..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
"Bir kitabın kaderi okuyanın zekasına bağlıdır." -Latin Atasözü
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Eleştiri > Çocuk Yetiştirme > Osman AKTAŞ
15 Şubat 2017
Kırkı Kırpan Anlayış  
Osman AKTAŞ
Bugün Din öğretimi Genel Müdürlüğü'nde oturan odun aleyhisselamlardan biri ya da birileri nasıl olmuşsa şiir görmüş rüyasında. Siz tutun bu gördüğünüz rüyayı yorumlamak yerine uygulayın. Milli Eğitim Bakanlığı uzmanlarından öğreniyorlar zannımca...


:EEA:
Bugün Din öğretimi Genel Müdürlüğü'nde oturan odun aleyhisselamlardan biri ya da birileri nasıl olmuşsa şiir görmüş rüyasında. Siz tutun bu gördüğünüz rüyayı yorumlamak yerine uygulayın. Milli Eğitim Bakanlığı uzmanlarından öğreniyorlar zannımca...

Kırk şairden kırk şiir seçmişler ve iyi bir herzeymiş gibi, okullara 9, 10, 11, 12. sınıflardan öğrenci seçilmesini, bu şiirlerin ezberletilmesini, öğretim yılı sonunda da şiir etkinliği yapılıp ve bu şiirlerin okutulmasını lütfediyorlar. Bre kendinden geçmiş adamlar, hangi öğrenciyi seçip de, sizin zevk aldığınız / alacağınız şiirleri bu öğrencilere eziyet olsun diye ezberletelim. Siz, egonuzu tatmin etmek için öğretmeni ve öğrenciyi basamak diye kullanmayı nasıl bir hak olarak görüyorsunuz kendinizde. Ve bunu da çok mühim ve çok güzel bir şey yapmış gibi okullarda uygulanması zorunlu bir çalışma olarak gönderip, gururla sitenizde olağanüstü bir çalışmanın ürünü olarak yayınlıyorsunuz. Bu nasıl bir mantık? Acaba tersi olup da birileri size aynı uygulamayı yaptırmaya çalışsaydı ne düşünür, nasıl bir tavır sergilerdiniz? Yaptıklarınızı bir kez daha gözden geçirin ve uygulamadan önce de bilen birilerine sorun. Şizofren hastalar gibi aklınıza gelen her şeyi yapmaya kalkmayın. Kendinize değil insanlığa zarar veriyorsunuz. Bu proje dediğiniz paçavranın uygulanması demek, bir çok öğrencinin şiirden de, edebiyattan da soğuması demektir. Bunu bilerek ve isteyerek yaptığınızı düşünmek istemiyorum, ama yine de bu proje dediğiniz paçavrayı uygulamakta ısrar ederseniz, sizi esefle kınayacağım,Sizi esefle kınayacağım, ama kınayacak bir yer de bulamıyorum. Bari bırakın da öğrenciler, kendi zevklerine göre şiir seçip ezberlesinler. Sizler de beğendiğiniz şiirleri kendiniz ezberleyip, birbirinize okuyun. İnsanlara işkence etmeyi de bırakın Allah aşkına.

Sizleri sizin sayfanızdan eleştirmek isterdim, ama size bağlanabileceğim ne bir mail adresiniz var, ne de mesaj bölümünüz, dolayısıyla mecburen buradan yazdım. umarım basın danışmanlarınız sizlere ulaştırır bu eleştirileri.

Hulasa, Allah sizleri ıslah etsin, diyeceğim, ama bu mantıkla hareket edenleri ıslah edeceğinden de pek emin değilim. Yine Allah sizleri ıslah etsin, diyorum.
15 Şubat 17
GölcükSöyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.


Yazarın eleştiri ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Milli Eğitimin Yeni Müfredatına Dair
Meb Ü Kesk Arasındaki Sıra Dışı İlişkiler
Yaşadığımız Masal
Emeli/kan ve Ocağına İncir (Lik) Dikilenler
Türkiye’nin Çehresini Değiştirmesi Beklenen Lider: Recep Tayyip Erdoğan…
Edebiyat Hayat Memat Üzerine I
Tek İlkeli Ülke Ya da Türkiye
Siyasi Yorumda Basireti Bağlanan Köşe Yazar (Lar) I (Ve) Mustafa Albayrak
Edebiyat Hayat Memat Üzerine II
Herşeyin Başı Davos veya Sağlıklı Adalet

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Beytü'l Girdap [Şiir]
Hüzün [Şiir]
Ehl-i Beyt Aşkından [Şiir]
Pastorize Yıllar [Şiir]
Ha (Ya) Lime Tüten Gece [Şiir]
Bakış Açısı [Şiir]
Bir Veda Partisinde Veda Hutbesi [Şiir]
K. D. V [Şiir]
Bir Kızı Sevmekle Ülserim Azar [Şiir]
Yalnızlık [Şiir]


Osman AKTAŞ kimdir?

1965 Erzurum doğumluyum. Gazi üniversitesi T. D. E mezunuyum. Sırasıyla Van, Bartın, Antalya,Bursa, ankara Bodrum'da öğretmen olarak görev yaptım. halen Kocaeli'nde görev yapıyorum. 30 yıldır şiirle uğraşıyorum. Şiir,öykü ve eleştiri yazıları yazıyorum. Kitaplarım: ayArsız, Uludağ yayınları, 2007 (şiirler) bermudayı tek geçmek Cinius Yayınları 2016 (şiirler) asimilat(ör) Cinius Yayınları 2017 (politik denemeler), (D)oku(n)muştuk Cinius Yayınları 2017 (Kitap tanıtım ve eleştirileri)

Etkilendiği Yazarlar:
Can Yücel,Cemal Süreya,Attila İlhan,İsmet Özel,Ataol Behramoğlu,Ahmet Telli,Murathan Mungan,Edip Cansever,Oktay Rifat,Paplo Neruda,Bertol Briechk,Mayakosky,Yuhannis Ritsos,Nazım Hikmet Ran,La Martin,Arthur Rimbaut,Tagore,Octovia Paz


yazardan son gelenler

yazarın kütüphaneleri 

 

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © Osman AKTAŞ, 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.