..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Herkes cennete gitmek ister ama kimse ölmek istemez. -Joe Louis
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Deneme > Yaşam > MUHAMMED SALİH GEDİK
2 Mayıs 2019
Biricik Kankim'e  
Mektuba Cevap

MUHAMMED SALİH GEDİK


Kankimin ilk mektubuna cevabımdır.


:BH:
Değerine paha biçilemez kıymetli Kankim’e,
Öncelikle selam eder, iyi ve sağlıklı olmanı dilerim. Derslerinde başarılar, yaşamında mutlu anlarının çoğalmasını isterim.
     Sevgili biricik Kankim,
El yazın çok güzel. Okunaklı olduğu kadar sanatsı. Gözü yormuyor. Oku benili. Oku benili tabiri şimdi aklıma geldi. Al benili gibi. Alınacak şeyin görünümü güzel ise al benili denir ya. Okunacak yazı güzel ise “oku benili” neden olmasın. Yazı tarzından seni tanımaya çalıştım. Tamda kankime yakışacak tarz.
Temkinlisin. Çocuksu bir ruhun var. Zaten çocuksun. Biraz sert biraz inatçı ama güçlü bir yapın var. Güvenilir ve ciddi. Enerjik, iyimser ve ne istediğini bilen birisin. Lakin, bazen yorgunluk ve bitkinlik, bazen psikolojik açıdan acı çektiğin izlenimi veriyorsun. Yönetmeyi ve yönetme konusunda sorumluluk almayı seviyorsun. Yapın da buna musait. Kendinden bahsetmeyi seviyor birilerinin yaptıklarınla ilgili düşünmesini istiyorsun. Hayat dolusun. Gelenek ve göreneklere bağlı olduğun kadar ruha da önem veriyorsun. Planlı ve programlı çalışmayı seviyorsun. Konuşkan ve rahatsın. Birileriyle iletişim kurma ihtiyacı hissediyorsun. Zeki ve titizsin. Düşünerek işe başlıyorsun.
     Sevgili kankim,
Mektubunda beni çok sevdiğini, sıcak kanlı olduğumu ve kanımın insanı çektiğini yazıyorsun. Sıcak kanlı olup olmadığımı, kanımın insanı çekip çekmediğini bilemem ama; seni çok sevdiğimi biliyorum. Mektup yazarken mutlu olduğunu yazıyorsun. Evet, insan sevdiğine bakarken, yazarken mutlu olur. Sevdiğini dinlerken, izlerken mutlu olur. Sevdiğinin elinden yerken, içerken mutlu olur. Kısaca sevdiği ile ilgili ne olursa insanı mutlu eder. Ben de sana yazarken çok mutluyum.
     Kıymetli Kankim,
“Mutluluk bence, her şekilde mutluluğu yaşamayı bilenler için vardır.” diyorsun. Bu yaşta böyle veciz bir söz söylemen gerçekten çok güzel. İyi ki sen benim kankimsin. Senden öğreneceğim daha çok şey var. Biliyorum. Evet, mutluluk yaşamayı bilenlerde gözükür. Ama bu sözünü bir daha ki mektubunda örneklerle açıklarsan çok sevinirim. “Mutluluk bence, her şekilde mutluluğu yaşamayı bilenler için vardır.” Sözüyle ilgili bir kompozisyonda yazabilir ve benimle paylaşabilirsin.
     Sevgili Kankim,
Sen ve ablan, bana en değerli varlığınızı misafir olarak gönderdiniz. Onunla geçirdiğim saat ve dakikaları hiç unutmayacağım. Onun yüzündeki mutluluğu da. Ama gel gör ki; giderken çektiği acıları da unutmam mümkün değil. Hüzünle geçmiş onlarca yıl. Mutlu bir günü olsun istedi ama; o bir gün bile olmadı. Yarım günlük mutluluk, hangi acı dolu yılı hayatından siler ki. Umarım gelecek yıllar mutluluğunu artırır ve hüzünlerini azaltıp bitirir. Bunda sizlerin katkısı da büyük olacak. Girdiğiniz her sınavda ki başarınız ve hayalini kurduğunuz okulu kazanmanızında etkisi olacaktır. Mutluluk tek kişilik değildir. Sizlerin mutluluğu da mutluluk kaynağı olacaktır.
     Sevgili Kankim, mektubuma son verirken selam eder gözlerinden öperim. Ailedeki herkese selam ile sağlık ve mutluluk dilerim. Ablan ve sana başarılar diler Allah zihninizi açık etsin diye dua ediyorum. Hepiniz Allaha emanet olunuz.Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.


Yazarın deneme ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Akıl Duası
Kalp Duası
Biricik Kankim'e 2

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Başkanımız [Şiir]
Kırma Kalbimi [Şiir]
İyi ki Varsın [Şiir]
Kankime Mektup 3 [İnceleme]


MUHAMMED SALİH GEDİK kimdir?

KURANDAN ESİNTİLERLE YAKARIŞ kitabının yazarıdır.

Etkilendiği Yazarlar:
M.AKİF, YAHYA KEMAL, N.FAZIL,


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © MUHAMMED SALİH GEDİK, 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.