..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Hiçbir şey insan kadar yükselemez ve alçalamaz. -Hölderlin
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Deneme > İlişkiler > mehmet emin kayaalp
18 Temmuz 2003
şerefe içelim bu gece  
mehmet emin kayaalp
Karşıda adalar, karşıda insanlar hep içiyoruz bu akşam. Tek bir şarkı çalmalı sabaha kadar, benim şarkım çalmalı… Ah şimdi nasıl da içilirdi bir sigara. Lanet olsun bıraktığım güne!


:CBCA:
ŞEREFE…
Bir acayip şarkı çalıyor bu gece… Olduğu gibi, benim gibi… Eski tavernalarda, orta yaşlı, balık etli bir hatun içli bir rakı havası söyler, belki de uzodur içilen bilmiyorum ama ben acayip rakı içmek istiyorum. Defalarca çaldırıyorum şarkıyı… Neden böyle içim bir hoş oluyor, anlamadığım sözlerde neden yüreğim acıyor bilmiyorum. Evet kesin canım yanıyor şu anda biliyorum.
Şerefe içelim bu gece…
     Sazlıklardan yapılmış bir tavernadayım şimdi. Çıplak ayaklarım kumsalı deliyor, yüreğimse hasretinden deşim deşim deşiliyor ve ben şimdi gül taktım saçlarına, taktım da gözlerin nasıl güldü bir bilsen. Şişeler neden bu kadar az, neden bardaklar hemen bitiyor bilmiyorum.
Şerefe içelim bu gece…
Ay, tabak gibi karşımda, dalgasını geçiyor denizle. Ben kiminle geçeceğim bu yolun sonunu ve ayrıca yolun sonunda olan kime olacak, ben ne olacağım. Kesin sarhoş olacağım. Bacaklarına sulanacağım şarkıcı kadının, peşinden tüm tabakları kıracağım. Peki kaç kişinin kalbini daha kıracağım hayatım boyunca…. Bilmiyorum.
Şerefe içelim bu gece…
Karşıda adalar, karşıda insanlar hep içiyoruz bu akşam. Tek bir şarkı çalmalı sabaha kadar, benim şarkım çalmalı… Ah şimdi nasıl da içilirdi bir sigara. Lanet olsun bıraktığım güne! Şöyle bir nefes çekerdim derinden, burnumdan en edalı haliyle çıkardı dumanı da, ya içimde yanan ateşin dumanı nereye atardı kendini bilmiyorum.
Şerefe içelim bu gece…
Kim demiş orta yaşlı diye… Bir bakın hele sahnede salınmasına, mikrofonu tutuşuna, parmaklarına, o incecik belinden bir tutsam, bir tutsam ellerini ve baksam gözlerine korkmadan, utana sıkıla öpsem dudaklarından da, tüm tabakları kafamla kırsam sabaha kadar. Sabaha kadar dinlerim şarkımı ben de, sen söyler misin bilmiyorum…
Şerefe içelim bu gece…     

.Eleştiriler & Yorumlar

:: Biliyorum Sen İçerken Şerefe Demezsin....
Gönderen: Engin İSPİR / İstanbul/Türkiye
26 Kasım 2005
Sevgili dostom bir eylül akşamı girmiştin hayatıma 9 şişe bira ve dostunla...Dostum oldum sonra... Biliyorum sen içerken şerefe demezsin. Haydi bakalım eleman sözcükleri dökülür dudaklarından birandan derin bir yudum çekersin...Kulaklarında Korkarım Güzelim nağmesi.Yazında sana şerefe dedirten kadını merak ta etmedim değil doğrusu. Muhtemelen kaçak sevişme akşamlarından kalma bir ince belli.Yazın çömezliğimi törpüleyen o eylül akşamını hatırlattı. Sadece Yazmak istedim bu bir yorum ya da eleştiri değil netiçede abilerle içiyoruz...

:: ..
Gönderen: pelin / izmir
24 Temmuz 2003
belki içerik açısından okuyana çok şey verebilecek bir yazı değil ama yalnızlığı, rakıyı, hele ki şarkıları bir ilişki içinde anlattığı için sevdim yazınızı..salaş bir meyhane geldi gözümün önüne, ouzo içtiğimi düşündüm, ouzo içerken rembetiko dinlediğimi..kısaca daldım gittim..Ben de olsam, sabaha kadar benim şarkım çalınsın isterdim.. Bu hoş iç döküm için, kutlarım...
Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın İlişkiler kümesinde bulunan diğer yazıları...
rakı soframı özler gibi özledim seni
yeni yıl sana zehir zıkkım olacak
Bir Kervan Geçmekte Krallığımın Önünden
Bu gözlerin kanlı çapaklarını bile !

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
bir ney sesi gezinir gecenin koynunda [Şiir]
Boşalmak İçin Sıraya Giriniz [Şiir]
kırıldı kum saatinin beli [Şiir]
Aşka mı Şiir Bulaştı, Şiire mi Aşk [Şiir]
Bir Karanlık Pusudur Hayat [Şiir]
özledim seni [Şiir]
Yana Yatmış Liman Güzeli [Şiir]
Kendinde Bir Yer Kalmalı Saklandığın [Şiir]
çocuk gözlerle bak hayata [Şiir]
Silik Sessiz Bir Geceydi Sensizlik [Şiir]


mehmet emin kayaalp kimdir?

yazmaya bir gece başladım hala da yazıyorum duygular tükeninceye kadar. . .

Etkilendiği Yazarlar:
attila ilhan,hasan hüseyin


yazardan son gelenler

bu yazının yer aldığı
kütüphaneler


yazarın kütüphaneleri 

 

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © mehmet emin kayaalp, 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.