..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Öylesine ciddiye alacaksın ki yaşamayı, yetmişinde bile mesela zeytin dikeceksin. -Nâzım Hikmet
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Eleştiri > Toplum ve Birey > Osman AKTAŞ
23 Kasım 2018
24 Kasım’a Fikir Fonu  
Osman AKTAŞ
Kırmadan, kızmadan, yorulmadan, sevgiyle, ilgiyle, bilgiyle, sizlere bahşedilen sabırla insan yetiştiren; "İyi ki Öğretmenim" diyen koca yürekli meslektaşım, öğretmenler gününü kutluyor; sizlerle ülkemizin eğitim ağacının aynı dalında yaprak olmaktan gurur duyuyorum.


:ABB:
"Kırmadan, kızmadan, yorulmadan, sevgiyle, ilgiyle, bilgiyle, sizlere bahşedilen sabırla insan yetiştiren; "İyi ki Öğretmenim" diyen koca yürekli meslektaşım, öğretmenler gününü kutluyor; sizlerle ülkemizin eğitim ağacının aynı dalında yaprak olmaktan gurur duyuyorum. B003"


Sayın Bakan'dan böyle bir mesaj aldık hepimiz. 17yılda hiç olmadığımız kadar yok edilen itibarımız gerek, gerek ilkellikleriyle daha önceki bakanları aratmadan birer potansiyel suçlu olarak öğretmeni görmeyi bir marifet sayan bürokratlarımız, gerek zorla okullara tıkarak adeta açık ceza ve tevkif suçlusu durumuna sokulan çocuklarımız, yitirilen etik değerlerin yerine yenisi bulamadıkları için ne herze yiyeceğini bilemeyip, bir çöplük gibi üretilen projelerimiz, işsizliği daha asgari gösterebilmek için neredeyse sokaktaki herkesi öğrenci göstermeye çabalayan sivri fikirlerimiz, 12 Eylülde bile okul duvarlarının bu kadar yükselmediği, dikenli tel olgusunun bulunmadığı halde, bugün hepsinin var olduğu bu ilkellikten de öte uygulamalarımız, bu uygulamalarla kantincilere peşkeş çektiğimiz çocuklarımız, parasız dağıtmaktan onur duyulan, ama içinde bir bok olmayan, hatta bilgi yanlışlığı bile bulunmasına aldırış edilmeyen kitaplarımız, birilerine rant sağlamak için dünyanın parasının düşünmeden dağıtıldığı akıllı tahtalarımız, bir eğlencenin bile yerini tutamayan, sadece yapanların kazançlarıyla gurur duyacağı kötülükten başka bir şey doğurmayan ebalarımız, üst düzey bürokratların aptalca ya da kurnazca her yaptıkları saçmalıkların sonuçlarından kendi paçalarını kurtarmak için suçladıkları meslektaşlarımızla ilgili kirli düşünceler temizlenip düzeltilmedikçe bu korkunç kâbus büyümeye devam edecek.

Yılda bir kez hatırlanmaktan başka bir bok ellerine geçmemesine rağmen, hâlâ canla başla, ceylana et, aslana ot yedirmeye çabaladıklarını görüp, Yavuz Bingöl denen ucuz adama yatırım yapmak yerine, bu yıllarca işlenen sinsi düşünceler sayesinde ortamları lağım çukurundan farksızlaşan öğretmene yönelirseniz, sanırım bir şeyler değişecektir Sayın Bakanım. Yoksa bu söylemler devam eder; tecavüz eden, kapkaç yapan, soyun ve gaspa bulaşan, çete kurup devlete ve halka zarar vermekten çekinmeyen daha çok yüksek diplomalı yaratıkların yetiştiğini beraber görüp, mahzunlaşmaktan başka bir şey yapamayacağız.

Umarın istendiği gibi değil, gerektiği gibi kararlar alır, uygular ve kaybedilen değerlerin geri dönüşüne katkıda bulunursunuz.

Bizler de sizin Kenan Evren gününüzü kutluyoruz Sayın Bakan'ım.

Yolunuz ve gönlünüz açık olsun... Başarılar diliyorum size, bize ve ülkemin diğer insanlarına...

Sürç-i lisan eyledikse affola...

24 Kasım 18
GölcükSöyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın toplum ve birey kümesinde bulunan diğer yazıları...
Türk Kadınlar Günü
Dünya Kadınlar Günü
Yeni Zelanda ve Cami Saldırısı
Eğitim Çöplüğünde Sosyal Değer Arama
Tavan Yapan Egolara Malzeme
Düzenbaza Hile Bekçisi
Çocuklar İçin Büyük Bayram
Tatlı Eğitime Tatlı Tatil
"Bu Memleket Bizim"
Müslümandan Müslümana Bir Hak

Yazarın eleştiri ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Milli Eğitimin Yeni Müfredatına Dair
Meb Ü Kesk Arasındaki Sıra Dışı İlişkiler
Yaşadığımız Masal
Emeli/kan ve Ocağına İncir (Lik) Dikilenler
Kırkı Kırpan Anlayış
Türkiye’nin Çehresini Değiştirmesi Beklenen Lider: Recep Tayyip Erdoğan…
Edebiyat Hayat Memat Üzerine I
Tek İlkeli Ülke Ya da Türkiye
Siyasi Yorumda Basireti Bağlanan Köşe Yazar (Lar) I (Ve) Mustafa Albayrak
Edebiyat Hayat Memat Üzerine II

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Beytü'l Girdap [Şiir]
Hüzün [Şiir]
Ehl-i Beyt Aşkından [Şiir]
Pastorize Yıllar [Şiir]
Ha (Ya) Lime Tüten Gece [Şiir]
Bakış Açısı [Şiir]
Bir Veda Partisinde Veda Hutbesi [Şiir]
K. D. V [Şiir]
Bir Kızı Sevmekle Ülserim Azar [Şiir]
Yalnızlık [Şiir]


Osman AKTAŞ kimdir?

1965 Erzurum doğumluyum. Gazi üniversitesi T. D. E mezunuyum. Sırasıyla Van, Bartın, Antalya,Bursa, ankara Bodrum'da öğretmen olarak görev yaptım. halen Kocaeli'nde görev yapıyorum. 30 yıldır şiirle uğraşıyorum. Şiir,öykü ve eleştiri yazıları yazıyorum. Kitaplarım: ayArsız, Uludağ yayınları, 2007 (şiirler) bermudayı tek geçmek Cinius Yayınları 2016 (şiirler) asimilat(ör) Cinius Yayınları 2017 (politik denemeler), (D)oku(n)muştuk Cinius Yayınları 2017 (Kitap tanıtım ve eleştirileri)

Etkilendiği Yazarlar:
Can Yücel,Cemal Süreya,Attila İlhan,İsmet Özel,Ataol Behramoğlu,Ahmet Telli,Murathan Mungan,Edip Cansever,Oktay Rifat,Paplo Neruda,Bertol Briechk,Mayakosky,Yuhannis Ritsos,Nazım Hikmet Ran,La Martin,Arthur Rimbaut,Tagore,Octovia Paz


yazardan son gelenler

yazarın kütüphaneleri 

 

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © Osman AKTAŞ, 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.