..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Kürtaj sadece kendileri bir zamanlar doğmuş insanlar tarafından savunuluyor. -Ronald Reagen
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Deneme > Yüzleşme > Dilara Yiğit
10 Şubat 2010
Anason Kokulu Direnişim  
Dilara Yiğit
olmuyor o intihar hissi uyandıran yitiklik hala yakalayamıyor kendini. ansızın çocuksu bir gülümsemeyle keşfediyorum o eksikliğimi. sadece aşklar değil beni terk eden, zamanında beni terk ettiğini hatırlıyorum. ayna buluyorum ve karşısına oturuyorum,


:ACEG:
lal olmuş benliğini yitirecek doza gelmiş artık beynim, sığmıyor hapsolduğu kemiklerin arasına. Karartı zihniyetiyle itiyor sinapslarım temiz iyi niyetli oksijeni. Sadece sigaramın o muhteşem zevkini kabul ediyor, gözü kara intihar olmalı bu eylem. O kara dumandan alıyor besinini ve acıyla yoğuruyor kendini. Aldıkça sigaranın muhteşem zifirisini beynimin inleyişini kulaklarımda hissediyorum. Yeter demiyor ağrılarım, Aksine daha çok acı istiyor, daha çok uyarı istiyor sinapslar.

Hazzımın zirvesindeyim sanıyorum sonra fark ediyorum eksikliği, anason kokusu eşlik etmeli sigarama diyorum, ha birde istenilerek başlanan ama yarıda bırakılan tutkulu bir aşkın hayaleti olmalı. Çok gecikmiyor o da. Kapıda içeri buyur etmemi bekliyor, gözleri içimi acıtarak geliyor baş ucuma oturuyor. Anason kokusu yoğun rakı, sigara, yitik bir aşk... Birşey eksik hala. Olmuyor o intihar hissi uyandıran yitiklik hala yakalayamıyor kendini.

Ansızın çocuksu bir gülümsemeyle keşfediyorum o eksikliğimi. Sadece aşklar değil beni terk eden, zamanında beni terk ettiğini hatırlıyorum. Ayna buluyorum ve karşısına oturuyorum, kendimi keşfediyorum ve yaşlandığımı gösteriyor ayna. Yüzümdeki o gülümseyiş yıllar içinde nasılda keskin bir hüzne dönüşmüş meğer buruşmuş yüzüme bakınca, şimdi anlıyorum aynanın karşısına geçince sadece bedenimin değil yalnızlığımda yaşlanmış. Küçük bir gülümseme takılıyor dudağımın kenarına. Sigaraya uzanıyorum. Dudaklarımın arasına aldığım sigarayı çekiyorum içime, o küçük gülümseme gidiyor sigarayı çekince. aklımda yitik bir aşk, bir elim sigaramda, sigaram dudaklarımda, diğer elimde rakım, karşıda ayna, aynada hüznün doruğunda yıllanmış keder dolu yüzüm... İnadına acı çekmeli işte o an, inadına ölmeyip acı çekmeli. Belki de yarım kalan aşk gelir kurtarır, ruhumu kuşatır. İşte o zaman inadımdan vazgeçerim. Bedenimi dünyada bırakarak aşkla dolu ruhumu sonsuzluğa bırakırım. Belki birgün o aşk gelir ve ruhumu sonsuzluğa bırakırım. Ama belkide birgün sadece ölürüm...

.Eleştiriler & Yorumlar

:: lal
Gönderen: Paşa İmrek / , Türkiye
14 Şubat 2010
lal olmuş bedenler, yüreğim hiçliğine haps olmuş ben, ben olan sen ve hiç olan biz... yürürüz kaldırımlarda var olanlar içinde, am biz yokuz o olanlar içide, insancıklar ve sürü halinde dolaşır dururlar, yok olmayacak, gitmeli, gitmeliyiz... sen ben ben sen ya o ...
Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın yüzleşme kümesinde bulunan diğer yazıları...
Gerçekten Yaşadım mı Şimdi?
Şairin Dizesi
Fakat Ya Güven, Ya İnanç?
Kalu Beladan Başlıyor Miladım
Son Cemre
Kadim Dinlerim

Yazarın deneme ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Çarmıha Gerilir Düşünce
Şimdi Sevmek Zamanı
Burnumda Siyanür Kokusu
Sonrası Yok
Tanrı Yok, Tanrı Ölü
Sende İstedim
Tapınaklarımın Tanrıları
Küçük Kelime Oyunları ile Yaşam
Aşk İşte
Aşk Gerçek Desem Yalan

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Siyaha Boyalı Ay [Şiir]
Ölüm Kaçışların Kralı [Şiir]
Zaman [Şiir]
Bitti Nisan [Şiir]
Gün Geçer Gider [Şiir]
Saat Dilimi [Şiir]
Eylül’e Merhaba [Şiir]
Biri Ölüme Ağlıyor [Şiir]
Geceye Kan Karışır [Öykü]
Sadece Ben Varım Kendimde [Öykü]


Dilara Yiğit kimdir?

ölçülü bir hayatın ölçüsüz bedeniyim, ruhum kesik benim. . .

Etkilendiği Yazarlar:
emil cioran, sergey yesenin, ahmet telli, bayram balcı...


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © Dilara Yiğit, 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.