..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Bilgi sakalla ölçülmez. -Moliere
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler > Serdar ULUSOY
12 Ağustos 2010
Hayırlı İşlerde Yarışalım,ayrık Otu Olmayalım  
Serdar ULUSOY
Yazdım, Okundum, Kopyalandım, İletildim, Saklandım, Mesajlandım, Arandım, Suçlandım……. Beyler,beyler; çokta hafife almayın bu işler bildiğiniz gibi değildir. Hafif değilim kaldıramazsınız,sığ değilim yüzemezsiniz, taklit değilim sakınınız ,tuzak değilim kurtulamazsınız,şakirt değilim kandıramazsınız.Abdest almadan evet cilere isimleri ile hitap edebilecek kadar iman sahibiyim.İnancım tam,ne yarım nede çeyrek.Yiğidim,ne badem bıyıklı,nede yumuşağım,dayanıklıyım,sabırlıyım,kaygısız değilim,en doğruya aşık,çoğunun etek altında oturduğu zamanlarda bile kanımız aksa da zafer İslam ın diyebilecek kadarda cesaretliyim. Bilginize… Siz siz olun ; Sakın haa…. Dalımızı Kıranın Ağacını Kökünden Keseriz...! Biline..


:AFFB:
Müsaade edildiği ölçüler de , saman saman,özür dilerim zaman zaman yazma fırsatı buluyoruz.Kasabın et derdinde olduğu varsayılır ise,koyununda can derdinde olduğu,zor bir görev olan gazeteciliğe iş başvuru formu ile başlamadım.Tabiri caizse kimsenin babamızı sormadığı bir görev ile hizmetinizdeyim.Önce ilçeme,sonra yaşadığım ovaya,K.Menderes havzasına ve Türkiye’mize sürekli bir şeyler katma çabası içersinde olanlardan oldum.
Menfaat’çi ler,yalancılar ve kıvırcıkların olduğu sahnede yarınlar için, güzel HİZMET’ler edebilmek adına,kendimi işime adadım.Hizmetimizde sınırın olmadığı gibi,kimsenin avukatlığını yapmadım.Eğilmedim,bükülmedim,hele ki kimseye eyvallah edip,el pençe divan durmadım.Bunların yanında kimseye özel hizmet yapmak gibi bir lüksümde olmadı.
Yazdım,
Okundum,
Kopyalandım,
İletildim,
Saklandım,
Mesajlandım,
Arandım,
Suçlandım…….
Beyler,beyler; çokta hafife almayın bu işler bildiğiniz gibi değildir.
Hafif değilim kaldıramazsınız,sığ değilim yüzemezsiniz, taklit değilim sakınınız ,tuzak değilim kurtulamazsınız,şakirt değilim kandıramazsınız.Abdest almadan evet cilere isimleri ile hitap edebilecek kadar iman sahibiyim.İnancım tam,ne yarım nede çeyrek.Yiğidim,ne badem bıyıklı,nede yumuşağım,dayanıklıyım,sabırlıyım,kaygısız değilim,en doğruya aşık,çoğunun etek altında oturduğu zamanlarda bile kanımız aksa da zafer İslam ın diyebilecek kadarda cesaretliyim. Bilginize…
Siz siz olun ;
Sakın haa….
Dalımızı Kıranın Ağacını Kökünden Keseriz...! Biline..
………………………………………….
Çoğumuzun “ HAYIR” diyemediği anlar mutlaka olmuştur.Sevmediğim cevaplar arasında yer alan “HAYIR” son günlerde en çok sevdiklerimin arasına girmiştir.Kimseyi kırmamak adına hayır diyemesekte çok zaman,artık hayır demenin zamanı gelmiş çatmıştır.Yapmamız gereken 12 Eylül günü kullanacağımız oyların hayır olması,hayır getirmesi ve hayırsızlardan kurtuluş olarak algılanmasıdır.
Hayır Yüce Allah(c.c.)’ın rızasını kazanmaya vesile olan güzel amellerdir.Hakiki olmayan hayır ( Kullanılacak olan oy anlamında ) bizi hakiki hayıra götürecektir.Hakiki hayır nedir bir bakalım..
Hz. Ali (r.a.) buyuruyor ki:Hayır, malının ve evlâdının çok olması değildir. Hayır; İlminin çok olması,Hilminin büyük olması,Allaha hamdetmen,Günah işlediğinde Allahtan mağfiret dilemendir.Dünyanın hayrı şu iki kimseden başkasına olmaz:İşlediği günâhın ardından hemen tevbe eden,Hayırlara koşandır. (Hayâtüs-Sahâbe 4/213)
Yüce Rabbim bizleri tüm hayatımız boyunca,hayır ve güzel ameller yapan kullardan eylesin,ve bir günah işleyince hemen o günahına tevbe edip,göz yaşlarımız kan ağarıncaya kadar pişman olanlardan eylesin..
Hayra vesile olan hayrı yapan gibidir.Hayırlı Günler.Hayırlı Perşembeler
Hayırlı Ramazanlar.Hayırlı Akşamlar.Hayırlı Okumalar.Hayırlı İşler.Hayırlı Tatiller Hayırlı Dinlenmeler.Hayırlı Uykular.Hayırlı Dinlemeler…Hayırlı oy kullanmalar.Hayırlı Hizmetler.
Hayırlı işlerde yarışalım….Ana Babaya iyilik edelim, Akrabaları özellikle eşlerimizi gözetelim,mağdur etmeyelim, yoksulları gözetelim, komşu haklarını gözetelim, yararlı işler yapalım, Tatlı söz söyleyelim, Öfkelerimizi yenelim, cömert olalım , haksızlık yapmayalım ve en önemlisi ,hiçbir işimize hile karıştırmayalım.
Kıymetli K.menderes ovası ve Bayındır’lılar ; Tarihi konmayan genel seçimlerin provası niteliğinide taşıyan Anayasa referandumu oylamasına çok az bir zaman kısa kalmıştır.Yaşanan çok kötü 8 yılın öcünü almanın günü gelmiş,işbirlikçi iktidara güle güle demenin zamanı bu referanduma hayır demek ile son bulacaktır.
Emperyalizmin dallarına,bölücülere, takiyyeci kapitalistlere,türbanı oy malzemesi yapıp o konuyu bile gündemine almayanlara,ev hanımı birikimleri ile hastaneler zinciri kuranlara,babam sağ olsun mantığı ile gemicik alanlara,şehide kelle,(ABD)ullah şerefsizine sayın diyenlere,Türk deyince cinnet geçirenlere hayır diyoruz.İçimizdeki ayrık otlarının temizleme zamanı geldi,ayrık otlarını ayıklamanın en güzel yolu ise 12 Eylül günü kullanacağınız hayır’lı bir hayır oyu olacaktır.
Herkes Safını Belli Etsin.. Ya toplanın AY YILDIZ Altında "Hayır" deyin... Yada gidin çok yıldız(AB-D) altında Evet deyin..HAYIR’lı Ramazanlar…...Eleştiriler & Yorumlar

:: HAYIRDA HAYIR VAR
Gönderen: yigit / , Türkiye
22 Ağustos 2010
fikirler ayrı olsada ideolojiler farklı olsada ten renklerini dillere getirip bizleri ayırmaya çalışşsalarda umutlarımızı çalışsalarda ellerinize sağlık ve unutulan bir gerçeği hatırlattınız vatan mevzu bahisse gerisi teferuattır..

:: sağlık.
Gönderen: Levent Ölçer / , Türkiye
16 Ağustos 2010
Elinize sağlık. Saygılarımla.
Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın politik olaylar ve görüşler kümesinde bulunan diğer yazıları...
Ballı,nallı,güllü Şimdide Ak - Kurtlar Türedi
Yüzünüzün Akıyla Haklandınızmı?
Hesabı Olanlara Selam Olsun
Gözü ve Kulağı Kirada Olmayan Başım
Timsah Gözyaşları Meslek Olmuş
Sabun Leventeden,para Avantadan
Vesselam
Al Gülüm, Ver Gülüm...

Yazarın eleştiri ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Delikanlımısın..? , Kıvırcıkmı..?
Referanduma Dirisi Yetmez,ölüsünüde Kaldırın
Aldattınız, Kandırdınız, Parçalıyorsunuz. Sıradaki Ne Hemşerim?
Yuxexesle Conushmayn Yüxexesle Conusmayn (Yükses Ses ile Konuşmayın)

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Sonumsun,bensin,canımdan Ötesin [Deneme]
Dündar Taşer'in Büyük Türkiyesi [Deneme]
Bayındır İl Olmuş Haberimiz Yok! [Deneme]
"Sultan - Üş Şuara" (Şairlerin Sultanı) Necip Fazıl Kısakürek [Deneme]
Benim Sırrım [Deneme]
Başbuğum Demek Yürek İster [Deneme]


Serdar ULUSOY kimdir?

Kolay olmadı bu yaşa gelmek, saniyeler dakikalar boşa geçti ömürden gitti gibi görünsede;bu yaşa gelmenin bedelini alnımdaki kırışıklıklarla ödediğimi düşünüyorum. İnsan olmamızın getirdiği özellikten olsa gerek kimi zaman boşluklara düşüp hatalar yapıldığı gibi benimde hatalarım olmuştur. Bu hatalarımı miras kabul etmediğim gibi savunmadım hatta savunmayıda düşünmedim. Bunları kötü hayat tecrübeleri olarak hayatıma yön vermede yeterince kullandım yada kullanamadım bu ayrı bir mesele lakin yaşamımda kaderimi değiştirmiş bazı hadiseler yüzünden de olumsuzluklara kapılıp hayata küsmedim, depresyona girmedim sürekli yarınların daha güzel olabileceğini hayal ederek daha mutlu daha güzel günleri yaşamanın benim hayatıma nelerin yön vereceğini sürekli düşünerek bu yaşıma geldim.


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © Serdar ULUSOY, 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.