..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Olgular görmezden gelindikleri için var olmaya son vermiyorlar. -Huxley
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Deneme > Gülmece (Mizah) > Kemal Yavuz Paracıkoğlu
6 Ekim 2012
Ondan Sonra - 7  
Muvaffakiyetsizleştiricileştiriveremeyebileceklerimizdenmişsinizcesine

Kemal Yavuz Paracıkoğlu


Tüvan’a giden var mı? Yok mu? Orası, Harika bir dünyadır! Yaşayabilmek için herkesin kötü olmasının zorunlu olduğu bir dünya…


:FII:
Tüvan’a giden var mı?
Yok mu?
Orası, Harika bir dünyadır!
Yaşayabilmek için herkesin kötü olmasının zorunlu olduğu bir dünya… Orada, her lahza çevreye direnme gücünüzü hazır tutmalı ve olan biten her şeyden etkilenerek kendinizi sürekli geliştirip bu direnme gücünüzü büyültmelisiniz.

Orada verilen eğitimler, tamamıyla, muvaffakiyetsizleştiricileştirilmeyi hedeflemekteydi. Yetiştirilen ekonomistlere, ekonomik yapısının nasıl muvaffakiyetsizleştirilinebilineceği öğretilirdi. Mühendislere, bir fabrikanın üretimde nasıl muvaffakiyetsizleştirilinebilineceği öğretilirdi. Kezalik, işçilere yapılan işlerde nasıl muvaffakiyetsizleşilinebilineceği öğretilirdi.

Siyasi Partiler, “bu memleketi diğer memleketler karşısında en iyi biz muvaffakiyetsizleştirebiliriz,” diyerek oy isterlerdi. En muvaffakiyetsizleştirebilici parti başkanları, mitinglerde, “Tüvan, seninle gurur duyuyor!” diye atılan tezahüratlar eşliğinde alkışlanırlardı.

Velhasıl-ı kelam, nasıl muvaffakiyetsizleştirecekleri öğretilememiş kişiler muvaffakiyetsizleştirilememiş kişiler olarak ıskartaya ayrılarak vatandaş olarak kullanılıyorlardı. Bu büyük vebalden kurtulabilmek umuduyla herkes, ama herkes, birer muvaffakiyetsizleştirici olarak yetişmeye gayret ediyordu.

Bir Siyasi Parti de ben kurdum. Herkes sandı ki, parti programımda ülkenin en iyi partimiz tarafından muvaffakiyetsizleştirilinebilineceğini anlatacağım; oysa ben tam tersini yaptım, ülkenin nasıl muvaffakiyetleştirilinebilineceğini anlattım.

Tüvan’ı çok sevenleri çevremde toparlayarak bu duruma bir dur demenin gerekliliğini anlatmaya çalışarak, muvaffakiyetsizleştirici olmayı yani muvaffakiyetsizleştiricileştirilmeyi reddetmelerini istedim.

Bu konuda bulabildiğim her meydanlıkta, her insana, hiç üşenmedim, ileri geri konuştum. Yapılan ilk genel seçimlerde ise binde dört oy alabildim. Olsun! Yılmadım, mücadelemi sürdürdüm.

Benim bu tarzım üzerine, bazıları, tekerlerine çomak sokmakta olduğumu görmekte gecikmediler. Herkesi kolayca muvaffakiyetsizleştiricileştiriverebileceğini düşünen bu şahıslar, bu duruma çok sinirlendiler. Beni “Hergelekon davasından tutuklattılar.

“Muvaffakiyetsizleştiricileştiriveremeyebileceklerimizdenmişsinizcesine laflar ediyormuşsunuz ha?" diyerek sorgulamaya başladılar.

On yıl kadar süren tutukluluk hallerimden sonra cezaevinde de uslu durmadığımı, çan çan konuşup durduğumu, yazılar yazdığımı görünce, Muvaffakiyetsizleştiricileştiriveremeyebileceklerimizdenmişsinizcesine propaganda yaparak mevcut hükümeti yıkmaya halkı teşvik etmekten müebbed hapse çarptırdılar…

Olsun! Vatan mevzubahisse gerisi teferruattır. Vatan sağ olsun!Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.


Yazarın deneme ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Ondan Sonra - 1
Ondan Sonra - 2
Ondan Sonra - 3
Ondan Sonra - 5.
Ondan Sonra - 6
Ondan Sonra - 4
Ondan Sonra - 9
Ondan Sonra - 8

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Part - Time Sevişmeler [Şiir]
Bir "Hiçbir Şey" Olmak [Şiir]
Deliler Bayramı [Şiir]
Nazlı Nazlı Karılar... [Şiir]
Gülbahar'ım; Can Çiçeğim! [Şiir]
İkimiz İçin [Şiir]
Halepçe [Şiir]
Çapkın Kız... [Şiir]
Senden Önce, Sensiz [Şiir]
Gül - 1 [Şiir]


Kemal Yavuz Paracıkoğlu kimdir?

Okur yazar, okuduğunu anlar, yazdığı okunur, emekli büro memurluğundan devşirerek, kendi kendine oldu yazar. . .

Etkilendiği Yazarlar:
Hiç kimseden etkilenmemiştir, kendine özgü bir yazı dili kullanır...


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © Kemal Yavuz Paracıkoğlu, 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.