..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Bir deliyle başederken, yapılacak en mantıklı şey normal rolü yapmak. -Herman Hesse
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri



Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 




Arama Motoru

İzEdebiyat > Öykü > İronik > selim çok




30 Ocak 2017
Duygu Dökümanı  
selim çok
sıcak dudaklarını tuzlu tuzlu öpmeyi düşünmediğimi zannet ,ya da elini kalbine sapladığımı. Elveda barış...heryerde savaş...


:FAE:
1.
Yere aniden silahını biraktı.konuşurken sözünü unutmadı.söz verilmişti. “gizli oyunları sevmiyorum.” demiş,tahminen vicdanını özgür bırakmıştı.silahın gittikçe soğuduğunu ve onun bakışlarının kanlandığını görüyordum.gökyüzü yukarıdan imzasını her yöne bırakmaktaydı.ilk damla düşerken yere düşerken,ayak izleri oluşmaya başlıyordu sokaklarda...

2.
Şimdi yolu geçtim ve lambası kırılmış bir sokağa daldım.kalbimizin fazla soğumaması normaldi.bakışlarımızın kanlanması normaldi.serin rüzgarın okşadığı saçlarımızın yalnızlığa çelme attığı doğrudur.kafamızın içindeki kıvrımların bizi nasıl bu karanlık izbeye yürüttüğü herşey kadar ortada ve çıplakken sözler neden donmaktadır.
Aşk labirentte yaşıyor...

3.
Sosyo-ekolojik olarak çökmekte olan bir yerin içindeyken sana açık olabilme cesaretimi göstermiştim.ama hepsi o kadardı.daha fazlası,perdelerin arkasına gizlenmişti.iki kişi sallanmış ve bu iş bitmişti.ruhlar silahlarını yerinden çıkarıyorlardı.boşver.rahatlıkla gitmeni istiyorum silahları görmeden.bir daha sallanmak istemiyorum.benimle beraber ve bana hiç yüzünü göstermeksizin...

4.
Korkmayacaksın,biliyor musun.biliyor musun,bu sevgimin ne kadar reel ve hayaldışı olduğunu? Değerlendiremedin beni! Ve genelleme hatasına düştün.işte bu da, “rahatlıkla git!” kavramının arkasından kendime yaptığım ve seni konu edinen bir eleştiriydi.ben cinayet işleyen birinin arkasından gitmem ama belki bu bir hata olacaktır.

5.
Sönmüş ateşin cereyanının bıraktığı izlerden öte yanda bir güneş doğuyordu tekrardan.açılımlanıyor ve senin gözlerini yakmaya çalışıyordu.aniden üzerinde doğuyordu.yosunumsu özlemlerle kıpırdayan vücudunun öfkesine yapışıktı.
Kapat gözlerini...

6.

Adam zannedersem cinayeti işlemişti.aradan birkaç saat geçmiştir belki de.belki pencereden gördüğüm,vivaldi cd si dinleyen küçük burjuva bir çift sevişmeye hazırlanıyordu.gördüğümü düşünüyordum.düşünmediğini düşünüyordum.aklında kimbilir kaç teksas kaçkını,at hırsızı tipinde,buğulanmış pencere önü entel magandası gezinmekteydi.suç senin kıvrımlarından fışkırmıyordu.o zaten içimizdeydi.sıcak dudaklarını tuzlu tuzlu öpmeyi düşünmediğimi zannet ,ya da elini kalbine sapladığımı.
Elveda barış...heryerde savaş...

7.
Dötü büyütenlerle doluydu döşemecilik öğretim teşkilatı.döt,çok güzel teşkilatlanmıştı.ve karartıyordu kara kurbağa çirkinliğiyle göl kenarı romantizmini.layık bir bakış açım vardı ve döşediler layık bakış açıma,dötü büyütenler.güneş batacaktı tam onsekizde ve yaz zaten bitikti.ısı onsekize inmişti.dötün ısısı ise her daim onsekizden yukarıydı ve inanmasak ta her son gibi sonbaharda bir başlangıçtı...

8.
Lambası kırık sokaklarda büyüyordu sevgim.hırsal büyüyordu.onsekizde bile donuyordum.bakışlarım canlı ve kanlı ve ateşe basa basa yürümeye uğraşıyordu.hava inadına deliydi sanki kar döşeyecekti.zaman bu yansıma karşısında bir çocuk cırıltısı kadar kalıyorduben ne biçim bir deliydim ki gitmene alkış tutmuştum.benim böyle bir yetkim olamazdı.niçin donmaktaydı sözler ve bu keskin,hüzünlü hayat rüzgarının yaptığı jilet etkisi nasıl yönlendirilebilirdi.
Sevgi perşembelerinin sıcaklığına hasret.
Lambası kırık sokaklarında kafam bulanıktı...
İstersen.
Evet istersen.
Geriye dön...
Me!!!



Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın İronik kümesinde bulunan diğer yazıları...
Maçakızı
Kedi Gözü
Yak Bir Puro!
Makineye Hoşgeldin
Hamiline Yazılı Çek Olmuş Şu Papağan Dünya
Baldır Ezmesi ve Sığır Dinamosu
Aşkın

Yazarın öykü ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Serbest Metinlerde İntihar Düşleri...
Tanrının Dönemeci
Alcohol!
Peygamber Devesi Yönelim Kuşağı
Dip Blues
Deep 5. 10
Masada Pislik Var!
Yıkılış
Caz Kuşağı
Zamanı Taramak


selim çok kimdir?

sadece özgürlük.

Etkilendiği Yazarlar:
sürrealizm


yazardan son gelenler

 




| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © selim çok, 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.