..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Yaşam ciddi, sanat neşelidir. -Schiller
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Deneme > Sevgi ve Aşk > Agathon
20 Ekim 2003
Dostuz..!  
Agathon
Sensizliğin yükü zordu... Çoğu kez karanlıktı ve kimsesiz bir sokak arkası kadar soğuktu.. Üşüdüm be dostum hemde delicesine... Ama korkmadım karanlıktan biliyordum elbet bir ışık parşası vuracaktı yamaçlarıma..


:AHFF:
      Neyiz veya kimiz biz... Etle tırnak mıyız yoksa denizle dalgasımı?
Birimiz usul usul yüzerken birimiz yaramaz bir çocuk gibi ordan oraya çarparız! Ama yinede ayrılamayız birbirimizden!
     Ne büyük aşklar yaşadık birbirimizden habersiz ne yolları yürüdük koşarcasına kimsesiz kumsallara doğru... Kayalık hikayeleri martı sesleri ve bir kaç bira tadı...
Bilindik hikayelerden ibaret olmadık hiçbir an. Uzayıp giden kelimelerin ardına saklanmadık. Ayrılığı kabul etmedik ve hiç bir zaman yalnız değildik...
     Aslında ikimizde aynı hayatın parçasıyız... Sen rüzgarı oldun ben tozu... Sen estikçe ben uçuştum ordan oraya.. Sensiz ben bensiz sen yok gibiydik...
     Başka bir aşk başka bir tutku bu.. Ne ana baba sevgisi ne de bir lise aşkı... Biliyorum içimdekileri ama ne anlatacak kelime buluyorum ne de yazacak rengi! Bir sır gibi birşey benimle doğdu benimle toprak olacak!
     Birimiz akıllardaki mantık birimiz yürekteki sızı... Birimiz güneş birimiz ay... Birimiz hava birimiz su... Birimiz şu birimiz bu... Kısacası biz biriz ve tekiz!
     Sensizliğin yükü zordu... Çoğu kez karanlıktı ve kimsesiz bir sokak arkası kadar soğuktu.. Üşüdüm be dostum hemde delicesine... Ama korkmadım karanlıktan biliyordum elbet bir ışık parşası vuracaktı yamaçlarıma..
     Sensizken ne kelimelerde bir anlam kaldı ne de hayatta bir tat...Günlerce aylarca birikti içimde kelimeler.. Ve bir an ellerinin uzandığı yere akıp gitti hepsi... Ben böylesine alıştım bu hayata ve yine seninle yaşamayı en deli dolu aşkları!
     Yaşamak dostum... İnan anlamı yoktu sokakların kaldırım taşlarının..Her sabah açan çiçeklerin, hiç durmayacakmışçasına uçuşan kuşların ve çiğerime soluduğum havanın anlamı yoktu... Hani seninleyken hiç solmayan bir çiçek var ya işte ben o çiçeğin kokusun özlüyorum be dostum...
     Sen bir gitar teli ben bir şarkı sözü... Sensizken şarkıların bile anlamı yoktu... Kimsesizdi sanki notalar... Babasız bir çocuk gibi ordan oraya sürüklenip durdular!
     Anlatılamayan ancak yaşanılan hayatlar vardır dostum... Bizimkide öylesine anlatılamaz ve YAŞANILAMAZ! Derinliklerde taşırız duyguları... Bugün bizimle doğdu yarın bizimle gömülecek!
     Biliyormusun dostum sensizken yaşadığım en güzel anım bile seninleyken yaşadığım en kötü an kadar mutluluk veremedi bana... Ve bir bedenle ruh gibiyiz hiç bir an ayrılmayan yaşanılacak varsa yaşayan gidilecek varsa ayrılmadan birlikte giden!  
       Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın sevgi ve aşk kümesinde bulunan diğer yazıları...
Yine Sensiz...

Yazarın deneme ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Hani Yaşamak...
Hayat Bazen..!
Ölüm ve Yalnızlık
Düşler
Ben Değilim..!

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Beni Kim Susturacak..? [Şiir]
Aşk..! Tek Kelime... [Şiir]
Sen Hiç... [Şiir]
İkimizde Aynıyız [Şiir]
Tertemiz Ölebilmek... [Şiir]
Yarasa Misali... [Şiir]
Kocaman Bir Yalan... En Ufağından..! [Şiir]
Ölmeden Önce... [Şiir]
Vatandan Ayrılmak mı? [Şiir]
O da Bir Çocuktu..! [Şiir]


Agathon kimdir?

hayat. . tüm hırsızlıklarımın nedeni oldu hep. . her defasında başka bir kelime başka bir renk çaldım ondan. o renklerden mürekkep, kelimelerden ise anlam çıkarttım ve işte yazıyorum artık. . bütün çaldıklarımı ve yitirdiklerimi. .

Etkilendiği Yazarlar:
Necip Fazıl Kısakürek, Atilla İlhan, Can Yücel, Cemal Süreyya


yazardan son gelenler

bu yazının yer aldığı
kütüphaneler


yazarın kütüphaneleri 

 

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © Agathon, 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.