..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Bütün sanatlarda insanı şaşırtan bir yan vardır. -Alain
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Şiir > Taşlama (Kinaye) > Demirhan Ocak
5 Şubat 2002
Kına Yakın  
Anamın dediği gibi.....

Demirhan Ocak:DAEJ:
Pearlharbor’da genç babaları, dayıları, amcaları sabah uykusunda öldüren, atom bombasıyla Hiroşima’da ana rahminde bebeleri sakat bırakan, doğmuş olanları da daha ilk sevişmenin hazzını almadan yakan modern yobazlar! kıçınıza kına yakın...

İlk önce sokak ortasında kitapları sonra başka bir dinden diye insanları fırınlarda yakan...Ausschwitz’te insanların yağından, etinden kalıp kalıp sabunlar yapan vahşi yobazlar! kıçınıza kına yakın.

Demokrasi! adına Vietnam köylerinde Nepalm bombasıyla çocukları yakan zihniyet, kominizm gelecek ananızı belleyecek diye Kore’de kardeşi, kardeşe kırdıran modern yobazlar! kıçınıza kına yakın.

Filistin’de 82’de Sabra’da, Şatilla’da binlerce Filistinli kadını, genç kızları ve de daha yeni yürümeye yüz tutmuş tay tay bebeleri bir gecede katleden ve ardından, suratlarındaki pis bir gülümseme yerleştirerek yaptıkları basın açıklamasında “ Bu Araplar birbirini boğazladı ben görmedim bilmiyorum” diyecek kadar vicdan sahibi olan kasaplar... Hitler gibi aşağılık bir köpek tarafından sabun yapılan kardeşlerinden utanmayan siz sözde faşizim mağduru faşist yobazlar! kıçınıza kına yakın.

Dini istismar edip, Irak İran savaşında 1 milyon cana kıyan, gencecik bedenlerden canlı bombalar yaparak masum insanları, çocukları öldüren Ortadoğu'nun siz sakallı iblis kılıklı yobazlar kıçınıza kına yakın.

Yeşil renkli dolar için, Suudiler'i sanki Taliban’dan daha az şeriatçı gibi gösteren, Kuveyt emiri sanki Usama bin Ladin’den daha az terörist gibi gösteren siz kapkara yürekli dünya basınının yobazları! kıçınıza kına yakın.

Düşman değil, rakip rejime karşı Afganistan’da Taliban vahşisini besleyen CIA’nın sivri zekalı yöneticileri, Filistinli göçmenleri birbirine kırdırmak için Hamas’ı kuran Mossad yetkilileri, lümpen Suudi’den Usame canavarını yaratan siz gizli servisler, namı diğer dünya karıştırıcısı yobazlar! kıçınıza kına yakın.

New York’ta masum üç bin canı katleden siz insan postuna bürünmüş şeytanlar, ve bu kadar masum insan öldü diye sokakta dans eden siz ortadoğunun örümcek kafalı embesilleri, 11 Eylül’den sonra haklı olarak matem tutan, ağlayanlarin, dini törenler düzenleyen insanların yanında, TV’lerde 'ne olacak bu çağdaş insanlığın hali' diye oturumlar düzenleyen insancıklar... Peki siz insancıklar Yugoslavya'da, Irak’ta, Türkiye’de, Ruanda’da, Bolivya’da, Panama’da yüzbinlerce insan katledildiği zaman insanlık aklınıza gelmedi mi? Siz sözde kıçımın kenarı çağdaş! Avrupalı Yobazlar kıçınıza kına yakın.

Ve gerçek savaşların korkunç kokuları olabileceğini ve insanların bombalardan önce umutsuzluktan ölebileceğini düşünmeyerek, savaşı hala bir yandan Hollywood yapımı savaş filmi gibi televizyon başında kola çerez eşliğinde izleyen, bir yandan“Lan avrat bu görüntü yine bozuldu,çık şu dama antene bakıver” diyecek kadar embesil olanlar, Her vurulan sivil hedeften sonra “valla, billa yanlışlık oldu' diyen generaller, bakanlar, başkanlar, her savaş başında borsada tavan yapan silah fabrikalarının hisse sahipleri kan emeci köpekler, oyuncak şeklinde mayın üreten silah fabrikasının işçileri kıçınıza kına yakın.

'Valla ben masumum' diyen, ama Halepçe'de insanları biyolojik bombalarla yakan Saddam yobazları kıçınıza kına yakın.

Ha gayret lan! Tüm dünyanın subjektif yobazları, Aç insanlara eğitim verme, gıda yardımı yapma, sittim sene uğraşsalarda ödemeleri mümkün olmayan borçlarını ve faizlerini silme yerine
Kapitalizm......
ve nice sittiri boktan izmler uğruna, her gün daha büyük bir hırsla yakın, yıkın, bombalayın da hep beraber görelim ebemizin örekesini... Sizde rahat,rahat kıçınıza kına yakın

.Eleştiriler & Yorumlar

:: Yaksınlar abicim....
Gönderen: bee_bee / İst
26 Mayıs 2004
İnsanlık gittikçe daha mı mide bulandırıcı oluyor bilmiyorum, ormana gidip hayvanların arasında yaşayasım geliyor...bu kadar duyarlı olup asabi olmamak hatta delirmemek de mümkün değil tabii...sevgi&saygı...bee

:: Yürekli insan elleine sağlik
Gönderen: Murat Karaaslan / Almayna/Duisburg
8 Nisan 2004
Dünyayi kana beleyen bu şer odaklarını TV ekranlarında Hollywood yapımı savaş filmi izler gibi, sokakta, evde, fabrikada, okulda, hastanede katledilen sivilleri izleyen gözleri kör, kulakları sağır, dilleri lal, duygulari yok edilmiş ve dünyanin düzenini ellerinde tutan, binlerce yılda yaptiklarini yirmi dört saate yerle bir edecek güce sahip işci, köylü, memur... onlar da kina yaksinlar. Murat Karaaslan

:: Elinize Saglik
Gönderen: Sekip Can Gökalp / Aachen / Almanya
22 Haziran 2003
Öncelikle Almanya\'da almanca klavye kullandigim icin yoksun kaldigim tr karakterlerden dolayi özür dilerim. Okumanizi zorlastirmaz umarim. Ben de bir edebiyat sitesi ile alakali bir insan olarak yazinizin, anlayan biri tarafindan okundugunu size bir yorum yoluyla da olsa bildirmeyi görev bildim. Her neyse, kisacasi elinize saglik. Giydirme yeteneginiz parildiyor. Tarafsizligin gücü yazinizda ortaya cikmis. Cok basarili, bir de umursansa.. En azindan yazdiniz, artik bu fikirler elle tutulabiliyor. Bir gün firsatiniz olur da umarim, dünyaya haykirirsiniz bunlari. Sekip Can Gökalp
Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.


Yazarın şiir ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Anamın Sihirli Adana Şalvarı
Bize Edebiyat Yapma Lan!
Okyanus
Canım İstiyooo...

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Ben Namuslu Bir Erkek Değilim! [Öykü]
Bir kadının el çantasının anatomisi [Öykü]
Dandini dandini dastana [Öykü]
Bak Postacı Geliyor Selam Veriyor... [Öykü]
Tü Rtük İye [Öykü]
Truk Bakan [Öykü]
Yaylalar Yaylalar Sen Git de Aplan Gelsin [Öykü]
Olabülür [Öykü]
Yobaz! Arkadaşım [Öykü]
Medyatör [Öykü]


Demirhan Ocak kimdir?

Almanya'lı bir Asabi Veled

Etkilendiği Yazarlar:
Hangi birini anlatsam ki?


yazardan son gelenler

bu yazının yer aldığı
kütüphaneler


yazarın kütüphaneleri 

 

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © Demirhan Ocak, 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.