..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
İnsanlar yalnızca yaşamın amacının mutluluk olmadığını düşünmeye başlayınca, mutluluğa ulaşabilir. -George Orwell
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler > Osman AKTAŞ
21 Haziran 2017
Vatan İçin Hain Aranıyor  
Osman AKTAŞ
Kim bu vatan hainleri? Kendi keselerini dolduranlar mı? Milletin çocuklarını ölüme yollayıp vatan sağ olsun sloganı atanlar mı? Legal yolları hazırlayıp banka soyanlar mı? Ayakkabı kutularında dolar bulundurup sadaka aldıklarını söyleyenler mi?


:CDD:


Kim bu vatan hainleri? Kendi keselerini dolduranlar mı? Milletin çocuklarını ölüme yollayıp vatan sağ olsun sloganı atanlar mı? Legal yolları hazırlayıp banka soyanlar mı? Ayakkabı kutularında dolar bulundurup sadaka aldıklarını söyleyenler mi? Sağa sola silah yollayıp sen yolladın ben yolladım iddialarıyla birbirlerini suçlayanlar mı? Ergenekoncular mı? Balyozcular mı? Sarıkızcılar mı? 12 Eylülü yapanlar mı? Hiç bir varlık gösteremeyen PKK’yı birden bire palazlandırıp, ülkenin başına bela edenler mi?

Vatanseverlerse sanırım; “Fethullah Gülen tehlikeli biridir, güvenilmez” dendiğinde "O bir hizmet adamı, bunu nasıl söylersiniz, siz vatan hainisiniz” diyenler. Cemaatin izni ve emri olmadan hiç bir kuruma atama yapmayıp onay bekleyenler. O beklenen atama onayını verenler. Sil baştan bir içeri bir dışarı girdi çıktı yapıp birbirini suçlayanlar. Yok yok bunlar değil, bunları bir anda Kemal Sunal filmindeki gözlük takıp körü oynayarak, ne söylense fayda etmeyerek, bu adamların ayakta kalması için seçim meydanlarında işbirliği yapanlar. Bu işbirliğini “lider bilir ona itaat şarttır” diyerek kendi olmayan vicdanlarını bu şekilde rahatlatarak kendi ayakları üzerinde durmayı beceremeyen birinin başkasına koltuk değneği olanın peşinden gitmekte sakınca görmeyenler olabilir mi? Mevcut sistemin koruyuculuğunu yaptığının farkında olmadan sokaklarda ellerinde bayraklar, bayrak onuruna yakışmayacak bir düzenin korunmasına çaba gösterenler ya da…

Acaba tutarsız konuşmalar yaparak ve söylediklerinin hiç birini kanıtlayamadan birilerinin eline koz verip toplum gözünde yücelmesi için çaba gösterenlere ne sıfat bulmalı. Sıfatsızlar mı desek…

Bence vatan haini kimler biliyor musunuz? Bu çürümüş düzenin farkına varıp, ama bunu kimseye anlatamayanlar, doğruları söylediklerinden dolayı işlerinden kovulanlar… Düşüncelerinden dolayı şucu bucu diye içeri alınanlar… Hayatlarını hiçe sayıp birilerin aynı rahat ve huzur içinde kirli emellerine devam etmesi için terör belasıyla uğraşanlar… Cenazelerinde göstermelik bir resmi tören düzenlenler… Arkalarında gözü yaşlı ebeveyn, eş, çocuklar bırakanlar… Bizler bütün bu çirkeflikleri "haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır" diyen bir peygamberin yolunda giderek birilerini rahatsız etmek için yazan ve konuşanlar vatan haini.

Şimdi vatan hainleri için yukarıdaki görüntüleri bol bol paylaşın. Vatan kurtulacak. Sizler de rahat edeceksiniz. Sayın Cumhurbaşkanı’nın dediği gibi "Atı alan Üsküdar’ı geçti". Siz onların açtıkları yolda bayraklarınızla yola devam edin. Atınız olmasa da elbet bir gün Üsküdar’ı geçersiniz. Sırat için bir şey diyemem ama. Yolunuz açık olsun.

1 Mayıs 17
GölcükSöyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın politik olaylar ve görüşler kümesinde bulunan diğer yazıları...
Milli Eğitimin Yeni Müfredatına Dair
Meb Ü Kesk Arasındaki Sıra Dışı İlişkiler
Yaşadığımız Masal
Emeli/kan ve Ocağına İncir (Lik) Dikilenler
Türkiye’nin Çehresini Değiştirmesi Beklenen Lider: Recep Tayyip Erdoğan…
Tek İlkeli Ülke Ya da Türkiye
Siyasi Yorumda Basireti Bağlanan Köşe Yazar (Lar) I (Ve) Mustafa Albayrak
Herşeyin Başı Davos veya Sağlıklı Adalet
Dokunmatik Çamaşır Makinesi
Cumhurburkan

Yazarın eleştiri ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Kırkı Kırpan Anlayış
Edebiyat Hayat Memat Üzerine I
Edebiyat Hayat Memat Üzerine II
Türk Kadınlar Günü
Dünya Kadınlar Günü
Edebiyat Hayat Memat Üzerine III
Yozlaşmalı Eğitime Sözleşmeli Öğretmen
Sayın Milli Eğitim Bakanın Mesajına İstinaden...
Buzarmış Kahramanlara Minnet Borcu
24 Kasım’a Fikir Fonu

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Beytü'l Girdap [Şiir]
Hüzün [Şiir]
Ehl-i Beyt Aşkından [Şiir]
Pastorize Yıllar [Şiir]
Ha (Ya) Lime Tüten Gece [Şiir]
Bakış Açısı [Şiir]
Bir Veda Partisinde Veda Hutbesi [Şiir]
K. D. V [Şiir]
Bir Kızı Sevmekle Ülserim Azar [Şiir]
Yalnızlık [Şiir]


Osman AKTAŞ kimdir?

1965 Erzurum doğumluyum. Gazi üniversitesi T. D. E mezunuyum. Sırasıyla Van, Bartın, Antalya,Bursa, ankara Bodrum'da öğretmen olarak görev yaptım. halen Kocaeli'nde görev yapıyorum. 30 yıldır şiirle uğraşıyorum. Şiir,öykü ve eleştiri yazıları yazıyorum. Kitaplarım: ayArsız, Uludağ yayınları, 2007 (şiirler) bermudayı tek geçmek Cinius Yayınları 2016 (şiirler) asimilat(ör) Cinius Yayınları 2017 (politik denemeler), (D)oku(n)muştuk Cinius Yayınları 2017 (Kitap tanıtım ve eleştirileri)

Etkilendiği Yazarlar:
Can Yücel,Cemal Süreya,Attila İlhan,İsmet Özel,Ataol Behramoğlu,Ahmet Telli,Murathan Mungan,Edip Cansever,Oktay Rifat,Paplo Neruda,Bertol Briechk,Mayakosky,Yuhannis Ritsos,Nazım Hikmet Ran,La Martin,Arthur Rimbaut,Tagore,Octovia Paz


yazardan son gelenler

yazarın kütüphaneleri 

 

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © Osman AKTAŞ, 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.