kent 

Olduğu yerden hızla üzerine yürüdü. Kaderden daha güçlü bir fiziği vardı. İki eliyle kaderin bedenini kavrayarak sıkıca kavradı. Duvara yapıştırarak gözleri yuvasından çıkmış bir öfke ile seslendi kız kardeşine "Pis bir fahişe miyim?" Kader can havliyle Ferzan'ı ittirdi. "Neler olduğunu sen ve ben biliyoruz." "Bilmeyen tek kişi hakan..."

 

 ......... 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © erdal divriklioğlu, 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.

 

Bu dosyanın son güncelleme tarihi: 13.11.2019 16:36:30