..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Herkes cennete gitmek ister ama kimse ölmek istemez. -Joe Louis
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Eleştiri > Sevgi ve Nefret > osman demircan
31 Temmuz 2013
Dokunmayın Bana  
osman demircan
Dokunmayın bana orkestra olurum, müziğimden anlamazsınız. Dokunmayın bana resim olurum, renklerimden korkarsınız. Ellerim asma bahçesidir, üzümlerimden çalmayınız. Bileklerim kabe yoludur, bıçaklarınızla kollarımı doğramayın. Bu dünyada kim üstün davası vardır, karga gibi başımda uçmayın. Dokunmayın bana boş çuvallarınızı kanımla doldurmayın. Dokunmayın yaralarıma, merhem olmayın. Her ışığı karanlıkta yıldız sanmam, uçaklar yol alır göğün karanlığından başka memleketlere.


:GBC:
Dokunmayın bana orkestra olurum, müziğimden anlamazsınız. Dokunmayın bana resim olurum, renklerimden korkarsınız. Ellerim asma bahçesidir, üzümlerimden çalmayınız. Bileklerim kabe yoludur, bıçaklarınızla kollarımı doğramayın. Bu dünyada kim üstün davası vardır, karga gibi başımda uçmayın. Dokunmayın bana boş çuvallarınızı kanımla doldurmayın. Dokunmayın yaralarıma, merhem olmayın. Her ışığı karanlıkta yıldız sanmam, uçaklar yol alır göğün karanlığından başka memleketlere. Kimse mehtabını bırakmaz giderken. Karanlığıma dokunmayın, umut ışığıyla beni avutmayın. Dokunmayın hayat hikayeme, her sayfasında dağ gibi cümleler vardır, anlamakta zorlanırsınız. Kusuruma bakmayın, sizler bozuk terazilersiniz hep eksikliğimi gösterirsiniz, ağırlığımdan anlamazsınız. Dokunmayın bana elleriniz bir gemi değildir, beni sürüklemez mutluluğa. Sizler ağlamasını bilmezsiniz, dokunmayın gözyaşlarıma, anlamazsınız dertlerimden. Kaldı ki merhametiniz kartaldır, yüreğimi kendi yavrularınıza yedirirsiniz. Sizler başka hayatlardan beslenirsiniz. Kaldırın üzerimden yorganlarınızı, yorganlarınız üzerimde kar olur, boran olur. Üşümelerim sizin ellerinizden olur. Bir gülün dikeni beni incitmez, ondan bir yaprak düşerse elleriniz yüzünden, bir daha dokunamazsınız bana o ellerinizle. Sizler hep gülün dikeninden şikayet edersiniz, elinize battığında ağlarsınız, gülün koparılışına ve gülün yolunmasına ise alkış tutarsınız. Siz hep kendi acılarınıza ağlarsınız. Gülleri koparan elleriniz su vermek ister bülbüle. Dokunmayın bana bu bülbül ne çekti ellerinizden.

.Eleştiriler & Yorumlar

:: ..
Gönderen: Semra Arslan / /Türkiye
31 Temmuz 2013
Bu yazıdan sonra köprüden falan atlamadınız değil mi.. :) Tümü bunalım, hala dürüst insanlar da var, hayatta yaşanası. gökyüzüne bakmalı hep!.. kolaylıklar!.. Köprüler geçilmek içindir atlamak için değil... Aslında çok neşeli, hayat dolu bir insanım... Işıl ışıl bir insanım ama yağmurum çok paslanıyorum işte elimde değil. Paslanmak güzeldir belki de düşen her parçam şiir oluyor, yazı oluyor...
Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın sevgi ve nefret kümesinde bulunan diğer yazıları...
Keyfin Bilir
Vasattan Aşk Çıkmaz
Adam Gibi Severim Diyenlere Kanma
Kürtlere Mektup
Salaklar Cuntası
Herkes Kuyruk Sallarken İhanete, Yalana ve Dolana, Kim Bizi İnsan Olduğuna İnandırabilir
Seni Düşünmek Beni Hasta Eder Grip Olurum
Neden İnsanlar Bunca Aşk Yaşamalarına Rağmen Hala Sevmeyi Bilmiyorlar
Ah Bir Ağlayabilsem
Nazım Hikmet Gibi Düşünmek Beynimi Acıtmıştır

Yazarın eleştiri ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Köpekler ve İt Herifler
Üç Türlü İnsan
İnce Bir Tülüm
Tüm Aşklar Faşizm Kokmaz
Başka Bir Yol Yoksa İnancın Seni Nereye Kadar Götürür
Dünya
Örümcek ve Kelebek
Tüm Evli Sevgililerin, Sevgililer Günü Kutlu Olsun
Olan Dağdaki Garibana, Karakoldaki Garibana Olmakta
Var Olmak İçin Emperyal Olmak Zorundasın

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Gözlerim Kan Davalıdır Her Geceye [Şiir]
Yanlızlık Çinlidir [Şiir]
En Ateşli Anımda Gel Yanıma [Şiir]
Öperek Beni Öldür [Şiir]
Kar Yangınları [Şiir]
Cayır Cayır [Şiir]
Söyle Neden Konuşmuyorsun [Şiir]
Kefenden Çiçekli Elbise [Şiir]
Gül Şarabı [Şiir]
Varlığın Sevda Yokluğun Fırtına [Şiir]


osman demircan kimdir?

Yüreğimin ve beynimin tavanında buluyorum, tozlu mısraları. Aklım bir çatı katı. Gözlerim yıldızlarla dolduğunda, bakışlarımın ışıltısı vurur satırlara. İşte o zaman, şiirler bir Samanyolu olur. Mehtaplı gecelerimi vururum gözyaşlarımla biriktirdiğim göllere. Her mısra bir dal gibi düşer, şiir denizlerine. Kızıl bir duyguya boğulurum o an. Akarım ellerinize.

Etkilendiği Yazarlar:
Herkes


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © osman demircan, 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.