..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Bir deliyle başederken, yapılacak en mantıklı şey normal rolü yapmak. -Herman Hesse
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Deneme > Gülmece (Mizah) > Ahmet Zeytinci
28 Ocak 2021
Gülnaz Şırınga'dan İğne Olacaklara Tavsiyeler  
Ahmet Zeytinci
Konu önemli, ben aşı yaparken de mutlaka yanımda Esra Enjektör adlı hemşirenin de bulunması şarttır. O olmadan ben kesinlikle aşı yapamıyorum, aşıya ve kola konsantre olamıyorum... Sade o da değil bir de İdris İğneucu adlı erkek hastabakıcımızın da yanımda olması lazım... Esra Enjektör ve İdris İğneucu'da en az benim kadar iyidirler...


:EI:Gülnaz Şırınga Hemşireden tavsiyeler...Öncelikle aşı olacak insanın kolunu sıyırması ve benim önüme oturması gerekir. Tabi öncesinde de, yani aşı olmaya gelmeden önce mutlaka, ama mutlaka sazan balığı yemiş olması lazım bir gün evvel. Sazan Balığı yemeyen hastalara aşı yapamıyoruz... Tavsiye edilen iki ya da üç adet sazan balığıdır, fazlası da olursa zararı yoktur... Ayrıca sazan balığının lezzetli ya da bayat olması aşının kalitesini de etkilemektedir, bunu da anti parantez belirtelim... Sazan Balığının konservesi de taze olmak kaydıyla olabilir...Konu önemli, ben aşı yaparken de mutlaka yanımda Esra Enjektör adlı hemşirenin de bulunması şarttır. O olmadan ben kesinlikle aşı yapamıyorum, aşıya ve kola konsantre olamıyorum... Sade o da değil bir de İdris İğneucu adlı erkek hastabakıcımızın da yanımda olması lazım... Esra Enjektör ve İdris İğneucu'da en az benim kadar iyidirler...Bazı zaman sağ kola, bazı zamanda sol kola aşı yapıyorum, bu nedenle sağ kola aşı yaptıklarım veya sol koluna aşı yaptıklarım ben solcuyum niye sağ koluma aşı yaptın ya da ben sağcıyım niye sol koluma aşı yaptım demesinler...Aşı yapmadan öncede eğer hastamız aşıdan, yani iğneden korkuyorsa üç ihlas bir de Fatiha okumasına izin veriyoruz. İğneyi koluna batırdığımız zamanda istediği kadar bağırabilir, bunu da serbest bırakıyoruz. Yalnız bağırırken de bize küfür etmemelidir... Küfür olayı olursa İdris İğneucu kardeşim icabına bakacaktır küfür eden arkadaşın, bunu da belirtelim...Aşı olmaya gelip de kolunu sıyırdıktan sonra, yok ben aşı olmak istemiyorum, korkuyorum bu işten diyen olursa da o zaman hastamıza bir adet toplu iğne ve çengelli iğne veriyoruz hediye olarak. Koronaya da yakalanacak olurlarsa bol bol beddua ediyor, Allah belanı versin den girip, kahrol sen hemiye kadar arada da ne küfürler varsa gönderiyoruz...Gelelim büyük adamlarımızı aşılamaya. Eğer ki devlet büyüklerimizden birini aşılarken kolunu molunu acıtacak olursak, muhterem büyüğümüzden hemen özür dileyerek, helallik isteyeceğiz. Tabi bu arada korumalarından da dayak yeme ihtimalimiz olduğu için, çok özen göstermemiz gerekir.Başka ne diyeyim size Gülnaz Şırınga hemşireniz olarak. Aşı olun anacığım aşı olun ki bu korona illetinden bir an önce kurtulalım. Sofranızdan da balıkları eksik etmeyin bu kış günü, sazan balıkları da çok lezzetlidir, çoook. Ailenizin hemşiresi Gülnaz Şırınga hepinize iyi günler diler...]Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın gülmece (mizah) kümesinde bulunan diğer yazıları...
Geçti Bor'un Pazarı Sür Mercedes'i Niğde'ye
Bana Çıkamazsa Ne Yaparım
Buradan Uyarıyorum
Üç Harfliler Psikolojinizi Bozabilir
Büyük Aşk Nasıl Yaşanır
İllaki İntihar Edecekseniz
Satanizm İkiye Ayrılır
Doların Ateşini Nasıl Düşürürüz
Ekonomik Yaptırım Budur İşte
Hangi Mesele

Yazarın deneme ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Zenginler Kıyamet Gününe Hazırmış
Yuvayı Dişi Kuş Yapar Hangi Kuş Yıkar
Benim de İçimden Neler Geçiyor
Her Ne Kadar Misafir Misafiri Sevmese de
Bir Türk Neden Emniyet Kemeri Takmaz
Kan Kan ile Yıkanmaz
Şair Olmak da Güzel İnsan Olmakta
Bazen Müthiş Acı Verir İnsan Okumak ve Yazmak
Ucu Yanık Mektuplar
Sevgi Üzerine Bir Kaç Cümle - 12 -

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Vicdandır Hepten Bize Doğru İşler Yaptıran [Şiir]
Yanar Ha Yanar Yüreğim [Şiir]
Fakirlik Zor Zanaat Be Dostum [Şiir]
Unutup da Gafil Olma [Şiir]
Memleketi Kurtarmaya Soyunduk [Şiir]
Biz Bir Yudum Sevgi ile Doyuyoruz [Şiir]
Sevgili Paltom [Şiir]
Eyvallah [Şiir]
Unutma Ey Milletim [Şiir]
Yolunu Şaşıran Bir Mermi [Şiir]


Ahmet Zeytinci kimdir?

1961 Ankara'da başlayıp devam eden bir hayat. İlk ortaokul, lise ve iki yıllık bir üniversite deneyimi, ticaret hayatı Ankara'da iki tane aslan gibi evlat biri dişi biri erkek aslan olmak üzere hayat mutlu bir şekilde akıp gidiyor. Biraz şiir, biraz öykü ve denemelerin sıcaklığında. . .

Etkilendiği Yazarlar:
Nazım Hikmet, Aziz Nesin, Erich Fromm


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2021 | © Ahmet Zeytinci, 2021
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.