..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Her insanda insanlığın tüm durumları vardır. -Montaigne
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Eleştiri > Toplum ve Birey > Osman AKTAŞ
17 Aralık 2018
Yozlaşmalı Eğitime Sözleşmeli Öğretmen  
Osman AKTAŞ
Piçleşmiş bir ideolojinin gerçekleşmesi için sistemin istediği zavallılığa bürünebilirsen kebap iş öğretmenlik.


:AJE:
Piçleşmiş bir ideolojinin gerçekleşmesi için sistemin istediği zavallılığa bürünebilirsen kebap iş öğretmenlik.

Düşünen, düşündüğünü hayatına uygulayıp, yaşanan ve yaşanması için dayatılanları sorgulayan bir insan yetiştiriyorsan, çevredeki piçler salyalı köpekleri durmadan havlayacaklar. Çünkü artık kullanabilecekleri birileri olmayacak. Kendi kirli düşleri içinde soluksuz kalıp boğulacaklar. Bu da işlerine gelmediği için ellerinden gelmeyeni de ya kıçlarından, ya başkalarının kıçlarından getirmeye çalışıp, öğretmeni rencide edecekler ki, toplumun içindeki bilgi çöplüğünde otlayan alçaklar da kendilerini öğretmenin üzerinde görerek, öğretmene işini öğretebilsinler.

TV’de bir dizi “Memo Can”. Zengin bir puştun, bir okulda angut bir müdürle konuşmasını veriyor. El kadar bir velet okullara atanan ilahiyatçı ya da imam hatipli daha iyi düşünüyor.

Ey yöneticiler, dönün ve ülkeye sağladığınız kalkınma hamlesine bir bakın: Akıllı tahtalarınız sayesinde heba ettiğiniz nesiller de, EBA diye kurduğunuz boş ve anlamsız bilgi çöplüğünden daha akıllı. Bu kir ve pisliğinizi öğretmene çamur atarak kapatamazsınız. Burada hesabı kapatmasak da sizinle, ilahi adliyede hesabı mutlaka kapatacağız, bundan kuşkunuz olmasın.

Ey evrensel dünyanın eğitim katilleri, bu caniliğiniz asla yanınıza kalmayacak. Mahşer denen yerde size bugün akıl hocalığı yapan çukurlardan yine yardım isteyin de görelim.

Ey kendilerini projeler bokunun içine gömüp, çevresini göremeyen ARGE döküntüleri, oturduğunuz koltuklardan olmamak için yaptığınız saçmalıklardan vazgeçerek, gerçekten bu ülkenin çocuklarına hizmet etmeyi düşünseydiniz, bu gün eğitim ayaklar altında paspas olmayacaktı. Sizleri hiçbir zaman insanın gelişmesi için çaba göstermediniz. Sizler sadece mevcut düzende günübirlik çıkarlarını koruyan kişiler oldunuz. Benim gözümde iki torba makarnaya, iki torba kömüre oylarını kiralayan kişilerle sizin aranızda hiçbir fark yoktur. Keşke bu söylediklerim sizin tarafınızdan dikkate alınacak kadar içinizde bir takım millet ve vatan sevgisi olsa… Ama hiç sanmıyorum. Yarattığınız bu büyük tiyatro alanında birbirinizi oyalayıp eğlendirerek, kendinize biçilen rollerinizi iyi oynayın ki, bir sonraki projede de rol alabilesiniz.

Ey eğitim yöneticileri, Sizin gözünüzde zavallı bir yaratık olan öğretmen hakkında atıp tutan bu bilgili zibidiler hâlâ ne diye çocuklarını bu boş ve beyinsiz, öğretmen denen kış uykulu ve şarlatanlıktan başka bir şey bilmeyen mahlukata teslim ediyorlar, bir türlü anlam veremiyorum. Hâlâ aynı itliklerine çirkefleşerek aynı hızla devam ediyorlar sizin kazandırdığınız şımarıklığı kullanarak.

Kendi kuralımı bozmayacağım, sürç-i lisan eyledikse affola. Ama sizin tarafınızdan değil, vatanseverler ve Cenab-ı Hak tarafından…

18 Aralık 18
GölcükSöyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın toplum ve birey kümesinde bulunan diğer yazıları...
Türk Kadınlar Günü
Dünya Kadınlar Günü
Yeni Zelanda ve Cami Saldırısı
Eğitim Çöplüğünde Sosyal Değer Arama
Tavan Yapan Egolara Malzeme
Düzenbaza Hile Bekçisi
Çocuklar İçin Büyük Bayram
Tatlı Eğitime Tatlı Tatil
"Bu Memleket Bizim"
Müslümandan Müslümana Bir Hak

Yazarın eleştiri ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Milli Eğitimin Yeni Müfredatına Dair
Meb Ü Kesk Arasındaki Sıra Dışı İlişkiler
Yaşadığımız Masal
Emeli/kan ve Ocağına İncir (Lik) Dikilenler
Kırkı Kırpan Anlayış
Türkiye’nin Çehresini Değiştirmesi Beklenen Lider: Recep Tayyip Erdoğan…
Edebiyat Hayat Memat Üzerine I
Tek İlkeli Ülke Ya da Türkiye
Siyasi Yorumda Basireti Bağlanan Köşe Yazar (Lar) I (Ve) Mustafa Albayrak
Edebiyat Hayat Memat Üzerine II

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Beytü'l Girdap [Şiir]
Hüzün [Şiir]
Ehl-i Beyt Aşkından [Şiir]
Pastorize Yıllar [Şiir]
Ha (Ya) Lime Tüten Gece [Şiir]
Bakış Açısı [Şiir]
Bir Veda Partisinde Veda Hutbesi [Şiir]
K. D. V [Şiir]
Bir Kızı Sevmekle Ülserim Azar [Şiir]
Yalnızlık [Şiir]


Osman AKTAŞ kimdir?

1965 Erzurum doğumluyum. Gazi üniversitesi T. D. E mezunuyum. Sırasıyla Van, Bartın, Antalya,Bursa, ankara Bodrum'da öğretmen olarak görev yaptım. halen Kocaeli'nde görev yapıyorum. 30 yıldır şiirle uğraşıyorum. Şiir,öykü ve eleştiri yazıları yazıyorum. Kitaplarım: ayArsız, Uludağ yayınları, 2007 (şiirler) bermudayı tek geçmek Cinius Yayınları 2016 (şiirler) asimilat(ör) Cinius Yayınları 2017 (politik denemeler), (D)oku(n)muştuk Cinius Yayınları 2017 (Kitap tanıtım ve eleştirileri)

Etkilendiği Yazarlar:
Can Yücel,Cemal Süreya,Attila İlhan,İsmet Özel,Ataol Behramoğlu,Ahmet Telli,Murathan Mungan,Edip Cansever,Oktay Rifat,Paplo Neruda,Bertol Briechk,Mayakosky,Yuhannis Ritsos,Nazım Hikmet Ran,La Martin,Arthur Rimbaut,Tagore,Octovia Paz


yazardan son gelenler

yazarın kütüphaneleri 

 

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © Osman AKTAŞ, 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.