..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Bilen sever. -Leonardo da Vinci
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Deneme > Günlük Olaylar > Hüseyin İbiş
24 Ekim 2019
Bırakın Etrafımıza Işık Olalım  
Hüseyin İbiş
neden özgüvenimizin elimizden alınması için çalışılıyor?


:GJ:
BIRAKIN ETRAFIMIZA IŞIK OLALIM
Neden özgüvenimizin elimizden alınması için çalışılıyor?
Sevgili okurlarım,
Bu yazımda sizler için elimizdeki en önemli şeyimiz olan özgüvenimizin elimizden alınıp yok edilmek istenmesi konusunu ele alacağım elimin yettiğince dilimin döndüğünce. İnsanlara anlatmak istediğim engellilere ne kadar yanlış gözle bakarsanız kayba uğrayan sizler olursunuz. Sizlerden istediğimiz bizim de bu yaşamın bir parçası olduğumuzu fark edip kabullenmenizdir.
Bilinmelidir ki özgüvenin olmadığı hiçbir işin başarı ile sonuçlanmasının imkanı yoktur.
Erişmek istenilen başarının yolunun kapatılması için engeller her zaman olmuştur.
Özgüvenleri yok etmek için bahsi geçen engellere de hayatımızın merkezinde yer verilmiştir.
Başarılarımızın yok olması için yollarımızı kapatmak isteyenlerin emellerine ulaşmalarının yolunu kapatmak ta bizim elimizdedir.
Bizler bunu bildiğimiz ve bunun önemini kavrayabildiğimiz için daima girdiğimiz her işte özgüvenli olduk ve başarılar elde etme gayretine girdik. Fakat önümüze bir yerlerden bir şekilde engeller çıkarılarak başarılı olmamamız için canla başla çalışıldı ve çalışmalarımız sonuçsuz bırakılmak istendi, ama bizler her şeye rağmen pes etmeden çalışmalarımızı sürdürerek büyük olmasa da kendi çapımızda başarılara imza atmanın yolunda yürümeye devam ettik. Eğer biz bu yola girmeyi reddetmeyi seçsek ömrümüz boyunca pasif kalmanın yoluna itilmekten geri bırakılmayacağız. İnsanlara da gittikleri yolun yol olmadığını anlatabilmenin tek yolu da başarılarımıza her an yenilerini ekleyebilmektir. Bizler her daim başarıya ulaşmanın yeni bir yolunu keşfedelim ki özgüvenimizi elimizden alma çabalarını da sonuçsuz bırakmak için kat etmekte olduğumuz yolların sonunun boş olmadığını görmelerini sağlayalım. Bizler özgüvenimizin elimizden alınması için verilen çabalara sessiz kaldığımız anda büyük haksızlıklara uğramamız an meselesidir. Bu düşünceme hak verilmeli akıllardan hiçbir zaman çıkarılmamalıdır. Ben her zaman şuna dikkat çekmek istemişimdir. Özgüvenin olmadığı hiçbir yerde başarının bizi bulması imkansız, pasif duruma getirilmemiz ise an meselesidir.
Yapılması lazım gelen bir tek şey var. Bizi pasif duruma getirmelerine müsaade edilmemelidir. Karanlıklara sürüklenmememiz için elimizdeki tek güç olan özgüvenimizden feragat etmemeli, bizim de hayat boyunca büyük başarılara ulaşacağımız varlığımızı kabullenemeyen insanlara gösterilmelidir. Elimizde bulundurmakta olduğumuz tek kuvvetimize sahip çıkmadığımız taktirde başımıza gelecekleri göz önünde bulundurmalıyız. Başarısızlığın bizim kapımızdan giremeyeceğine ilk önce kendimizi inandıralım sonra da elimizdeki özgüveni yok etmek isteyenlerin görmelerini sağlayalım.
Bizi özgüvenimizle elde etmekte olduğumuz başarılarımız yüzünden hiç kimsenin suçlamasına izin vermemeli, kendimizi başarılarımızla beraber karanlıklarda kaybolup gitmekte olan insanlığa gösterebilmek için en güzel işlere imza atmalıyız.
Planlarımızın projelerimizin hiçe sayılmasına engel olunması için gösterilmesi gereken en büyük gayret ne ise onu göstermekten çekinilmemelidir.
Bizler işe yaramaz bir takım varlıklar değiliz. Bunu anlatabilmek için ne gerekiyorsa yapmak bizim üzerimize düşen en büyük vazifedir. İnsanların görmek istemedikleri büyük önem arz eden bir olayda engellilere fırsat verildiği taktirde ellerindeki özgüvenle daha aktif olabilecekler ve bu sayede insanlar büyük başarılarla tanışacaklardır. Evet benim her zaman anlatmak istediğim engellilerin bu hayatın vazgeçilmez bir parçası olduğu ve bizleri özgüvenimizden mahrum bırakma yolunda yürümek yerine üzerimizden desteklerini çekmemeleri gerektiğidir. Desteklerini esirgedikleri taktirde elimizden yaşama hevesimizi alacakları, bizim hayata küsmemizde en büyük etken olacakları bilinmelidir.
Bizim başarımızda en büyük paya sahip olan hayatın her şeye rağmen devam ettiğinin göstergesi olan özgüvenimizdir. Buda akılların bir köşesinde bulundurulmalıdır.Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın günlük olaylar kümesinde bulunan diğer yazıları...
Aydınlanan Yollar
Korkuların Esiri Olmayın
Boş Huzursuzluklar Kalplerde Yer Bulmasın
Engellilere Karşı Bakış Açınızı Değiştirin
Karanlıkları Birlikte Aydınlatalım
İnsanlık Cehalet Zincirine Vurulmasın
Büyük Acılarla Büyük Bedeller Ödemeyelim
Sönmeyen Bir Işık Yakalım
Güzel Türkçemize Bir Ömür Sahip Çıkalım
İnsanları Saygı Yolunda Yürümeye Davet Edelim

Yazarın deneme ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Hayatımızda Büyük Kayıplar Olmasın
Cehalet Önümüzde Engel Olmasın
Cehaletin Karanlığına Son Verelim
Paylaşmak

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Bitmeyen Aşkımsın [Şiir]
Sen Mutlu Ol Her Zaman [Şiir]
Bize Biz Yetelim [Şiir]
Mutluyum Hayata Yürekten Bağlıyım [Şiir]
Biz Birlikte Mutluyuz [Şiir]
Büyük Aşkım Her Şeyimsin [Şiir]
Bitmeyen Sevdam Kalbimin Sahibisin [Şiir]
Bitmeyen Sevdamsın [Şiir]
Biz Ayrılamayız [Şiir]
Karanlıklarda Kaldım [Şiir]


Hüseyin İbiş kimdir?

Kalp gözü açık bir şairim

Etkilendiği Yazarlar:
Yavuz Bahadıroğlu,Ahmet Günbay Yıldız,Cengiz Aytmatov,Mehmet Rauf...


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © Hüseyin İbiş, 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.