..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
İnsan gülümsemeyle gözyaşı arasında gidip gelen bir sarkaçtır. -Byron
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Roman > Özet > Oğuz Düzgün
6 Nisan 2010
Şehitler Vadisi Çanakkale Açılımı  
Oğuz Düzgün
Yeni kitabımız Şehitler Vadisi Çanakkale Açılımı hakkında bir tanıtım yazısı...Kitabımız Akis Kitap'tan çıktı..


:BJAD:
Yeni kitabımız Şehitler Vadisi Çanakkale Açılımı hakkında bir tanıtım yazısı...Kitabımız Akis Kitap'tan çıktı..

ÂSIM’IN NESLİ” DİRİLDİ

İstiklâl Marşımızın şairi Mehmet Akif Ersoy’un “Âsım’ın nesli diyordum ya nesilmiş gerçek/İşte çiğnetmedi namusunu çiğnetmeyecek” mısralarıyla Türk gençliğine örnek gösterdiği sembol karakter Asım, roman kahramanı oldu.

Akis Kitap’tan çıkan ve Oğuz Düzgün’ün kaleme aldığı “Şehitler Vadisi - Çanakkale Açılımı” adlı kitabın başkahramanı olan Asım, geçmiş, gelecek ve bugün arasında gidip gelebilen bir zaman gezgini…

Oğuz Düzgün, “Şehitler Vadisi - Çanakkale Açılımı” adlı kitabıyla farklı kökenlerden gelen ya da farklı dünya görüşlerine mensup bütün Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının birlik olması gerektiğini vurguluyor. Yazara göre, böyle bir birliği sağlayabilirsek, dış güçlerin hakkımızda aldıkları siyasi kararlar, sadece ve sadece güçlenmemize sebep olur. Yazar, biz birbirimize saygı göstermezsek, birbirimize düşman olursak, dış güçlerin bize yardımcı olmalarını nasıl bekleyebiliriz diyor kısaca. Oldukça ilginç bir anlatım diline sahip olan roman, başörtüsünden Ermeni meselesine kadar değindiği birbirinden hassas konularla şimdiden gündeme oturacağa benziyor.

Çanakkale Savaşı’nda mücadele edenler aslında bizlerdik. Bizleri hayal ediyorlardı şehit olurlarken, bizleri yaşıyorlardı… Başarıdan başarıya koşan bir nesil istiyorlardı. Boş heveslerin ağına düşmüş, milli ve mânevi değerlerinden uzak bir nesli arzulamıyorlardı asla.

Onlar, Âsım’ın Nesli’ni var edebilmek için canlarını fedâ ettiler gencecik yaşlarında. Başörtülü-Başörtüsüz, çok dindar- az dindar, Alevi-Sünni, Türk-Kürt; kısacası hepimiz için göçtüler sonsuzluğa. O halde biz neden sevemiyoruz birbirimizi? Biz neden düşmanız kardeşliğimize? Neden hep karartmak zorunda kalıyoruz aydınlık geleceğimizi?

İçimizdeki nefis ve de dışımızdaki düşmanlar dolduruşa getiriyor bizi. Çünkü herkes biliyor; TÜRKİYE birlik olduğunda, el ele verdiğinde, bin Çanakkale Destanı daha yazabiliriz biz. Birlik olduğumuzda, Dünyanın En Büyük Gücü bile olabiliriz biz. Biz güçlü olduğumuzda ise, zulme uğrayan bütün milletlerin ellerinden tutabiliriz.

Komşularınıza bakın, akrabalarınıza, arkadaşlarınıza; öğrencilerinizi, müşterilerinizi inceleyin… Farklı farklı siyasi görüşlere, inançlara, kökenlere sahip insanlarız hepimiz. Ama o kadar çok benzerliğimiz var ki, farklılıklarımızı düşünemiyoruz bile. Bizler kardeşiz, komşuyuz, bir milletiz ama asla birbirimize düşman değiliz, olmayacağız…

Bir Çanakkale Dirilişine ihtiyacımız var. Unuttuğumuz Çanakkale Ruh’unu yeniden yaşatmaya ihtiyacımız var. Yeniden kardeş olmaya, birbirimizi sevmeye ihtiyacımız var. Kısacası BİRLİK OLMAYA ihtiyacımız var. Bütün yurdu, bütün dünyayı kuşatacak, bir ÇANAKKALE AÇILIMI’na ihtiyacımız var. Bu kitap, Çanakkale Açılımı ile doğacak o muhteşem geleceğin, yakın bir müjdecisidir.

.Eleştiriler & Yorumlar

:: Hayırlı olsun
Gönderen: Ömer Faruk Hüsmüllü / , Türkiye
9 Mayıs 2010
Yayımlanan kitabınız nedeniyle tebriklerimi iletmek isterim.İnşallah vermek istediğiniz "birlik" mesajı toplumun tüm kesimleri tarafından doğru bir şekilde algılanır.Saygılarımla...////Ömer Bey, kıymetli yorumunuz ve temennileriniz için teşekkürler...
Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.


Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Sen Var Ya Sen! [Şiir]
Çakkıdı Çakkıdı [Şiir]
Üç Boyutlu Şiir [Şiir]
Bâlibilen Dilinde Şiir [Şiir]
Miraciye [Şiir]
"666" [Şiir]
Sağanak Sen Yağıyor [Şiir]
Bülbüller Şehri İstanbul [Şiir]
Türkçe Hamile Beyanlara [Şiir]
Burası Sessiz Biraz [Şiir]


Oğuz Düzgün kimdir?

Yazar edebiyatın her alanında çalışmalar yapıyor.

Etkilendiği Yazarlar:
Bütün yazarlardan az çok etkilendi. Zaten insanoğlunun özelliği değil midir iletişimde bulunduğu varlıklardan etkilenmek?


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © Oğuz Düzgün, 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.