..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Hiçbir zaman karakterlerimin hüzünlü olduklarını düşünmedim. Tersine yaşam dolular. Trajediyi seçmediler, trajedi onları seçti. -Juliette Binoche
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Eleştiri > Kesinlikle Karşıyım! > Fuat Türker
10 Ocak 2012
Pkk'nın Hedefi; Komünist Toplum  
Fuat Türker
Kin, nefret ve öfkeyi hakim kılmayı amaçlayanların sinsi oyununu dostluk, kardeşlik, birlik, sevgi, saygıyı ve güzel ahlakı yaygınlaştırarak bozalım.


:BFAC:
PKK, “Kürt milliyetçisi gerilla örgütü” gibi gösterilmeye çalışılsa da gerçekte Marksist- Leninist bir örgüttür. Kuruluş kongresinde yer alan ve örgütün internet sitesinde dikkati çeken bazı ifadeler, PKK’nın Marksizm’e olan güçlü bağlılığını açık bir şekilde ortaya koyar:

“Marksist-Leninist teori çok iyi özümsenmelidir. Önder kadrolar sık sık Marksizm’e müracaat etmeli, Marksizm’in uygulanmasını başlangıç şekli yapmak için bu öğretiyi gerçekten özümsemeliler. ... Biz sosyalizmi siyasal sorunun çözümlenmesinde daha çok bir eylem kılavuzu olarak ele alacağız. Mutlaka böyle bir öğretinin temsilcisi olarak, böyle bir öğretinin savunucusu olarak, bunun en önemli koşulu olarak bulunulan ülkenin siyasal iktidar meselesine uygulayarak, mevcut iktidarı parçalamada bir araç olarak, bir eylem kılavuzu olarak kullanarak üzerimize düşeni yapacağız.”

Komünist hareketin engellenemediği ülkelerde bugüne kadar bölünmeler gerçekleşmiştir. Birçok örneği olan bu bölünmelerde etnik unsurlar etken olmamış, yalnızca komünist ideoloji rol oynamıştır.

Komünizm, 20. yüzyıla damgasını vurmuş, insanlığa zulüm, kan, gözyaşı ve acılar yaşatmış bir ideolojidir. Geçtiğimiz yüzyılda 120 milyon insan komünizm nedeniyle öldürülmüştür. Dahası, hayatını yitiren bu insanlar savaşta ölen askerler değil, komünist devletlerin kendi sivil halklarıdır.

Ölenler dışında, komünist rejimlerce hak ve özgürlükleri ellerinden alınan, göç etmeye zorlanan, bilinçli ve sistemli olarak kıtlık çektirilen, hapsedilen, çalışma kamplarında köle gibi kullanılan on milyonlarca insan olmuştur. Korku içinde yaşayan milyonlarca insanı da ilave edersek, bu soğuk, katı ideolojinin insanlığa verdiği zararın boyutlarını görebiliriz. PKK’nın ülkemizin doğusunda öngördüğü korku yapılanması da budur.

PKK Atesittir

Marksizm ve Leninizm’in kökeninde terör vardır. Hedefe ancak şiddet ve terörle ulaşılabilir. PKK, son dönemde komünist-Marksist kimliği deşifre olunca paniğe kapıldı. Örtbas edebilmek amacıyla yeni stratejisi gereği ‘din’i kullanarak, dindar doğu halkını kendi tarafına çekmeye gayret etti. Marksist- Leninist- ateist çizgideki örgüt, bu tür bazı taktiklerle hem halk arasında, hem de kendi içinde farklı bir propaganda yöntemi geliştirmeye çalıştı. Ancak bu hiç de inandırıcı olmadı. İşte bugün bu paniğin yansımasına tanık oluyoruz

PKK ateisttir. Din ahlakına ve din ahlakının insanlara getireceği güzelliklere düşmandır. Küçük yaşlardan itibaren dine düşman olarak eğitilen, vicdanı körelen örgüt üyeleri, devletimiz ve halkımız açısından büyük bir tehdittir.

PKK, genç beyinlere öncelikle diyalektik materyalizm ve bu felsefenin kaynağı olan Darwinizm eğitimi vermektedir. Bu yüzden yurt çapında anti-Darwinist, anti-materyalist, anti-komünist çok güçlü bir fikir propagandası zorunludur.

Doğudaki vatandaşlarımız dindardır. Bu topraklarda yaşayan güzel ahlaklı insanları, materyalist, ateist ve İslam karşıtı PKK’dan korumalı ve onlara destek olunmalıdır.

PKK’ya çözüm, hamasi nutuklar ve sloganlar atmak değil, Darwinizm’in ve materyalizmin çökertilmesidir; fikir mücadelesidir.

Fikir Mücadelesi Nasıl Olacak?

Terörle mücadele konusunda anti-komünist ve anti-Darwinist propagandanın toplum genelinde de önemi fark edilmiş ve ortak bir kamuoyu oluşmuştur. Başlangıç olarak bu gelişme oldukça sevindiricidir. Bundan sonra yapılacak olan ise somut adımlar atılmasıdır. Bu konuda çeşitli kurumlara da sorumluluklar düşmektedir.

Devlet, komünizm, materyalizm ve Darwinizm’e karşı halkın bilinçlenmesini sağlayacak politikalar oluşturabilir. Konuyla ilgili donanımlı olan sivil toplum kuruluşlarının desteğini alabilir.

Yazılı ve görsel medya kardeşlik, sevgi, merhamet ve inanç birliği yönünde yayınlar yapabilir.

Yapılacak olan mücadele kararlı ve sürekli olursa, umut edilen sonucu hızlandıracaktır. Bu fikir mücadelesi, PKK’nın fikri dayanağını yok ederek, Allah’ın dilemesiyle terör fitnesinin beynini dağıtacaktır. Örgütün ideolojisi ortadan kalktığında kendisine sempatizan ve yandaş bulamayacak, böylece faaliyette de bulunamayacaktır.

"Kürdün Kürtten Başka Dostu Yoktur" Sözü Sinsi Bir Oyundur

Güneydoğu’daki kardeşlerimiz üzerinde sinsi bir oyun oynanıyor. “Bir arada yaşayamayız”, “Kürdün Kürtten başka dostu yoktur” fitnesi yayılmaya çalışılıyor. Oysa hepimiz birbirimize Allah’ın emanetiyiz. Kürtler de, Lazlar da, Çerkezler de; tek bir milletiz.

Hepimiz dostlar ve kardeşler olarak bu memlekette yaşayan insanlarız ve çok güzel bir görevle; İslam Birliği’yle görevliyiz.

Bu oynanan oyun ve yaşananlar nedeniyle gerilime düşülmemeli. kimse paniğe kapılmamalı. Yazılı ve görsel medya, sürekli bir gerilim üslubundan kaçınmalı. Şu an ortamı karmaşaya sürüklemek, insanları paniğe kaptırmaya çalışıyorlar. Bu geçici bir oyun. Bu gibi olaylarda soğukkanlılığı korumak çok önemli.

Bizler terör örgütü mensupları ile terör mağduru insanları çok iyi ayırt etmeliyiz. Doğulu vatandaşlarımızı şefkatle koruyup kollamak güzel ahlakın gereği. Aksi ise terör örgütünün ekmeğine yağ sürmek olur. Kürt vatandaşlarımızla diğer vatandaşlarımızı düşman etmeye yönelik oynanan oyuna gelmeyelim. Kin, nefret ve öfkeyi hakim kılmayı amaçlayanların sinsi oyununu dostluk, kardeşlik, birlik, sevgi, saygıyı ve güzel ahlakı yaygınlaştırarak bozalım.

Samimiyetle dini yaşayan kürt kökenli vatandaşlarımızı kendileri gibi saptırarak, Allah`ı, peygamberleri, kitapları, ahireti inkara sürüklemeye çalışan bu kirli örgütü Allah`ın dilemesiyle bölgeden söküp atalım.


Fuat Türker

.Eleştiriler & Yorumlar

:: PKK Terör Örgütü
Gönderen: Mustafa Şakarcan / , Türkiye
9 Ağustos 2015
PKK Terör örgütü, sol görüşlerle kurulmuştur,doğrudur.. Fakat, 1991 yılındaki 1.Körfez Harekatı'ndan sonra, durum değişmiş ve ABD tarafından destek gören bir örgüte dönüşmüştür. Bunun sonucu olarak, PKK terörünün ülkemize yansıyan mahiyeti, kapsamı, şiddeti de değişmiştir. Bu şartlarda, PKK sadece ABD' nin hedefleri doğrultusunda hareket etmektedir. Bunu görmezden gelemeyiz. Teşekkür ve saygılar...
Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın kesinlikle karşıyım! kümesinde bulunan diğer yazıları...
Darwinizm, Komünizmin Bilimsel Kılıfıdır
"Kahrolsun O Zan ve Tahminle Yalan Söyleyenler"
Dünyalık Peşindeki Din Adamları
Toplumda Yerleşik Kur"an Dışı Sözler - II
Darwinizm Putunu Kırmak Neden Önemlidir? - I
Evlilik Programları
Birlikte Allah'ın İpine Sarılma Zamanı Gelmedi mi?
Toplumda Yerleşik Kur"an Dışı Sözler - I
Kalpleri İslam'dan Soğutanlar
Özrünüz Kabul Değil!

Yazarın eleştiri ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Şeytanın Çift Taraflı Kıskacı: Bir Yanda Ateizm Bir Yanda Yobazlık
Münafık Matruşka Gibidir...
Medya Kaçıncı Kuvvet?
Zulümden Yalnızca Zulmeden Sorumludur
Yalanın Rengi
'Allah Baba' ve 'Allah Seni Yakar': Çocuk Eğitiminde İki Yanlış
Toplumda Ahlaksızlık Nasıl Özendiriliyor? - II
"Allah Evrimle Yaratmış Olabilir" Düşüncesi Neden Yanılgıdır?
Bilin (Mey) En Numaralar - I
Bilin (Mey) En Numaralar - II

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Bir Otobüs Yolculuğu [Öykü]
Köy Anılarım (!) [Öykü]
Daldaki Armut (Çocuklar, Gençler ve de Çocuk ve Genç Kalanlar İçin :) [Öykü]
Artık Oruç Tutuyorum (Çocuklar İçin Ama Büyükler de Okuyabilir :) [Öykü]
Boyun Eğen Kutlu Kadın [Öykü]
İnkârcılar İnananların Sapmasını İsterler [Deneme]
Son Perde [Deneme]
Dinin Çıkarlarını Gözetmek [Deneme]
Konuşma Kişiliği Yansıtır [Deneme]
İnsan Neden Kıskanır? [Deneme]


Fuat Türker kimdir?

6 yıldır insani ve imani konularda makaleler ve çocuk yazıları yazıyorum. Yaklaşık 5 yıldır Haber Vaktim, Cemaat. com, Sayha Dergi, Edebistan, Turuncu Dergi, Körpe Kalemler, Edebiyat Defteri gibi dergi, portal ve haber sitelerinde yazılarım yayınlanıyor. Yazılarımı ve inandıklarımı paylaşmak için İz Edebiyat'dayım. Ayrıca Risale Çocuk, Kalem. biz ve Beyan/İstikamet Dergisi'nde çocuk yazıları yazıyorum.

Etkilendiği Yazarlar:
-


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © Fuat Türker, 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.