..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Doğallık sahip olunan değil, kazanılması gereken bir erdemdir. -Cervantes
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Öykü > Yeraltı > Betty Blue
1 Mayıs 2019
Mercedes - Benz 380sl  
Betty Blue
Bir obsidyen kolyesi daha asılıydı fermuarında, boş zamanlarında bana da yapıp hediye ederdi. Bu yüzden teninin hep obsidyen koktuğunu düşünürdüm. Yağmur sonrası toprak gibi...


:BHH:
Gümüş rengi Mercedes-Benz 380SL. Arkasında kocaman bir çanta, anılarla ölçülemeyecek büyüklükte. Cavşırı biriydi, obsidyen taşlarından yapılmış bir sürü takısı vardı.
Her yere takardı onları. Çantasına kaydırdım iki yorgun gözümü. Bir obsidyen kolyesi daha asılıydı fermuarında, boş zamanlarında bana da yapıp hediye ederdi. Bu yüzden teninin hep obsidyen koktuğunu düşünürdüm. Yağmur sonrası toprak gibi...
Kendimi kapattığımdan, uzun süredir bu zevkten mağdur olduğumu fark ettim. Daldığımı gördü, el salladı hiç durmadan.
"Gidiyorum" dedi. "Otostopla bulacağım kendimi. Yolları, dağları, kıyıları keşfedeceğim. Olmadı bisikletle devam ederim. Arabam da senin olur, çok sevdin, belli."
Sustum,
tek odalı apartıma geri döndüm, camdan da arkasından bakmayı eksik etmedim. Giriş katında yaşıyor olsaydım ardından su dökerdim.

Muhabbet edip kahvemi yudumlayabildiğim tek komşum, bana tanıştığımız günden beri anlattığı, haritaların üzerinde çizdiği hayallerini gerçekleştirmek için yola koyulmuştu. Fazla aniydi, yüzüme bir tokat gibi çarpan yalnızlıkla baş başa kalmıştım. Büyük bir dalgınlıkla obsidyen taşlarını bana verdiği kolyeden tek tek kopardım,
kemerimin kopçasına yapıştırmaya başladım.
Geçmiyordu o lanet okuduğum günler, ne beklediğimi bilmeden sadece resim çiziyor, okuyor ve yazıyordum. Küçükken hayal ettiğim apartım, bol çiçekli cam eşiklerim, duvarın renginin gözükmeyeceği kadar posterim, dolap dolusu biram vardı..
Ama eksiktim. Bir şeyler eksikti.. Bir kedi olabilirdi belki, bir ev arkadaşı. Hayır, hayır. Bunu kaldırabilecek kadar sosyal değilim. İki gün kalabilecek biri olabilirdi belki.
Ama eksik olan insan değildi, arkada yüksek sesle çalabilecek psikedelik müzikti.
Çaldı..
Hala eksiklik.
Koca bir boşluk, okuduğum kitaplarla konuşma, hoşlantı hali. Paramın bir türlü yetemediği polaroid fotoğraf makinesini, pikapları, plakları düşünüyorum.. Belki bana can verebilecek şeyler onlardır.
Annem arıyor..
Sürekli çekilmekten kurtulamadığım, kökler kutbu.
Yine çekiliyorum, biraz çiçek suluyorum. Düşünmekten kafam düşmüş, bir ve ikinin fiziksel farklarını düşünürken uyuyakalıyorum.
Telefonum ilk defa neşeyle çalıyor sanki, beni uykumdan öper gibi uyandırıyor.
Obsidyen beni arıyor!
Yetişemiyorum, sesli mesaj bırakmış.
"Bu sabah hayatımda ilk defa boyoz yedim. Kozmik bir tadı var. Arabamı bilmediğim bir yere çektim, şarkılar eşliğinde yürüyor, canım sıkılınca oturup yazı yazıyorum.. Keşke burada olsaydın."
Uykumun tamamen açılmasıyla birlikte sarsılıyorum. "Keşke burada olsaydın." Eksikliği keşfediyorum, melankolik bir hava var apartımın içerisinde.
O hayallerini bana ballandırarak anlatırken, fark etmeden tüm hayallere ben sahip çıkmışım. Hayallerinin yardakçısıyım.
Yalnızlık hissi artıyor..
Bilerek açmıyorum, retro bir parça patlatıp kolayla kahvaltı yapıyorum. Sağlıksız yaşam stilim, ruhumu da bozmaya başlıyor. Plan yapmaktan kaçarak, yine kendimi uyuşturuyorum.
Yine bir şeyler üretiyorum..

Neşeli bir gün bozması daha. O tupturuncu güneş, bana orta parmak çekmekle meşgul sanki. Günlük işlerimi hallederek evime koşuyorum. Anlam veremediğim bir Stockholm sendromu. Günlerdir telefonum çalsın istiyorum, midemde ağrı, o aramayı çağırıyor gibi telefonu izliyorum.
Günlerdir sadece telefonu izliyor, ve büyük bir incelikle; tane tane ağlıyorum. Kendimi affedemiyorum, bu kadar toy olacak ne vardı?
Kendimle kavga etmem, kendimi kanatmam. Kendimle kavga etmem, kendimi kanatmam. Tüm gün tekrarlıyorum.
Uzun süreli bir uyuyakalış.
Çünkü kapıyı çalan, telefonumu arayan, beni hatırlayabilecek dünyevi bir şey yok. Uyurken bile aklım o Cavşırı'da.
Yavaş yavaş kıskançlığa dönüşen, beni hapseden duygularım bir şeyi kendiliğinden kusmaya karar veriyor. İşte o öğlen, gözüm açılıyor.
Gözüm açıldıktan sonra gerisi çorap söküğü gibi geliyor sanki. Telefonum çalıyor, yataktan kalkabiliyorum, uzun süredir ilk defa yemek yiyorum. Yine bir sesli mesaj:
"Ciddiydim, keşke burada olsan. Şimdi sensiz Pink Floyd dinlemek zorundayım.." Koşarak telefonu alıyorum ve nefes almadan bağırmaya başlıyorum:
"Çağırdın mı ki! Günlerdir neler çekiyorum, hepsi senin yüzünden. Boyozmuş, kozmikmiş. Götüm daha kozmik.."
Kapatıyorum. Aniden gelen pişmanlığım ve öfkem ile çantamı hızlıca toparlıyorum. Bir eksiğim yok, hemen toparlanıp gitmeliyim, aidatı vermesem de olur..
Sırt çantamı ihtiyacım olan her şeyle dolduruyorum. Tüm titizliğimle çiçeklerimi suladıktan sonra Obsidyen'e o göl kenarına çadır kuracağımı anlatan, oldukça iddialı bir sesli mesaj bırakıyorum. Anında geri dönüyor. Ben bile kendimi inandıramazken, o inanıyor. Planlamayıp aniden kurduğum plana ben de uyup gereken her şeyi satın almaya karar veriyorum.
Anlam veremediğim tek bir şey var.
Her şey bu kadar basitken, yanımda olmaya bu kadar yaklaşmışken...
Neden o bensiz gitmeyi seçmişti?
...Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın yeraltı kümesinde bulunan diğer yazıları...
Dayglow Reflection

Yazarın öykü ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Mercedes - Benz 380sl II - III
Hamamelis
Body Bizarre

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Romantik Manifesto [Şiir]
Devinim* [Şiir]
Saded [Şiir]
Başlıksız [Şiir]
Carnage [Şiir]
For K. [Şiir]
Norman Fucking Rockwell [Şiir]
Zehirli [Şiir]
Düşerken... [Şiir]
Arınma [Şiir]


Betty Blue kimdir?

Beceriksizlerin en beceriklisi.

Etkilendiği Yazarlar:
Franz Kafka, Jack Kerouad, Albert Camus, Chuck Palahniuk, Dostoyevski, Lana Del Rey..


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © Betty Blue, 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.