..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Bilen sever. -Leonardo da Vinci
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Deneme > İlişkiler > BİNNUR EDİSAN
7 Ocak 2014
Öpücük ve Zehir  
BİNNUR EDİSAN
Zehir dozda...


:IEI:
Öpücük ve zehir birbiriyle hiç uyuşuyor mu?
Öpücük hayat vermez mi!
Okuyunuz…

‘’ Çin’de sevgilisini "zehirli öpücük"le öldüren bir kadın, idama mahkûm edildi.

Henan eyaletinin Maolou kentinde meydana gelen olayda Xia Xinfeng isimli kadın, aldatıldığını öğrendikten sonra, içinde fare zehri olan bir kapsülü ağzına atıp sevgilisiyle öpüştü. Zehirli kapsülü öpüşürken sevgilisinin ağzından alıp yutan Mao Ansheng, hayatını kaybetti.

Olay trajik bir aşk vakası gibi görünse de yetkilililer Xia Xinfeng’i cinayetten suçlu bularak idama mahkum etti. Uzun süredir birlikte olan çiftin "biri diğerine sadık olmadığı durumda, aldatan kişinin ölmeyi hak edeceği" konusunda önceden anlaştığı iddia ediliyor. Xia, Mao Ansheng’i başka bir kadınla konuşurken görüp sözünü bozduğunu düşünmüş.’’

İlginç bir haber…Hem de çok ilginç bir haber !


Haberde yazıldığı gibi taraflar sadakat üzerine anlaşmışsa ve bu iddia gerçekse sonuç baştan belliymiş. Tuhaf bir kendine bağlama şekli…Bu anlaşmadaki aksama sonunda, adam ölmüş kadın da idama mahkum edilmiş. Ne demek aldatan ölmeyi hak eder? Kaldı ki kadın adamı başka bir kadınla konuşurken görünce sözünü bozduğunu düşünüp öldürmüş.Yatakta yakalasa Çin işkencesiyle mi öldürürdü acaba! Sapkınlığın boyutu tüyler ürpertici sahiden… Şimdi düşününce Xia, ağzına fare zehri olan kapsülü alıp adamı son kez öperken ne düşündü acaba? ‘Haklıyım, anlaşmıştık!’ filan mı demiştir…Gözü dönmüş orası belli…İçinde fare zehri olan kapsülü ağzına aldığında kendinin de yanlışlıkla yutabileceğini düşünemediğine göre… Bu arada adam, başına geleceği bilseydi kadını kapsülü yutacak kadar şehvetle öper miydi!Aklım sahiden karıştı olayın teknik kısmıyla ilgili değildi yazacağım satırlar.Konu dağılıyor zira…

Bu haber Çin’den bir örnek sadece. Dünyanın her yerinde aldatıldığını öğrenip sevdiği insanın canına kıyabilecek kadar deliren insanlar var..Halâ sahiplenmekle tercih edilmemek arasındaki o ince çizgiyi anlamlandıramıyoruz. Sevdiğim adamın yüreği ya da bedeni –hiç fark etmez- başka bir kadına gittiyse sebebi ne olursa olsun ne onu bir daha öperim; ne onun bana döneceği günü ( bir köşede hayattan elimi eteğimi çekerek) beklerim; ne de onu öldüresiye yargılarım. Kendimi ise hiç sorgulamam çünkü nerde ne hata yaptım, polemiğine kapılıp kemirgen düşüncelerle boğuşmayacak kadar değerli bir hayata sahibim.Giden gitmiştir ve aşk davası da düşmüştür! Her gidiş eyleminde ‘aşk’ dediğimiz o mucizevi duygu bir davaya döner ne hikmetse…Sonu ölüm olmasa da bir aşk, iki kişi arasında dava konusu olmuşsa her şey bitmiştir sahiden. Öldürmek ya da canını yakmak, ne salakça bir dışavurum! Aldatan insanı terk etmek varken ille de örselemek, yıpratmak hatta dozu abartıp öldürmek mi gerekli? Kimin hakkı var bir başkasının yaşama hakkını elinden almaya!

Hülasa; aldatılmanın berbat bir duygu travması olduğunu kabul ediyorum ama bir yere kadar!

.Eleştiriler & Yorumlar

:: Aynen
Gönderen: Mehmet Ali Özler / ,
26 Ocak 2014
Aşkı bu şekilde muhakeme edenler çoğunda ilk fırsatçı aşıklardır. İlk defa karşı cinsi yakalayıp egolarını tatmin etmek, ilk defa bedensel ihtiyaçlarını karşılamak vs. Bu insanlar aşkı, sevgiyi sahip olma ile karıştırırlar kolayca. Karşısındakine kendi malıymış, sırf ona aitmiş gözüyle bakıp inanırlar. Hani eski Türk filmlerinde kadın oyuncu sevgilisinin kucağında: "Senin olmak istiyorum," der ya şehvetle. İşten bunun gibi bir saçmalıktır. Senin olmak istiyorum, benim olmanı istiyorum... Saygılar.
Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın İlişkiler kümesinde bulunan diğer yazıları...
Ayrılıklar da Şerefli Olmalı
Bir Aşk Daha Bitti
İnsan İlişkileri
Erkek Kalbi
Göl Kuşları ve Hayat
Rodin ve Şair
Kadın Çıldırınca
Utanç Hapı

Yazarın deneme ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Mutlu Kal... Hoşça Kal
Anlatıyor Gibiydim
İş Yeri Kuralları!
Silmedim, beyaza boyadım
Gidiyor Bu Şehirden
Yokluğun Bir İç Deniz
Yıldızlar Savrulurken
Hep Aynı Erkeği Sevmek İsterdim
Çapkın Erkek (Kadın)
Eylül

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Ağladığın Gecelerin Hatırına [Şiir]
Merak Et! [Şiir]
Kadın ve Saçları [Öykü]
Sevmeyi Öğretin! [Eleştiri]
Teşekkürler Ebru Gündeş [Eleştiri]
Ne Aydın Bir Bilgelik! [Eleştiri]


BİNNUR EDİSAN kimdir?

Yazarak, konuşarak, öğrenerek, öğreterek ve susarak yaşıyor:) Daktilo şaryosundaki parmak dansına bayılıyor:) Bir yudum insan. Binnur Edisan :)

Etkilendiği Yazarlar:
William Shakespeare, George Orwell, Albert Camus, Henry Miller, Franz Kafka, Borges, Ahmet Arif, Can Yücel, Ahmet Altan...


yazardan son gelenler

bu yazının yer aldığı
kütüphaneler


 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © BİNNUR EDİSAN, 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.