..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Yaşam kısa, sanat uzun, fırsat aceleci, deney aldatıcıdır. -Hippokrates
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Eleştiri > Toplum ve Birey > Osman AKTAŞ
17 Aralık 2018
Yozlaşmalı Eğitime Sözleşmeli Öğretmen  
Osman AKTAŞ
Piçleşmiş bir ideolojinin gerçekleşmesi için sistemin istediği zavallılığa bürünebilirsen kebap iş öğretmenlik.


:BCF:
Piçleşmiş bir ideolojinin gerçekleşmesi için sistemin istediği zavallılığa bürünebilirsen kebap iş öğretmenlik.

Düşünen, düşündüğünü hayatına uygulayıp, yaşanan ve yaşanması için dayatılanları sorgulayan bir insan yetiştiriyorsan, çevredeki piçler salyalı köpekleri durmadan havlayacaklar. Çünkü artık kullanabilecekleri birileri olmayacak. Kendi kirli düşleri içinde soluksuz kalıp boğulacaklar. Bu da işlerine gelmediği için ellerinden gelmeyeni de ya kıçlarından, ya başkalarının kıçlarından getirmeye çalışıp, öğretmeni rencide edecekler ki, toplumun içindeki bilgi çöplüğünde otlayan alçaklar da kendilerini öğretmenin üzerinde görerek, öğretmene işini öğretebilsinler.

TV’de bir dizi “Memo Can”. Zengin bir puştun, bir okulda angut bir müdürle konuşmasını veriyor. El kadar bir velet okullara atanan ilahiyatçı ya da imam hatipli daha iyi düşünüyor.

Ey yöneticiler, dönün ve ülkeye sağladığınız kalkınma hamlesine bir bakın: Akıllı tahtalarınız sayesinde heba ettiğiniz nesiller de, EBA diye kurduğunuz boş ve anlamsız bilgi çöplüğünden daha akıllı. Bu kir ve pisliğinizi öğretmene çamur atarak kapatamazsınız. Burada hesabı kapatmasak da sizinle, ilahi adliyede hesabı mutlaka kapatacağız, bundan kuşkunuz olmasın.

Ey evrensel dünyanın eğitim katilleri, bu caniliğiniz asla yanınıza kalmayacak. Mahşer denen yerde size bugün akıl hocalığı yapan çukurlardan yine yardım isteyin de görelim.

Ey kendilerini projeler bokunun içine gömüp, çevresini göremeyen ARGE döküntüleri, oturduğunuz koltuklardan olmamak için yaptığınız saçmalıklardan vazgeçerek, gerçekten bu ülkenin çocuklarına hizmet etmeyi düşünseydiniz, bu gün eğitim ayaklar altında paspas olmayacaktı. Sizleri hiçbir zaman insanın gelişmesi için çaba göstermediniz. Sizler sadece mevcut düzende günübirlik çıkarlarını koruyan kişiler oldunuz. Benim gözümde iki torba makarnaya, iki torba kömüre oylarını kiralayan kişilerle sizin aranızda hiçbir fark yoktur. Keşke bu söylediklerim sizin tarafınızdan dikkate alınacak kadar içinizde bir takım millet ve vatan sevgisi olsa… Ama hiç sanmıyorum. Yarattığınız bu büyük tiyatro alanında birbirinizi oyalayıp eğlendirerek, kendinize biçilen rollerinizi iyi oynayın ki, bir sonraki projede de rol alabilesiniz.

Ey eğitim yöneticileri, Sizin gözünüzde zavallı bir yaratık olan öğretmen hakkında atıp tutan bu bilgili zibidiler hâlâ ne diye çocuklarını bu boş ve beyinsiz, öğretmen denen kış uykulu ve şarlatanlıktan başka bir şey bilmeyen mahlukata teslim ediyorlar, bir türlü anlam veremiyorum. Hâlâ aynı itliklerine çirkefleşerek aynı hızla devam ediyorlar sizin kazandırdığınız şımarıklığı kullanarak.

Kendi kuralımı bozmayacağım, sürç-i lisan eyledikse affola. Ama sizin tarafınızdan değil, vatanseverler ve Cenab-ı Hak tarafından…

18 Aralık 18
GölcükSöyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın toplum ve birey kümesinde bulunan diğer yazıları...
Kişisel Gelişim Uzmanlığıyla Toplumda Değerler Eğitimi
"Hakkın Kulu Sayılır Mı"
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Notları...
Namussuzlar
Değerler Eğitimi
Kırk Şehitli Bir Yürek
Medya: Termik Yalan Santralı
Sağıra Türkü Dinletme Köre Ülke Güzeli Seçtirme
Yurttaşlarıma Açık Telkin
Düzenbaza Hile Bekçisi

Yazarın eleştiri ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
"" - Miş…"li Gelmiş Zaman
Ayranı Karaların Temiz Bardak Araması
Dinemaskop
Türkiye’de Uçuş Güzergâhı
Kozumuz İnsan
Zorlamalı Eğitim
17 Eylül ve Ülke Kaderini Değiştiren İdamlar
Yazar ve Şairlerin Değişen Anatomisi ve Sosyal Statüsü
Kanamalı Kanal
Hrant Dink'i Anarken

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Bir Veda Partisinde Veda Hutbesi [Şiir]
Düş Geçiti [Şiir]
Saat Gökyüzüne Yaklaşıyor [Öykü]
Efsun [Öykü]
[Deneme]
Sevgi Ya da Aşk Algısı [Deneme]
Eros'a Rekabet [Deneme]
Bir İşgalin Eşkâli [Deneme]
Aşk da Bir Feraset Olmalı [Deneme]
Hasar Tespit Raporu [Deneme]


Osman AKTAŞ kimdir?

1965 Erzurum doğdu. Gazi üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, TDE bölümünden mezun oldu. Sırasıyla Van, Bartın, Antalya,Bursa, Ankara, Bodrum'da öğretmen olarak görev yaptı. Halen Kocaeli'bde görev yapmakta. yaklaşık 40 yıldır şiir,öykü ve eleştiri yazıları yazmakta. Eserleri: 1. ayArsız; Uludağ Yayınları 2007 (Şiirler) 2. bermudayı tek geçmek; Cinius Yayınları 2016 (Şiirler) 3. AsiMilat(ör); Cinius Yayınları 2017 (Politik Denemeler) 4. (D)OKU(N)MUŞTUK; Cinius Yayınları (Kitap Eleştirileri) 5. cennet cazgırları; Cinius Yayınları 2017(Şiirler) 6. çorak düşler ülkesi; Cinius Yayınları 2018 (Şiirler) 7. Yağmur Yankıları; Artus Yayınları 2018 (Öyküler) 8. Sessiz Çığlık; Cinius Yayınları 2018(Kitap Eleştirileri) 9. dar vakitte aşk; Cinius Yayınları 2018 (Şiirler) 10. Âşık Hüseyin Fizâhî; Cinius Yayınları 2018 (Şiirler) 11. Şuaraya Elhan Olmak; Cinius Yayınları 2019 (Şairler Üzerine Denemeler) 12. ναυάγιο αγάπης (enkaz-ı aşk): Cinius Yayınları 2019 (Şiirler)


yazardan son gelenler

yazarın kütüphaneleri 

 

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2021 | © Osman AKTAŞ, 2021
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.