..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Bildiğim tek şey, ben bir Marksist değilim. -Karl Marx
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Eleştiri > Kesinlikle Karşıyım! > Hakan Yozcu
16 Temmuz 2014
İsrail"e Dur Diyen Yok Mu?  
Hakan Yozcu
İsrail, sivil, asker, yaşlı, kadın, erkek, çocuk demeden saldırdı. Pazartesi günü yine Gazze’ye yönelik “Koruyucu hat” adı altında bir saldırı başlattı. Hedef yine rastgele… Erkek, kadın, yaşlı, çocuk fark etmeden kıyıma girişti. Saldırılarda şu ana kadar 33 çocuk, 16 kadın 166 kişi hayatını kaybetti. 1120 kişi de yaralandı. Yaralılar arasında durumu çok ciddi olanlar var.


:GCA:

Filistin ile İsrail arasındaki savaş yıllardır devam ediyor. Filistin var olmak için uğraşıyor. Yıllardır İsrail’e karşı amansızca bir mücadele veriyor.
Filistin, kendi toprakları üzerinde bağımsızlık istiyor. İstediği sadece özgürlüklerine kavuşabilmek ve topraklarında istedikleri gibi yaşamak.
İsrail, işgal ettiği toprakları kendisinin görerek, Filistin Halkına yaşam hakkı tanımıyor. “Benim egemenliğim altında yaşayacaksan öyle yaşa” anlayışı güdüyor. Kendisini bölgenin tek hakimi olarak görüyor.
Bu güne kadar yüzlerce, binlerce masum insan hayatını kaybetti. İsrail, sivil, asker, yaşlı, kadın, erkek, çocuk demeden saldırdı.
Pazartesi günü yine Gazze’ye yönelik “Koruyucu hat” adı altında bir saldırı başlattı. Hedef yine rastgele… Erkek, kadın, yaşlı, çocuk fark etmeden kıyıma girişti. Saldırılarda şu ana kadar 33 çocuk, 16 kadın 166 kişi hayatını kaybetti. 1120 kişi de yaralandı. Yaralılar arasında durumu çok ciddi olanlar var.
İnsan Hakları Gözlemcisi tarafından yayınlanan rapora göre saldırının başladığı günden bu yana 1244 eve saldırı düzenlendi. Bunlardan 176’sı tamamen yıkıldı. Can kayıpları her geçen gün artıyor. Özellikle çocuk ölüm sayısı gittikçe çoğalıyor.
Peki, buna hangi diğer ülkeler neden ses çıkartmıyor? İnsan Hakları savunucuları, Barışçı toplumlar, özgürlükçü örgütler neden sessiz kalıyor? Irak, Libya, Afganistan gibi ülkelere barış adıyla giren Amerika, Filistin’e aynı barışı götürmek amacıyla neden hareket etmiyor? Tüm bunların yanında bütün İslam âlemi neden birlik olup hareket etmiyor? Bir avuç İsrail’e neden karşı koyamıyor? Neden İsrail’i kimse durduramıyor?
Koruyucu Hat adını verdi İsrail. Neyi koruyacak? Kimi koruyacak? Korumak öldürmekle, saldırmakla olmaz…
İsrail Başbakanı Netanyahu Gazze’ye yönelik saldırıların ne zaman biteceğini bilmediğini, bunun uzun zaman alabileceği söyledi. Yani bu şu demektir: “Cinayetler devam edecektir. Çocuklar, yaşlılar, kadınlar, sivil halk öldürülmeye devam edilecektir.”
Netanyahu, “Sükuneti sağlayıncaya kadar Gazze’de şiddetli bir şekilde opersayona devam edeceğiz dedi.
Sükunet böyle mi sağlanır? Neden Filistin halkının hakkını vermeyi düşünmüyorsunuz? Neden onlarla aynı yerlerde dostça, kardeşçe yaşamayı istemiyorsunuz? Bir de bunu deneseniz… Barışı, dostluğu, kardeşliği düşünseniz… O zaman sükunet zaten kendiliğinden gelecektir.
Böyle giderse ilerde hiç istenmeyen olaylar çıkacaktır. Bölgede büyük bir savaşın çıkması hiç de uzak görünmüyor…
Birilerinin artık İsrail’in kulağını çekmesi ve onlara artık yaptığınız yeter demesi gerekiyor.
Bunu yapacak birileri mutlaka vardır…
Herkesin sabrı taşmak üzere…
İsrail’in de artık bunu anlaması gerekir…
Tüm İslam alemi nereye kadar dayanacak bilemiyorum…Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın kesinlikle karşıyım! kümesinde bulunan diğer yazıları...
Kaymakam Küfrederse
50 Bin Suriyeli Kktc"ye mi Geliyor?
Cumali'ye Yapılan Haksızlık

Yazarın eleştiri ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Boyacı’ya Büyük İlgi
Nkl Sanat Gecesi Büyük İlgi Gördü
öğretmene Verilen Değer Her Şeye Değer
Kültür ve Sanatımıza Önem Vereceğiz
Adanalıyık Allah’ın Adamıyık
Bu Halk Darbe İstemiyor
Bayram Huzur İçinde Geçti
Ayhan Menteş Hoca’mızın Ardından
eğitim Yaz Boz Tahtası Değildir
"Kıbrıslılık" Üzerine

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Minik Bir Şaire Rastladım [Şiir]
50. Yaş Şiiri [Şiir]
Yağmur [Şiir]
Yollarım Sana [Şiir]
Nar Gözlüm [Şiir]
Kazan Mesnevisi [Şiir]
Sen Bilirsin [Şiir]
Bırakıp Gitme [Şiir]
Yaşayan Ölü [Şiir]
Analar [Şiir]


Hakan Yozcu kimdir?

1964 doğumluyum. Kuzey Kıbrıs'ta yaşıyorum. 1988 Erzurum Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun oldum. 20 yıl çeşitli okullarda edebiyat öğretmenliği yaptım. Uzun yıllar Yenivolkan ve Güneş Gazetelerinde köşe yazarlığı yaptım. Şu an Habearkıbrıslı ve Güncelmersin Gazetelerinde yazıyorum. Birçok internet gazete ve sitelerinde yazılarım yayınlanıyor. Şiir, öykü ve tiyatro oyunları yazıyorum. Bu alanlarda çeşitli ödüllerim var. Kendime ait basılmış "Güzel Bir Dünya" ve "Mesela Başka" isimli iki adet öykü kitabım var. 7 tane tiyatro oyunum var. 6 yıl Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü görevinde bulundum. Halen Başbakan Yardımcılığı Ekonomi, Turizm, Kültür Ve Spor Bakanlığı'na bağlı Müşavirim.

Etkilendiği Yazarlar:
...


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © Hakan Yozcu, 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.