..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Yazar yazı yazmayı başka insanlara göre daha zor yapan insandır. -Thomas Mann
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Deneme > İlişkiler > mehmet avcı
7 Mayıs 2011
Ey Sevgili  
mehmet avcı
Ey sevgili!Seni bıraktım ayrılığın kollarına.Çok zordu seni bırakmak.Lakin,seni bırakışım seni bekleyen son umut oldu içimde.yanındayken hep beni fark etmeni istedim.Fark edilmek ayrılıkla belki mümkün olacak.Belki tükenişimi senden saklamak içindi bu ayrılık.seni senden son talebimdir bu gidişim.


:CCJC:
EY SEVGİLİ

Mehmet AVCI

Ey sevgili!Seni bıraktım ayrılığın kollarına.Çok zordu seni bırakmak.Lakin,seni bırakışım seni bekleyen son umut oldu içimde.yanındayken hep beni fark etmeni istedim.Fark edilmek ayrılıkla belki mümkün olacak.Belki tükenişimi senden saklamak içindi bu ayrılık.seni senden son talebimdir bu gidişim.Yanındayken bir kere olsun ünlü kemancılar gibi başını koymadın omuzuma.Nasıl güzel çalma mı istersin ki.Oysa kemanın çıkaracağı güzel ses kemancının başını okşamasıyla mümkündür.Belki bu bir kaçış aslında.Sevgimin sermayesinin tükenişine şahit olmadan.Yada ne bileyim belki de cesaretimi esaretine teslim etmekten.Ey sevgili!hep Leyla diye seslendim sana.Birkere Mecnun un olayım diye.Kaybedeceğin değere üzülmek yerine ucuz kazanımlarına gülmekle meşgul oldun. En değerli değerimsin dediği bir an vardı.Tüm yaşanmışlığımı o ana sığdırmak istedim.Onun güzel sözleriydi aslında beni ona güzel kılan.Duymadığım güzel sözleri bekleme benden diyordu bazen.Onu en çok sevdiğim yaştaydı, gözümde birtürlü yaşlanmayan.

Hep sevabı olmak istedim tüm bedenini saracak.Ama aşk yine yolda bırakan rolünü oynadı diyordu yıllar sonra,onun yaşattıklarını inkar edercesine.Meze olmak ağır geliyordu gönlüme.Oysa şarabımın tadına varamayan acı ağızlara sunuyordum kendimi.Çekip almak istiyordum onu aşina olduğu acı tadlardan.Anılarıma bağlı kalmakla suçluyordu beni.Kendisini bana anılarımın getirdiğini unutarak.Çocukluk aşkımdı,zira çocuklar ilk sevdikleriyle sonlandırırdı sevgilerini.Şimdi haram ettim ve yasakladım kendime anıları.Seni bulamıyorum artık beraber gezindiğimiz o patikalarda.Gözlerimde biriken yaşlar yere düşünce kaybettiriyor ayak izlerini.Seninle yaşadığım o kısa birliktelik ömrümü uzatmıştı.Bana kattığın hayatla yaşayacağım artık.İlk kez kalem oldum,içimde akan mürekkebi yazıya dökmek için.Kimselere söyleyemedim sırrımı.Bir giz olarak kalacaksın içimde.Yitip gitmeliydi düşlerim.Umarım dönersin birgün kendi gerçekliğine,yakamoz vurmuş denizlere her baktığında.Geçmişinden kaçmak için daldığın denizler daha derin aslında geçmişinden.ümitsiz hedeflerim koca bir hayal olarak bakıyor bana.sıkışıp kalıyorum geçmişle geleceğimin arasına.Kalbimin kırılma noktasıydı son davranışı.Oysa Suçu aşka atıp sıyrılmak ister gibiydi aradan.Aşk bile o ruhtan çıkmak üzereydi artık.Çok dışlanmıştı çünkü.Neden hep ezilen ben oluyorum der gibi sitem ediyordu.Tebessümlerle örtülü her başlangıcın acılarla unutuluşuna şahit oluyordu aşk.Tüm yaşanmışlıkların sonunu en iyi o bilrdi.fedakarlığa vurgu yapıyordu.Kendini suçlu hissediyordu.

Birşey yapamadan olanları öylece seyretmekteydi.Ne olur bir daha deneyin lütfen diye haykırıyordu.Oda tâkadının kalmadığını hissettiği anda kenara çekilip kalp ile vicdanın galibini beklemekteydi.Ey fikrimin ince gülü!Salgıladığın güzel kokunun suyu tükenmek üzere.Artık varlığımı yokluğumda bulduğun anı bekleyecek ve seni bensizlikten talep edeceğim.Sevgilim, seni hep seveceğim.

(Yüreğimden kopanlar cümle olarak gözlerinizde yaşa dönüşsün)

Lütfen görüşlerinizi mehmetavci-izedebiyat@hotmail.com adresime e- maille bildirinizSöyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın İlişkiler kümesinde bulunan diğer yazıları...
Kim Bilir Sevgilim
Ne Bekleyenim Kaldı Nede Bir Beklediğim
Gözyaşlarım Seni Unutmama Müsade Etmiyor
Yüreği Yakamoz İki Aşıktık
Unuttum Seni
Tam da Alışmak Üzereyken Sana
Empati
Ulvi Aşk

Yazarın deneme ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Özledim
Yanımda Kal da İster 'Yâr' Ol İster Yaram
Hangi Aşk
Aşk ve Ölüm
İmamesi Olmayan Tesbih Gibiyim
Gidiyorum Sevgilim
Bakışların Acıtsın Gözlerimi
Vurgun Sistemi
İdeolojik Çöplük
İçimde Saklı Yüzün

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Bir Umut [Şiir]
Eski Günler [Şiir]
Siyasi ve Fikirsel Evrilmeler [Şiir]
Mevsimlerden Sonbahar [Şiir]
Sen Olmayınca [Şiir]
Üşüyorum [Şiir]
Kolaysa,hadi Gel Sende Unut Be Gülüm [Şiir]
Yâre Dokunsam [Şiir]
Sevdamın Tâcı [Şiir]
Mevlana Meyhanesi [Şiir]


mehmet avcı kimdir?

yüreğimden kopanları cümle olarak yazıya aktarmak istiyorum. . . Güzel olması için özel bir gayret sarfetmekten uzağım. . . Hayat nasıl spontane olayları bize yaşatıyorsa bende o an içimden geçenleri yazmaya çalışıyorum. .

Etkilendiği Yazarlar:
herkesten alınacak birşey vardır


yazardan son gelenler

yazarın kütüphaneleri 

 

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © mehmet avcı, 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.