..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Güzel birşeyin fazlası harika olabilir -Mae West
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Eleştiri > Toplum ve Birey > Osman AKTAŞ
12 Mart 2008
Türk Kadınlar Günü  
Osman AKTAŞ
Kadınlarımız,adımız sizinle anılmakta beşikten mezara. Siz kendinizle anılıyor musunuz? Nasılsınız? İyi misiniz? İyi olmanızı cenab-ı Allah'tan dilerim (hükümetten fırsat bulursam)


:AFHJ:
Kadınlarımız,adımız sizinle anılmakta beşikten mezara. Siz kendinizle anılıyor musunuz? Nasılsınız? İyi misiniz? İyi olmanızı cenab-ı Allah'tan dilerim (hükümetten fırsat bulursam)

Sizi anımsıyorum;podyumda ürün tanıtılırken, çok güzel şarkı söylerken, çocuklarına ekmek parası kazanmak için günde on iki saat asgari ücretle çalışırken, seçimlerde oy sağlarken, kendi sıkıntılarınız için "oy" çekmeden yaşarken, dünya kadınlar gününde kendinize bir günlük pay çıkarırken sizi anımsıyoruz sevgili kadınlarımız.

Siz çıplak manolyalar, size baksak yaralı yanlarımızı göreceğiz, ama bakmıyoruz. Çünkü siz kendinize uzun metrajlı magazinler seçip beğendiniz. Siz az Lerzan'ı Mutlu ediniz, Serap Ezgüyle sosyal masallara ağlayınız, İnci Ertuğrul'la Anadolu geziniz çoluk çocuk elele... Siz yardım sevenler derneği kurunuz Seda Sayan'la, sizi gidi yardıma muhtaçlar sizi, sizi seviyoruz, sizin kendinizi sevmediğiniz kadar.

Sizi tanıyoruz, baş örtüsüyle gündem tuttukça varlığınız/ varlığımız hükümetimize armağan olsun. Üç beş çocuk doğurulsun. Genç nüfusumuz artış kaydetsin, ileride çocuk vergisi konsun, evlilik vergisi konsun. Çocuklarımız aldıkları lise diplomalarıyla ne güzel lağım temizlerler, hırsızlık yaparlar, çaresizlik içinde yaşamaktan balliye/uyuşturucuya vururlar kendilerini. Ülkede uyuşturucu ve balli satılır, birileri para kazanır ne güzel, hatta avrupa ülkeleriyle belki pazarlığa girilerek onların yapmak istemedikleri pis işleri yaparlar. Hem çok çocuk çok oy demek, ekmek arası umut dağıtılan bu ülkede. Sanırım sayın Başbakan, Maliye Bakanı Unakıtan'ın pastörize yumurtalarını toplayacak elemanlara ihtiyaç duyulacağını, ileri görüşüyle, fark ederek çok çocuk doğurma önerisini yapıyor siz kadınlara. Siz kadınlar bu güzel teklife sıcak bakın, yoksa küresel donma yaşanabilir hükümet ve devlet birimlerinde. Sizin birimleriniz patlasa da hiç önemli değil. Siz ülke çıkarları için varesınız, ülke çıkarları da hükümet için var, hükümet çıkarları da Birleşmiş Milletler (Amerika) ve Avrupa Topluluğu için var.

Sevgili kadınlar, bahşiş yapıştırılmayı umutla bekleyerek gözlerini kapatıp eteklerini savurarak dönen bir çengi değil, çalıştığı kurumdan hakkını almak için uğraş veren emekçiler olun ki, adımız musallada sizlerle anıldığında Hakk'ın karşısında utanç duymayalım.

Varlığımı içinizden birine borçluyum. Borcum yanınızda yer almakla ödenir ancak. Hepinizi, yanınızda yer almamı sağlayacak onurlu hayat mücadelesinde görmek istiyorum - ki çoğunuzu görüyorum - minnet ve şükranlarımı sunuyorum.Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın toplum ve birey kümesinde bulunan diğer yazıları...
Sağıra Türkü Dinletme Köre Ülke Güzeli Seçtirme
Yazlık Sinemadan Kışlık Düşlere
Medya: Termik Yalan Santralı
Yurttaşlarıma Açık Telkin
Düzenbaza Hile Bekçisi
Asaletten Uzaklara Adalet
İçimizdeki Mustafa Kemal
Müslümandan Müslümana Bir Hak
Tatlı Eğitime Tatlı Tatil
Eğitim Çöplüğünde Sosyal Değer Arama

Yazarın eleştiri ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Cenab-ı Cenuba Köhne Yatırım
Yıllık Yatırım Politikası
Alışılan Ölümler
Kesişen İnsanlıktan Çıkabilecekler
15 Temmuzlu Milsiz Eğitim
Bir Ülke Ki, Hırlı Hırsız Karışmış
Şükre Dair
Yeni Bir Sivil Darbe Girişimi
"Kendi Belini Bağlayamayan Gelin Başı Bağlıyor"
Ey İzmir Barosu!

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Bir Veda Partisinde Veda Hutbesi [Şiir]
Düş Geçiti [Şiir]
Saat Gökyüzüne Yaklaşıyor [Öykü]
Efsun [Öykü]
Hasar Tespit Raporu [Deneme]
"Sevme Sanatı" [Deneme]
Aşk da Bir Feraset Olmalı [Deneme]
Sabahattin Ali [Deneme]
Alın Yazıları - Mekân Düşüncesi [Deneme]
Bir Tutkudur Şiir [Deneme]


Osman AKTAŞ kimdir?

1965 Erzurum doğdu. Gazi üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, TDE bölümünden mezun oldu. Sırasıyla Van, Bartın, Antalya,Bursa, Ankara, Bodrum'da öğretmen olarak görev yaptı. Halen Kocaeli'bde görev yapmakta. yaklaşık 40 yıldır şiir,öykü ve eleştiri yazıları yazmakta. Eserleri: 1. ayArsız; Uludağ Yayınları 2007 (Şiirler) 2. bermudayı tek geçmek; Cinius Yayınları 2016 (Şiirler) 3. AsiMilat(ör); Cinius Yayınları 2017 (Politik Denemeler) 4. (D)OKU(N)MUŞTUK; Cinius Yayınları (Kitap Eleştirileri) 5. cennet cazgırları; Cinius Yayınları 2017(Şiirler) 6. çorak düşler ülkesi; Cinius Yayınları 2018 (Şiirler) 7. Yağmur Yankıları; Artus Yayınları 2018 (Öyküler) 8. Sessiz Çığlık; Cinius Yayınları 2018(Kitap Eleştirileri) 9. dar vakitte aşk; Cinius Yayınları 2018 (Şiirler) 10. Âşık Hüseyin Fizâhî; Cinius Yayınları 2018 (Şiirler) 11. Şuaraya Elhan Olmak; Cinius Yayınları 2019 (Şairler Üzerine Denemeler) 12. ναυάγιο αγάπης (enkaz-ı aşk): Cinius Yayınları 2019 (Şiirler)


yazardan son gelenler

yazarın kütüphaneleri 

 

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © Osman AKTAŞ, 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.