..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Dünyanın her tarafından öğretmenler insan topluluğunun en fedakâr ve muhterem unsurlarıdır. -Atatürk
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Deneme > Yaşam > Ahmet Zeytinci
26 Ocak 2019
Ölümden Korkun Zaten  
Ahmet Zeytinci
Vatanları için savaşan bütün Müslümanlar, her zaman olduğu gibi, ölüm korkusunu biz çoook yıllar önce yendik. Savaşırken da aklımıza bile gelmez, gavurların askerleri gibi... Biliriz ki vatanları için ölenler şehittir ve yine biliriz ki şehitler mahşer günü seyitler ile peygamberler ile yan yanadırlar... Büyük bir ödüldür bu Müslümanlara...


:IH:
''Bir mücahidi güldürmek istiyorsanız O'nu ölümle korkutunuz.'' Şamil Basayev


Evet, evet korkun ölümden, Budistler, Ateistler, Deistler, Irkçı bir dine sahip olanlar, Tanrıyı teslis ile üçleyenler, siz korkun ölümden. Biz Müslümanlar Allah'ın emri olduğunu hiç akıldan çıkartmayacağız. Emir demiri keser deyip akıbetimizi bekleyeceğiz.

Vatanları için savaşan bütün Müslümanlar, her zaman olduğu gibi, ölüm korkusunu biz çoook yıllar önce yendik. Savaşırken da aklımıza bile gelmez, gavurların askerleri gibi... Biliriz ki vatanları için ölenler şehittir ve yine biliriz ki şehitler mahşer günü seyitler ile peygamberler ile yan yanadırlar... Büyük bir ödüldür bu Müslümanlara...

Ölümden korkun kul hakkı yiyenler, Allah'ın yasaklarını düşünmeden çiğneyenler, ayetleri ile alay etmeye kalkanlar, fakirleri hor görenler. Dedikodu gıybeti devam ettirenler. İnsanları putlaştıranlar, heva ve heveslerini ilah edinenler...

Ne diyor Necip Fazıl dizelerinde...

Mujde

Öleceğiz; müjdeler olsun, müjdeler olsun!
Ölümü de öldüren Rabbe secdeler olsun!

Srebrenitza'da sekizbin can kardeşimizi şehit edenler, korkun ölümden, korkun Rahman ve Rahim olan Allah'ın gazabından. Dünya'da çekip çekecekleriniz çok hafif kalacak illa ki... Beyrut Kasabı denen alçak da ölmek için yalvardı yedi sene Rabbına da bir türlü ölemedi, ölmeyi beceremedi... Adını, kim olduğunu siz biliyorsunuz... Hani nerede adamları, gidecek canını geri getirebildiler mi? Parasıyla ömür satın alabildi mi?

Irak'da, Filistin'de, Yemen'de, Suriye'de, Myanmar'da binlerce, yüz binlerce Müslümanın canına kıyanlar, bitirebildiniz mi Müslümanlığı, Müslümanları... Varsın, dünya cennetiniz olsun sizin, varsın öyle zannedin... Kan kan ile yıkanmaz bunu hala öğrenemediniz.

Siz vatan uğruna savaşan bir Müslüman Mücahidi güldürmek istiyorsanız, ona hikaye anlatmayın, ona fıkra mıkra hiç anlatmayın, şiir okumayın, güzel sözler söylemeyin. Sadece ve sadece ''Bu savaşa katılırsan ölürsün sen aslanım, sevdiklerin dünyada kalır sen de ölürsün.'' deyin. O da size sadece tebessüm edecektir ve şunu diyecektir. ''Şeyh Şamiller, Ömer Muhtarlar, Ezineli Yahya Çavuşlar, Şamil Basayev'ler, Cevher Dudayevler nasıl savaştıysa, nasıl öldüyse biz de öyle ölürüz, takma kafanı sen, farklı bir şey yok alnımıza yazılan.''

Siz kafirler güruhu Allah'dan korkmadığınız için, ölümden korkun zaten. Son nefeste gözleriniz kaysın bir sağa bir sola, nefes boğazınıza gelsin gelsin gitsin. Öyle kolay ölmeyin de yalvarın o inanmadığınız Allah'a ''Canımı al canımı al.'' ne olursun diye, saatlerce, günlerce... ''Ölenin kıyameti kopmuştur.'' der bir Hadisi Şerif... Ey zalimler topluluğu, acı çektirdiğiniz bütün insanlar ile ahirette mutlaka karşılaşacaksınız, bakalım o zaman kimin yüzü kararacak, bakalım yüzlerine bakabilecek misiniz o masumların?Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın yaşam kümesinde bulunan diğer yazıları...
Helal Kazanılan Küçük Paralar Büyük Mutlulukla Yeniyor
Gece Beni Seviyor Ben Geceyi
Deneme Okurken Yazarken Denenenler Denenmeyenler
Öz Geçmişinizi Zaten Geçmiş Deyip Es Geçmeyin
Orta Doğu Hiç mi Yüzün Gülmeyecek
Az Kalsın Bir Çocuk Öldürecektim
Zaman Daralıyor İnsan Darlanıyor
Hayat Bir Yardımlaşmadır Aslında
Alo Deyince Ne Oluyor Aslında
Biz de Böyle Rahatlıyoruz

Yazarın deneme ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Üç Korner Bir Penaltı
Hanımlar Bir Kaç Gün Daha Sabredin
Makas Kimi Keser Kimi Kesmez
Alttan Aldığınızda Altta Kalmazsınız Merak Etmeyin
Bu Açıdan Ne Güzel Bir Seçimdi
Hak Helali O Kadar Basit Bir Şey Değildir
Çok Ciddi İlişki Sitesi
Korku Hissetmeyen İnsan
Elektrik Alışverişlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Tahtakurularının Islatılmasında Kullanılan Tekniklerin Derin Analizi

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
K/an Gelir Sokaklardan [Şiir]
Sanmayın ki Ortaçağ da Oldu Bunlar [Şiir]
Sokak Boşaldı Birdenbire [Şiir]
Bir Yürekten Göç Etmek [Şiir]
Bu Şiir Noter Huzurunda Yazılmıştır [Şiir]
İlahi Nasrettin Hoca [Şiir]
Parazitli Radyo [Şiir]
Bu Vatan Kimin [Şiir]
Esnaf Arkadaşlarız [Şiir]
Kargocu Arkadaşlar [Şiir]


Ahmet Zeytinci kimdir?

1961 Ankara'da başlayıp devam eden bir hayat. İlk ortaokul, lise ve iki yıllık bir üniversite deneyimi, ticaret hayatı Ankara'da iki tane aslan gibi evlat biri dişi biri erkek aslan olmak üzere hayat mutlu bir şekilde akıp gidiyor. Biraz şiir, biraz öykü ve denemelerin sıcaklığında. . .

Etkilendiği Yazarlar:
Nazım Hikmet, Aziz Nesin, Erich Fromm


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © Ahmet Zeytinci, 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.