..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Sorularla dolu bir kitap... hiçbir zaman eksiksiz olamaz. -Robert Hamilton
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Deneme > İlişkiler > leyla karaca
14 Haziran 2007
Yüzleşme  
Her kılıga girerim ben..Her aba bana uyar..

leyla karaca


Şimdi rakkaseler birer birer devrildi , ardındaki tüm bunların ardında , işte bunu da böylece başa sardıgında , en ardında.. bakk gene sen çıktın bu oyunda..gene sen yandın !…tamam anladım ben beni..


:ACDB:
Her renk bende buldu kendini ..…her ses önce benden işitti..…Kollektif ruhlar böyle amansız olur , geçit vermez…Sevdayı aşkı kaynagından kana kana içerim her an , görünüre aldanma sen…Her kılıga girerim ben..Her aba bana uyar..Her dili iyi bilirim ben , her şifreyi çözerim……Benliğimin de üstünde dolaşır bakışlarım , et ve kemige büründürür umudu..Bu görünene aldırma dedi bakışım , ben 'aşkın dogurgusuyum' ..Varlık duaya dönüştü bu bakışta…Hey sen zavallı ! Daha fazla gölge varlıklarla hemhal olup durma haa…girdap gibidir en derine çekiverir sonraaa….Suskunluk da bazen en şedid seda olup çıkıvermez mi ? Sen yoluna devam et yolcu , zevk bu yola çıkmadadır ,varsan da varolmayan o sona , varmasan da… Meddah kesilme boş yere, taklidi hikayeler bunlar , eglendirmez seni yorma …bıraaaak mihman etme kimseyi bu sonsuz konakta …Bu konak en yüksek sahve ‘de….Sana anca bir rehnüma gelir o diyardan…O da , seni asıl methiyeye kandırır..gel şimdi her varlıgın gölgesinde egleşen asıl varolmayanı sahibine geri ver..O zaman anlayış perdesi açılır.Heyyy oyun başlasın !!!…Bu sahnenin ışıgı da sensin ; oyunu da,oyuncusu da,seyircisi de sen, alkışı da sen, alkışlayan da.. İstemediğin sürece kapanmayacak bu perde..Gözlerini kaparsan eger perde de kapanır…Perdenin önü de sen ardı da…..rakkaseler göründü bak…Sana gül atarlarsa eger aman ha koru kendini , kanınla renk vermeni isterler sonra o güle , alı az gelir, biraz daha ala boyansın. Bırak taş atsınlar be gülüm , asla hedefi bulmaz onlar…Duyuyor musun bak nagmeler başladı derin ve yavaş…Kalbin şimdi bu nagmeye ayak uydurdu…yavaş ve sakin…Boşlukta her aza’n..nerde onlar..Parçalara ayırma nağmeyi , bak yukardan ne görüyorsun ?? Heyhaaatt , aldanma gel bu nagme de sensin , sana ve sen'den…şimdi bi gösteri başladı bak…anlamaya çalışma sadece izle…Bakalım sana rol verecek mi sendeki sahne ?? Ne verilirse al , kaçırma gözlerini..sıkı tut onu sakın düşürme,yoksa bu görev birdaha asla parçalara ayrılmayacak…izle sen , ahenge bak …kokuyu da hissettin mi?? Sen sana ait olmayanı duyma diyeceğim ama aaaa , o da ne bütün güzel rayihalar hem senden , hem de sana…şimdi rakkaseler birer birer devrildi , ardındaki tüm bunların ardında , işte bunu da böylece başa sardıgında , en ardında.. bakk gene sen çıktın bu oyunda..gene sen yandın !…tamam anladım ben beni.. perdeee kapansııııınnnnn!!!…Pulları boncukları saçıldı bak...hadi yum gözlerini , yum da tek olan , yandırırken kandıran , kandırırken susatan , sustururken söyleten , söyletirken aglatan , aglatırken güldüren……oyunu seyre dal…hadi….


Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.


Yazarın deneme ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Gitmek Ya da 'Kız Getmirsin?'
Saf Bir Suyun Seyri: Berneva
Güneşi Kestirmeden Doğduran Özgürlük İksircisi; Yasak Delme Saati
Bu Dünyada Sevmeyenler Ahrette Neye Yarar?*
Duymak, Düşünmek ve Yanmak Üzerine Bir Kitap: Göğsündeki Gökyüzü
Hiç Değişmeyen
Ürpertici Bir Temas; Keyfekader Kahvesi
İşitin Ey Yarenler*
Bir Poetikayı Yorumlama Denemesi
Eski İstanbul’un Büyüsünde; Aslında Hüzün ve İstanbul

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Çeviri Günlükleri 2 [Şiir]
Leyla Karaca / Acemi Dergisi İçin Söyleşi [Şiir]
Kırık Beyaz [Şiir]
Leyla Karaca / Üçüncü Mevki Dergisi İçin Söyleşi [Şiir]
ve Şiir (1) [Şiir]
Yaseminler Yavaş Açar [Şiir]
Muazzam [Şiir]
Sonsuzla Sek Sek'te Var mısın? [Şiir]
Yumuşak G Soruşturma; Şiirin Estetik Değeri [Şiir]
Yüzün Mihrabımdır [Şiir]


leyla karaca kimdir?

Ruh bedende ihtiyar olarak doğar; beden ruhu gençleştirmek için ihtiyarlar. (Oscar Wilde)


yazardan son gelenler

yazarın kütüphaneleri 

 

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © leyla karaca, 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.