..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
En büyük mutluluk ve en büyük sıkıntı anlarında sanatçıya gereksinme duyarız. -Goethe
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Eleştiri > Günlük Olaylar > Ahmet Zeytinci
11 Mayıs 2018
Yeteneksizsiniz  
Ahmet Zeytinci
Başta belediyelerimiz çok yeteneklidir çook. Her sene ya da iki senede bir yolları asfaltlarlar da kimsenin sesi çıkmaz bu duruma. Benim memurum benim işçim de çok yeteneklidir. Asgari ücret ile altı kişilik ailesini geçindirir de gıkı çıkmaz devletine milletine, ayrıca benim öğretmenlerim de çok yeteneklidir, çok az bir maaş ile hem öğrencilere eğitim verirler hem geceleri takside çalışırlar hem de aile lelerini geçindirirler...


:AFC:
Televizyonlarda üç yıldır devam eden yarışma programını bir çoğunuz seyrediyorsunuz. Bizim başımızda da bir sürü kabiliyet düşmanı, baştan ayağa her tarafı yetenek arkadaşlarımız oldu bunları azar azar hatırlamaya ne dersiniz?


Başta belediyelerimiz çok yeteneklidir çook. Her sene ya da iki senede bir yolları asfaltlarlar da kimsenin sesi çıkmaz bu duruma. Benim memurum benim işçim de çok yeteneklidir. Asgari ücret ile altı kişilik ailesini geçindirir de gıkı çıkmaz devletine milletine, ayrıca benim öğretmenlerim de çok yeteneklidir, çok az bir maaş ile hem öğrencilere eğitim verirler hem geceleri takside çalışırlar hem de aile lelerini geçindirirler...


Güzel yurdumda şiddetli yağmur yağdığı zaman evlerini su basan vatandaşlarım, evlerini biran önce tahliye etme konusunda çok yeteneklidir. Ayırca müteahhitlerim ev yaparken eksik demir, çimento,ve kum kullanmakta çok yeteneklidir.


Benim milletvekillerim en yetenekli milletvekilleridir, bir kere meclis genel kurulunda çok güzel uyurlar. Ayrıca çok güzel çiğ köfte yoğurup bir güzel meclis tavanına yapıştırırlar çiğ köftelerinin tadına diyecek yoktur...


Popçularım ve topçularımda dünya çapında ayrı ayrı yeteneklerdir. Saçma sapan şarkı sözü yazmakta üstlerine yoktur kimse ellerine su dökemez. Liglerden emekli olan futbolcularım halı saha maçlarında rakipsiz olarak gol krallığına doğru gitmektedirler.


Radyo Dj'lerim de Türkçeyi katletmekte çok yeteneklidir vaaaav, heeeey, ooo yeeee, selaaaaaam millet, burada kopuyoruz arkadaşlaaaaar gibi daha bir sürü saçma sapan cümleler kurmakta üstlerine yoktur.


Güzel yurdumun her yerinden yetenek fışkırmaktadır. Bazı taksi ve dolmuş şoförlerim trafik kurallarına azami derecede uymama konusunda müthiş yeteneklidir. Hatta bir kısmı o gün ceza yemese ev de rahat uyku bile uyuyamamaktadır. Kırmızı ışıkta geçme, yağmurlu havalarda yayaların üstüne sürat ile araba sürme, hatalı sollama ve dahi sağlama; burada tabi ki adam gibi kurallara uyanları tenzih ederek konuşalım bu lafları...


Sporcu yeteneklerimizi de es geçmeyelim. Bir çoğu gece kulüplerinde dans etme ve gömlek değiştirir gibi sevgili değiştirme konusunda çok yeteneklidir. Tabi ki yine mesleğine saygı duyan sporcuları ayrı bir tarafta...


Televizyonlarda ki saçma sapan magazin programlarına çıkmak için birbiri ile yarışan sanatçılarımız da bu konuda çok yeteneklidir. Sanatlarından ziyade skandalları ile gündeme gelmeye çok meraklıdırlar. Yirmidört saat de magazin gazetecileri tarafından takip edilmektedirler bu dünya yarı çapında ki sanatçılarımız.


Ne diyelim Allah sizi başımızdan eksik etmesin ki sonra yazacak konu bulamıyoruz. Canlarım benim büyük yetenekler. Yeteneksizsiniz yetenek siz...Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın günlük olaylar kümesinde bulunan diğer yazıları...
Kirlenmek Güzel midir Gerçekten
Geziyor Mu Duruyor Mu
Aman Ha Günlük Burç Yorumunuzu Okumadan Güne Başlamayın
Böyle Protesto Olmaz
Var mı Onlardan Gerçekten
Demek ki Yürek ve Çalışmak
Kredi Müjdesi de Ne Ola ki
Sonsuza mı Uğurluyoruz
Güneş Çarpması
Hep Daha Fazla Hep Daha Fazla

Yazarın eleştiri ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Önce İnsanlar Bozuldu Ekmekler Sonraki İş
Bakkallık Güzel ve Saygın Bir Meslekti Eskiden
Turşunun da Böylesi Olur Mu Demeyin
Nobel Ekonomi Ödülü Kime Verilmeli Aslında
Verilmemiş Sadakaların Size Hiç Bir Faydası Olmaz
Bu Fetişizm Başka Değişik Bir Şey
Problemler Çözüldükçe
Harbi Olmak İçin Harbiyeye Gitmenize Gerek Yok
Kullanalım da Nasıl Kullanalım
Santimetre Desimetre Fetömetre

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Biz Sokaklarını Çiğnedikçe Güzelleşir Şehirler [Şiir]
Kalbe Gelen Fısıltılar [Şiir]
Yağmurlu Bir Gündü [Şiir]
Unutma Bunları Unutma Gazze [Şiir]
Piyangodan Para Çıkacaktı [Şiir]
Bu Yurdun Bütün Türkülerini Sevdim Ben [Şiir]
Sevgi Adına Ne Varsa [Şiir]
Ele Avuca Sığmaz Haşarı Çocuklardık [Şiir]
Mitralyöz [Şiir]
Bakış Açısı [Şiir]


Ahmet Zeytinci kimdir?

1961 Ankara'da başlayıp devam eden bir hayat. İlk ortaokul, lise ve iki yıllık bir üniversite deneyimi, ticaret hayatı Ankara'da iki tane aslan gibi evlat biri dişi biri erkek aslan olmak üzere hayat mutlu bir şekilde akıp gidiyor. Biraz şiir, biraz öykü ve denemelerin sıcaklığında. . .

Etkilendiği Yazarlar:
Nazım Hikmet, Aziz Nesin, Erich Fromm


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © Ahmet Zeytinci, 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.