..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Yazar yazı yazmayı başka insanlara göre daha zor yapan insandır. -Thomas Mann
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Kütüphaneler - Yıldızlar

Didem Duruöz - Yıldızlar
Site İçi Arama:


- YILDIZLAR -

Duyguların Dünyası
  Dekorsuz Aşk (Y. Aynur Öztürk) Sevgi ve Aşk 

Aşkın gücünü, yüzünde ara! Aşkın hükmünü, aşka sorduğunda; yitirdiğin yerdedir derim. Sessizliğimin içinde bir seferdedir. Anlatsam bendeki sensizliğini, bilemezsin! Ne varsa, harap olmuş kalptedir aşk. Gençliğimde aradığımı yaşlılığımda buldum, neylersin. Ya ben erken geldim dünyaya, ya sen geç kaldın vuslata, neylersin… Kader. Var mı, uçabilen kalbin ötesine?

  Göz yaşlarımı biriktiriyorum (pelin onay) Düşler 

Göz yaşlarımı biriktiriyorum...İlerde kendime, sularında çırılçıplak yüzebileceğim bir göl yapacağım..

  Senden Bir Şeyler İsteyeyim Mi?.. Ne Dersin?.. (Vildan Sevil) İlişkiler 

Artık kızıla dönmüş ay, o kapkaranlık adanın ardından, o kapkaranlık sulara daldığında… Hani o anda… Kızıl karaya dönerken tam da… Tam da o anda işte… Karanlık sular da kızıl kızıl yanar mı acaba?...

  Baba'ma (HAMZA EKİZ) Yüzleşme 

hiç tanımadığım baba'm ile cesaretimi toplayıp ilk yüzleşmem..

  Oruç Baba İle Bir Damla Sohbetleri - 1 (Ömer Faruk Hüsmüllü) İtiraflar 

Oruç Baba : Benim böyle bir becerim yok. Falcı olsaydım, moral verici yalanlarla karşımdakini kandırmaya çalışırdım. Varlıklı olsaydım maddi yokluklar nedeniyle hayatından memnun olmayanlara bir şeyler bağışlardım. Ancak gene de geçici bir mutluluk olurdu bu.

  Oruç Baba’dan Aforizmalar - 41 (Ömer Faruk Hüsmüllü) İtiraflar 

*Merak, öğrenmek isteyen bilgi yolunu aydınlatan bir el feneridir. Ancak bu ışığı takip eden bilgi yolunda ilerleyebilir. *Hayal kuramayan insan, susuz kalmış bir tarla gibidir. Ürün vermesine verir; ama ne kadar? *Bana dünyayı kimin zindan ettiğini sorsalar; hemen şu cevabı verirdim: Hatalardan korkmamı söyleyenler… *Oyundaki mızıkçı, en kötü oyuncudur.

  Susuyorsun...devam et... (pelin onay) Sevgi ve Aşk 

..merak edilmeyen bir yürek kaç zaman tutunabilir anıların güler yüzüne..? Tutundum, çırpındım düşmemek için, uçurumun kıyısında bana uzanan elin yoktu, düştüm../ susuyorsun...devam et...

  Ben Yağmurda Hiç Dans Etmedim (pelin onay) Sevgi ve Aşk 

..Yolların sana gelirken kısaldığı ve senden giderken uzadığı akşamlarda dokunduk birbirimize. Maskelerimizi kapı girişlerinde bırakarak, seyircisiz ve alkışsız sahnelerde seviştik. Seviştik ve çoğaldık farketmeden.

  Dostlar... (David Durak ARSLAN) İlişkiler 

Şimdi susma zamanı dostlar. Susalım, konuşmayalım. Kürsüden, ekrandan, gazeteden, radyodan, sanaldan, meydandan, megafondan, mikrofondan oturduğumuz koltuktan, telefondan, postadan, balkondan, kapıdan, bacadan, pencereden, … rastgele konuşmayalım. Kurşun gibi delici, hançer gibi kesici cümlelerle birbirimizi yaralamayalım.

  Ahtapotun Kollarında Bir Adam (Vildan Sevil) Yüzleşme 

O, görmüyor, duymuyor , bilmiyor. Öylece oturuyor. Yatağın iki yanında, çeşitli sıvılarla dolu şeffaf torbalar, yüksek metal askılarda. Hortumlar, hortumlar...Sıvılar vücuda akıyor, oradan aşağıda asılı duran başka torbaya boşalıyor.

  Mutluyuz Mutsuzluklarımızla... (Saadet Toksöz) Yüzleşme 

Kıvranıyoruz sancılar içinde.. Çığlıklarımız hapsolmuş ruhumuzun derinliklerinde duyulmuyor. Demir parmaklıkların arkasına hapsolmuş hayatlarımızla, özgürlüğün meşalelerini yakmaya çalışıyoruz. Kelime dağarcığımız yetmiyor duygularımızı haykırmaya.. Suskunluğun pençesinde kıvranıyoruz sancılar içinde.. Mutluyuz; mutsuzluklarımızla..

  Korkularım (Müşerref özdaş) İlişkiler 

Gülüşlerime hüzün saklı.Onu görmenden korkuyorum. Mutlu iken zaman çabuk geçermiş. Zamanın geçmesinden korkuyorum. Girdiğim zaman tünelinin ucundaki ışıktan korkuyorum. Kalbimi sana emanet etmekten korkuyorum. En kötüsü de bir ömür sana sevdalı kalmaktan korkuyorum.

  Sana Kolaydır Susmak (beyhan sezikli) Yaşam 

bir cam arkasından yaşarken, kendi hayatına bile uzakta... alnından terler boşalır, gözlerinden hâyâller, zor olsa da susarsın. için acıdığı için, sana kolaydır susmak!...

  Sevgi Bekler mi? (Müşerref ÖZDAŞ) İlişkiler 

Yönümüzü nasıl belirleyeceğiz yarınlara yürürken? Pusulamız şaşarsa, yabancı kıyılara savurursa bir dev dalga bizi?...

  Seni, Seninle Paylaşamayacak Kadar Çok Seviyorum... (Funda BİLGİLİ) Sevgi ve Aşk 

Bir senfoninin çok sesli ritminde, hayalini giyinip süslü bir elbise gibi üzerime, sonsuzluğa uzanan adımlarla dans etmekti istediğim. Sımsıkı sarıldığım bir beden yetmezdi ki bana. Kurallarla sınırlanmayan, dokunmakla doyulmayan bir eşti beklediğim. İşte tam bu yüzden sendin istediğim.

  Şah Damarındaki Üç Beş Sarı Saç Teli (FUNDA BİLGİLİ) Sevgi ve Aşk 

Yastığında izi olmayacak başımın, dudakları dudaklarıma aç çocuk; senin ruhun duymadan yüreğine yaslandım ben. Dikkatle dinlersen duyacaksın o üç beş sarı saç telinin şahdamarına yaptığı basıncı... Sen dokunamamanın hırsında boğulurken bu gece, gecenin en ücra yerinde; ben sevişeceğim benimle senin yerine. Ten tene değmese de bu gece, yürek eriyecek tenin ateşinden daha tutkulu bir alemde.

  İçimde ki Çelişki (Mehmet Ali Özler) Yaşam 

“Öldürme güdünüz yok mu, adamım? Siz, tuvalette işerken bile sidiğinizi oradaki sineklere nişan alırsınız. Potansiyel katillersiniz hepiniz ve gün gelecek her şeyi yok ettikten sonra salgın virüsler gibi birbirinizi bitireceksiniz.”

  Bahar Dalında Zemheri Ayazı (Mehtap ALTAN) Yaşam 

ey yüreğine hüznü eken ç o c u k! savur korkularını kınından kasvet akan yaşama...

  Oruç Baba"dan Aforizmalar - 1 (Ömer Faruk Hüsmüllü) İtiraflar 

-Mutluluğu kilo ve metre ile satsalardı.Kaç kilo ya da kaç metre alırdınız?Ben santimetre ve gram olarak rica etsem! -Şairleri pek sevmem,şiirleri eh işte.Kıskançlığım mı beni böyle konuşturuyor?


 

  


| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yaratıcı Yazarlık | Akademika Kitabevi

| Katılım | Okur Üyeliği | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Sahne Arkası |

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2021 | © Eser sahipleri, 2021
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin —kısa alıntı ve tanıtımlar dışında— herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır. Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.