..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Hata! Klavye bağlı değil. Devam etmek için F11'e basın...
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Eleştiri > Güven ve Güvensizlik > serdar adem işler
28 Şubat 2019
Tanzim Satışlar Sınırlı Süreli Olacakmış...  
serdar adem işler
Çok merak ediyorum seçimlerden sonra tanzim satışlar devam edecek mi?


:AGB:

     Halk arasında bu yönde dolaşan söylentilere inanmıyorum. Daha doğrusu inanmak istemiyorum. Ne demek yani, tanzim satışlar seçimlere kadar olacakmış. Akıl var mantık var. Böyle bir şey seçmen iradesine saygısızlık olur. Onun için böyle bir şeyin olmasına ihtimal bile vermiyorum. Böyle bir şey ancak Afrika’daki kabile modunda yaşayan üçüncü dünya devletlerinde olabilir. Dahası böyle bir şey vatandaşın aklını hafife almak olur. Onun için imkan dahilinde görmüyorum seçimlerden sonra tanzim satışların kalkacağına dair duyumlarımı.
     Töööbe… Düşündükçe ötenazi isteği dalga dalga yayılıyor tüm bedenime. Neymiş efendim tanzim satış çadırları seçime kadarmış. Haydi canım siz de… Öyle şey mi olur? Hangi akıl ve mantık kabul eder böyle bir açmazı? Seçimden sonra kapatılacakmış… Güleyim de boşa gitmesin bari… Sonra eski tas eski hamam devam edecekmiş her şey. Yine eskisi gibi… Olamaz ya, olamaz böyle bir şey. İnanmıyorum. İnanamıyorum. İnanmak istemiyorum!
     Siz inanıyor musunuz böyle bir yalana? Bunların hepsi algı operasyonu... Tanzim satışların sadece seçim öncesi ile sınırlı olması olayda iyi niyetin olmadığını gösterir. Seçmenin çatır çatır kandırıldığı anlamına gelir. Böyle bir şeyi yapanların halk değilse bile Allah katında itibarı kalmaz. Dolayısıyla böyle bir ihtimali gündemde tutmaya çalışmak algı operasyonundan başka bir şekilde açıklanamaz. Ben inanmıyorum. Yukarıda da belirttiğim gibi inanmak istemiyorum. Çünkü böyle bir ihtimal yalandan öte, saçmalık demektir.
     Yüksek fiyatlar karşısında belediyelere yüklenen tanzim satış olayının seçimlerden sonra da devam edeceğini umuyorum. Öyle olmalı çünkü. Sadece seçim döneminde olması, seçmenin oyunu yanıltmak anlamı taşır ki o zaman da bu hataya imza atanların cephesi halkın nazarında bütün güvenirliğini kaybeder. Sözlerinin gerçekle ilgisi tartışılır. Meydanlarda söylediklerinin tamamı seçmen iradesini yanılmaktan başka bir anlam taşımaz ve bütün propagandaları algı operasyonu kapsamına girer. İşte bu yüzden ben tanzim satış olayının seçimlerden sonra da devam edeceğini düşünüyorum. Aynı zamanda öyle olmasını umuyorum.
Aksi takdirde eğer seçimlerden sonra birden bıçak gibi kesilirse, bu apaçık bir seçim hilesi olur. Dediğim gibi ben böyle bir şey olacağını sanmıyorum da ummuyorum da… Millet olarak tüm inanç ve değerlerimiz sarsılır. Bilmem anlatabiliyor muyum?
Seçimlerden önce su faturalarını kasıtlı olarak düşük gösterildiği iddialarına da inanmıyorum. Bu konuyu fazla uzatmak istemiyorum. Zaten böyle bir şey kanıtlanırsa ki, olmadığı için kanıtlanacağını sanmıyorum, genel anlamda bütün inançlarımı kaybedebilirim. Kim bilir benim gibi kaç kişi inançlarını kaybetme aşamasına gelir. İnançsız bir toplum yaratmak isteyenler ancak böyle bir hileye başvurur. Onun için de su faturalarının seçime kadar düşük gösterildiği iddialarına inanmıyorum.
Haydi bakalım, seçime ne kadar kaldı ki. Salı sallanır, çarşamba çarşafa dolanır. Martın sonu da gelir nasıl olsa. Ve biz de gerçeği öğreniriz o zaman. Hiçbir spekülasyona, algı operasyonuna ya da laf cambazlığına gerek duymadan ve gerek kalmadan…
     Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın güven ve güvensizlik kümesinde bulunan diğer yazıları...
Para Nelere Kadirmiş
Sandıklar Neden Yavaş Açılıyor?
Sandıklar Neden Geç Açılıyor?

Yazarın eleştiri ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Tecavüzcüsüne Aşık Olan Japonya
Bop Projesini Alkışlarken Kaybettik
Ya Ezan Türkçe ve Poşet Bedava Olsaydı
Sebze Fiyatları Ateş Pahasıymış (!)
Amerika Dünyayı Kıyamete Sürüklüyor

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Bizim Mahalle [Öykü]
İftira [Öykü]
Nereden Tanışıyoruz [Öykü]
Ebemizi Arayınız [Öykü]
İndirim [Öykü]
Bizim Mahalle [Öykü]
Ben Kendimi Bizzat Vurdum [Öykü]
Üniversite İstiyoruz [Öykü]
Kendini Arayan Kadın 2 [Roman]
Kendini Arayan Kadın 1 [Roman]


serdar adem işler kimdir?

SADECE TEFEKKÜR EDİYORUM. AYRICA DÜŞÜNCEYİ YASAKLAYAN BÜTÜN İDEOLOJİLERE HAYRET EDİYORUM. ÖZGÜRLÜKTEN BAŞKA BİR BEKLENTİM VE AMACIM YOK.

Etkilendiği Yazarlar:
AZİZ NESİN TARIK BUĞRA YAŞAR NURİ ÖZTÜRK TURAN DURSUN


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © serdar adem işler, 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.