..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Kötü insan korkuya itaat eder, iyi insan sevgiye. -Aristoteles
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Yazar Portresi - Tuna M. Yaşar
Tuna M. Yaşar - FALANKS
Site İçi Arama:


Ana Sayfa
  Göbeklitepe 1 (Tuna M. Yaşar) 23 Mart 2020 Tarihsel Roman 

Orupta “Atalarımızın mağarasını merak ediyorum. Oradan gelecek bilgi izlerimizin olduğu bilinmezliklerle bizi sonsuza kadar yaşatacak. Bir merdiven resmi vardı. Birde oradan aldığımız örnekle yonttuğumuz ilk dikili taşımız oldu. Söyle Arkeot mağarada aklında kalan hangi çizimler var?”

  Göbeklitepe 2 (Tuna M. Yaşar) 23 Mart 2020 Tarihsel Roman 

Arkeot temiz kalpli biriydi. Onun temiz kalbi tapındığı gizli güce geçebilen bir ritimdeydi. O gün yine gizli gücünü düşünürken uzaklara gitmek istedi. Sanki biri ona fısıldıyordu. “Ara yenterin ku. Uto ma soridu.” Yani “Gel buraya, sana diz teması öğreteceğim.” Diyordu.

  Göbeklitepe 3 (Tuna M. Yaşar) 23 Mart 2020 Tarihsel Roman 

Orupta kararsızdı. Nevaliçöri mi yoksa Göbeklitepe mi kutsaldı. Ataları Nevaliçöri’de yaşamıştı. Ama aldığı kutsal bir işaret kutsallığın her zaman ıssız yerlerde olduğu ve o ıssız yerleri taşlarla inşa etmenin kutsallığı daha da artıracağını gösteriyordu.

  Göbeklitepe 4 (Tuna M. Yaşar) 23 Mart 2020 Tarihsel Roman 

Akaptu aklına ilk gelene inanıyordu. Şu an tüm dairelerin kapanmasının getireceği bilgisizlik ziyandan başka bir şey değildi. Çünkü bilgisizlik ortadan kalkan dairelerle geliyordu. Onların aklı böyle çalışıyordu ve bilgi denen gücü görüntüden ve görüntüyü yaşamaktan alıyorlardı.

  Göbeklitepe 5 (Tuna M. Yaşar) 23 Mart 2020 Tarihsel Roman 

Orupta içindekini dışarıya vuramıyordu bir türlü. Onca eğlence, onca yaşanmışlık ne içindi. Kendi varlığını anlamsızca sorguluyordu ama sonuca varamıyordu. Birileri ona görünmez şeklide isteklerini yaptırıyor ama Orupta o kişiyi bir türlü tanımlayamıyordu. Aklına güzel ve kötü şeyleri kim getiriyordu. Eğer aklı gelişmiş olan düşüncesine, geleni hemen yapmayıp bunu sorguluyorsa gizem, denen şeyi direnciyle karşılıyor ve akla gelen mutlaka şu veya bu şekilde sonuca ulaşıyordu. Orupta sonucu getiren o gizemi bir türlü çözemiyordu.

  Ağaçlara Fısıldayan Adam (Tuna M. Yaşar) 19 Mayıs 2019 Aşk ve Romantizm 

Ferhat her zaman ki yaptığına nokta koymak istiyordu. Bunu nasıl yapacağını bilmiyordu. Bir çaresi olmalıydı. Ya odunları kırarken kulağına gelen seslere aldırmayacak veya artık ağaçlara fısıldamayı kesecekti. Ferhat ağaçlara fısıldamayı biliyordu. Yapması gereken ağacın içinden kendi içine görünmez bir ışığın nurun aktığını düşünmekti.

  Gezegenin Yeni İnsanları (Tuna M. Yaşar) 9 Mayıs 2019 Bilim Kurgu 

Uzaylılar yeni insan prototipinin hayata başlaması için binlerce yılı heyecanla beklemişti. İlk örnekler üç yüz altmış kişiydi. Bedenleri zayıf yapılı ama DNA larının çok üstün özelliklere sahip olması, yeni bedenleri kendileri hayata geçirmelerine rağmen uzaylıları kıskandırıyordu.

  Paralel Boyuttan Gelen Araba (Tuna M. Yaşar) 2 Mayıs 2019 Bilim Kurgu 

Farabi eve geldiğinde içine bindiği o yabancı arabayı yerinde göremedi. “Şaka gibiydi. İyi ki yok oldu ortalıktan.” Diye evine coşkuyla girdi.

  Ölümsüzlüğe Geçen Çoban (Tuna M. Yaşar) 21 Nisan 2019 Fantastik 

Mesut “Bizim için burada sadece müzik söz konusu. Ama istersen sigara içebilirsin. Yiyeceğe gelince yalnız bozdurduğumuz altınların parasını kullanabiliriz. Başka türlü para kullanamayız. Ve şu an canım fena halde pizza çekiyor.” Dedi. Gece onlarındı artık. Müzikte dinleyecekler pizza da yiyeceklerdi.

  Sebeb-i Dost (Tuna M. Yaşar) 19 Nisan 2019 Sevgi ve Arkadaşlık 

Taksi o ara geldi. Vedalaştılar. Cemil son kez “Ökkeş selfini bol bol gönder ki senden haberdar olayım. Bakarsın hatıra denen şeyi canlı tutarız.” Ökkeş anlamıştı ne dendiğini. “Yeri ve zamanı geldiğinde selfimi eksik etmem. Ama anıları hatırlamak için biraz kuvvetli bir sese ihtiyaç var. Haydi yolun açık olsun.” Dedi. Hakkarili aile kapı önünden misafirlerini yolcu etti.

  Antarktika'dan Sıcak Gülümsemeler (Tuna M. Yaşar) 18 Nisan 2019 Bilim Kurgu 

Birleşmiş Milletlerin onayı ile Türkiye Güney Kutbunda Antarktika Kıtasında üs kurma imtiyazına kavuşmuştu. Bu televizyonlarda bas bas bağırılıyordu. Ülke büyük bir sevinç içindeydi. En çok sevinen ise Meral’di. Haklıydı tüm ülkeden daha fazla sevinmeye. Kıtaya gidecek ekibin içindeydi. Gemiye binecek ve gidecekti. İlk kazmayı o zaman vuracaklardı.

  Reenkarnasyon Siotyal Bölge (Tuna M. Yaşar) 13 Nisan 2019 Dinbilim 

Reenkarnasyon ne kadar metafizik olsa da akla yatkınlığı nedeniyle bir gün keşfedilecek.

  Delibaş Cumhuriyeti (Tuna M. Yaşar) 12 Nisan 2019 Fantastik 

Delibaş direktif verdi. Celal bayar not alıp hemen ilgili bakana talimat verdi. Ardından bir saat içinde sigara ve alkollü içecekler ucuzlar.

  Masa (Tuna M. Yaşar) 9 Nisan 2019 Özlem Şiirleri 

Masa statümüzdür

  Elvis Presley Ayetler (Tuna M. Yaşar) 9 Nisan 2019 Tasavvuf 

Bir yazar kutsal kitapta yazmalı. Bu yazdığım naçizane bir ayet.

  Zeytin Dalı Harekatı (Tuna M. Yaşar) 7 Nisan 2019 Toplumcu 

Savaş zorluktur. Kahramanlar zor oyunun finaline gider.

  Tanrıça İsisin Kütüphanesi (Tuna M. Yaşar) 7 Nisan 2019 Fantastik 

Arkaik gizemi çözen onun zaferi ile sarhoş olur.

  Günklük Kütüphanesi (Tuna M. Yaşar) 6 Nisan 2019 Soyut 

Günlük yazmak sıkıcıdır. Teknoloji ile kolaylaşacak.

  Cadılar Bayramı (Tuna M. Yaşar) 5 Nisan 2019 Fantastik 

Aramızdaki cadılar öyle gizli ki. Bizler uyuyunca faaliyete geçerler.

  Mars Geçidi Mağarası (Tuna M. Yaşar) 5 Nisan 2019 Bilim Kurgu 

İleri bir yaşamın mağarada bıraktığı gizem.

 

 

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © Tuna M. Yaşar, 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.

 

Bu dosyanın son güncelleme tarihi: 09.07.2020 05:00:07