..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Mutlu köle çoktur. -Darwin
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Deneme > İtiraflar > Edibe Toğaç
28 Kasım 2018
Anne'ye Mektuplar  
Edibe Toğaç
En olmadık yerlerde akmak için adeta çırpınan göz yaşlarımın varlığından yoruldum.


:CBA:
En olmadık yerlerde akmak için adeta çırpınan göz yaşlarımın varlığından yoruldum. Yalnızca ruhumla, senin yanıbaşından her seferinde çekip gitmekten yoruldum. Sırtımda hergün, seni bir gün kaybedebilirimin kaygısını taşımaktan yoruldum. Senden alamadığım sevgiyi başka kalplerde aramaktan ve o kalplerde tutunamamaktan yoruldum. Hiç bir zaman senin istediğin gibi bir kız çocuğu olamadım. Senin bende görmek istediğin şeklin çok uzağındaydım ben. Yalnızdım, sizin bunu göremeyeceğiniz ,farkına bile varamayacağınız yalnızlıklarda yaşadım yıllarca. Aramızda ki bu derin uçurum ve iletişimsizlik günden güne öldürücü bir kanser gibi dağılıyordu oysaki yaşamımın her bir yanına. Beni anlamayı, yüreğimi okumayı bir gün bile olsun denemedin ne yazık ki. Oysa senin beni hiç görmediğin bir dünyada, ben gizliden gizliye hep sendeydim. O acımasız zaman diliminin seni benden bir gün alabilecek olması fikri ve endişesi kavurdukça kavuruyordu yüreğimi.Ne kadar da acı, bunların hiç birinden haberin bile yok oysaki , yatağında pek bir rahat şekilde uyumaktasın şimdi. Ama inan bana o rahatlığına bile duacıyım şimdi, yeter ki sen ruhunla var ol hayatta.
Büyüyemiyorum anne, görüyorsun işte, kalbimdeki alev alev yanan o sevgi eksikliği bir türlü büyütemiyor beni. Gece oluyor, uzaktan uzağa uyumanı ve nefes alıp almadığını kontrole dalıyorum. O beyaz saçlarının, yastığının hemen üzerine dökülmüş olmasını izliyorum, bir bilsen ahh nasıl acıyor kalbim o esnada, aramızdaki bu uzaklık, bu yabancılaşma , bu çekişme , bu meydan okuma yüzünden nasıl yorgunum artık bir bilsen. Güçsüz düşüyorum anne, hayatıma giren insanların savaşında esir düşüyorum gösterilen en ufacık bir sevgi karşısında . Ve sonunda bir dünya yarayla ve acıyla kalıyorum , yine en başa, kendime dönüyor ve merhem olmaya çalışıyorum acımasızca kanatılan ruhuma . Ölümü çağırıyor artık saatlerim, çünkü senden önce gitme fikrine bile hazırım. Yeter ki yüreğim senin yokluğunla ve acınla sınanmasın. Sağlığıma dikkat etmiyor, nefesim kesilene kadar sigarayı, dumanı soluyorum o zavallı ciğerlerime. Umudun bittiği, insanın alçaldıkça alçaldığı, sevginin hükmünü kaybettiği bir dünyada mutlulukla yaşama, yaşayabilme fikrine o kadar uzağım ki, önümde duran bunca gerçekleri görmezden gelebilecek bir yürek yok bende. Ne kadar hasssas ve ne kadar yaralı bir ruh olduğumu bir parçada olsa görebilseydin keşke . Yüreğinde sevgi ve değer biriktirmeyenlerden bile adeta sevgi dilenmek durumunda kaldığım o son derece küçük düşürücü olan ve bana yakıştıramayacağınıda çok iyi bildiğim zamanlarım hakkında bir fikrin olabilseydi keşke ...

Sana sarılıp ağlamaya ne çok ihtiyacım var şimdi...Yüreğimdeki sızılar ...

-Edibe Toğaç- ...Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.


Yazarın deneme ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Tek Bir Aşk
Savrulmasını Beklemekteyim...
Tıkanma Evresi...
Yaşam Sarmalı
Acı Bir Bekleyiş
Ruhum ve Kalbimle!
Hiç Bir Şey Geçmiyordu
Yontulma Evresindeyiz...
Ölümün Olduğu Yer...
Amacım Bilmek Çünkü Bilirsem Daha Az Hayal Kırıklığına Uğrarım!

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Umutsuz Bir Aşk [Şiir]
Her Gün Ölüyorum Aralarında [Şiir]
Bir Amacı Olmalı İnsanın! [Şiir]
O Gün Bugündür İşte [Şiir]
Biraz Sana Biraz da Ölüme Hasret [Şiir]
Layık Değilsin [Şiir]
Sen Beni Unutsanda Ben Seni Unutmam! [Şiir]
Parçalansa Kelimeler [Şiir]
Yüreğinde Yer Yok Bana [Şiir]
Bana Sorarsanız [Şiir]


Edibe Toğaç kimdir?

Naçizane yazan-Minimalist Şair. . . Edibe Toğaç http://sayfamdakalancumleler. blogspot. com. tr/

Etkilendiği Yazarlar:
Susan Sontag, İngeborg Bachmann,Montaigne,Dostoyevski,Henry David Throe, Tolstoy,Gogol,Albert Camus,Paul Auster,Susanna Tamaro,Paulo Coelho,Tezer Özlü vb...


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © Edibe Toğaç, 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.