..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Gerçek bir sevgide diğer insanın iyiliğini istersin. Romantik sevgide diğer insanı istersin. -Margaret Anderson
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Toplum
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Leyla'ya Mektuplar - 2 (Gurbet Eller)
Mehmet Altekin
Şiir > Özlem Şiirleri

Bir zamanlar benimde, sevenim vardı Bir an görmeseydim, isyan ederdim, Ilgın nefesini, kor sanırdım, Sanki çıra gibi, yanışı vardı Öyle mahzun yüzü vardı Güneş ışını saçan, gözleri vardı Öyle melek sözleri vardı, Öyle şirin huyları vardı. Böyleydi leyla, böyleydi işte, Öldürürüm kendimi ben bu gidişle, Ne yazık ki leylamı, Merhametsiz, merhametsiz Sevdiğimi, Gurbet eller Gurbet eller Gurbetler aldı, İpek saçlarını tarayışınd

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Deneme > Toplum
881 
   (Ertuğrul ERDOĞAN)

İki “Fener” de kayıp!... Birisi kupada, diğeri, hukukta… “Cumhuriyet Mitingi” ise şu günlerde yeniden gündemde… Samanyolu TV, mitinglerden önce katılımcıları caydırmak için; “ Gidenlerin görüntüleneceği ve fişleneceğini” söylemiş!... Aman ne demokrasi, sevsinler!... Peki, Cumhuriyet Mitingleri’nde ne isteniyor?
882 
 Adalet Herkese Lazım!  (Ertuğrul ERDOĞAN)

Sofra, tüm ihtişamıyla hazırdı. Konuklar, birazdan dedikodu ve sofra üzerinde kuş sütünün eksik olmadığı yiyeceklerin damak tadı puanlamasında, dans edip eğlenecek, sonunda da sunucunun bariton sesiyle; “ Ne o Serdar Bey, elini yıkamadan mı köfteleri yoğuruyorsun?” sorusu, yarışmacının ensesinde patlayacaktı.
883 
 Balçıklar Arasındaki Misina  (Ertuğrul ERDOĞAN)

Marmara Denizi’nin altındaki fay hatlarının ne durumda olduğunu bilemem ama, üstü, şu yaz gününde, güneşin parlayan ışıkları arasında oldukça sakindi. Uzun ve yorucu günlerin ardından ailem ve bacanağımla birlikte, Kurtuluş Savaşı’nın bitiminde Boğazlar, İstanbul ve Trakya’yı da geri aldığımız ve en önemlisi de, İtilaf devletleri ile Misak-i Milli sınırlarımızın belirlenme antlaşması’nı yaptığımız Mudanya’daydık.
884 
 İşsiz Kaldım Annem!  (Ertuğrul ERDOĞAN)

Yıllardır çalıştığınız ve alın terinizle emeğini verdiğiniz fabrikanızın, tütmeyen bacaları, dönmeyen çarkları, sönen ışıkları ve kilit vurulmuş kapının önünde, cebinizden hiç 1 TL’yi çıkartıp; “ Bununla evime ekmek mi, yoksa çocuğuma okul harçlığı mı versem?” diye gözyaşı döktüğünüz oldu mu?”
885 
   (Ertuğrul ERDOĞAN)

Adı da anlamlı olan Bilge köyü bundan böyle cehaletin bittiği yer olsun. Toplu mezarlığa ölenlerin adına bir anıt dikelim ve adını da “BERDEL” koyalım. Burada her yıl düzenleyeceğimiz etkinliklerle toplumu duyarlı olmaya davet ederek, düalist yapının kolu olan cahilliği, burada yok edelim.
886 
 Nasıl Yapılmalı  (Murat Mulli)

Benim izlemeye çalıştığım ve kısıtlı olanaklarımla, denizde damla kısmına ulaşabildiğim, onlarca üstadın önce sorup, sonra da farklı enstrümanlarla cevaplamaya uğraştığı bir sorudur. ?
887 
 Savaşlar Gereksiz.  (esra parlar)

Ben de isterim babamdan miras olarak imparatorluk kalsın ama 30 dönüm kıçı kırık tarla kaldı işte.
888 
 Herkesin Bir Pub'ı Olmalı  (Gürcan Erbaş)

Milyonların yaşadığı şehirde günün yorgunluğunu nasıl atarsınız? Herkesin küçük, sevimli ya da alçakgönüllü bir yanıtı olacaktır şüphesiz. Ben diyorum ki biraz daha iletişime gereksinimimiz var. Arkadaşlar toplanıyor, gruplar toplanıyor, kulüpler toplanıy
889 
 Di (C) Kleniyoruz!  (Ertuğrul ERDOĞAN)

Dİ (c) KLENİYORUZ! Yılda, yirmi milyon kutu depresyon ilaçlarını boşuna tüketmiyoruz! Evde, sokakta, iş yerinde, mecliste, yani toplum olarak çok gerginiz. Neredeyse inceldiğimiz yerden kopuvereceğiz.
890 
 Sessiz Çığlık  (BELGİN ERYAVUZ)

TV’deki sabah kuşağı kadın programlarını saran absürd ilişkilerden kurtulduk sonunda. Sarı kurdele takarak, sessiz bir protesto ile çoğunluğun sesini duyurduk ilk defa!
891 
 Kuşatma  (Ertuğrul ERDOĞAN)

KUŞATMA Amerika’da 137 dönümlük bir çiftlik içinde, giriş-çıkışlarda üst arama, kontrol cihazları, zırhlı araçlarla kontrol edilen ve sekiz adet üç katlı villalarda kalan, siyasetçi, iş adamı, sporcu, medya çalışanları, emniyet mensupları ve daha birçok kesimi,
892 
 Yine Sınıfta Kaldık  (Ertuğrul ERDOĞAN)

YİNE SINIFTA KALDIK! “Şimdi sınıfları boşalttık!” Diyerek çocuklarımız, A B C D’nin şıkları arasında karnelerini alarak uzun bir tatile çıktılar. Hani hak etmedi değiller. Arap atı gibi, okulla kurs arasında dolanıp durdular! Şimdi kimisi ağladı, kimisi de güldü. Tıpkı hayatın kendisi gibi.
893 
 Ya Hans Ananı Elleseydi!..  (Ertuğrul ERDOĞAN)

YA HANS ANANI ELLESEYDİ !!!... 2008 yılını ne umutlarla, ondan sıfıra kadar sayıp çığlıklarla karşılamıştık. Dünyanın her yerinde, kimilerimiz, havai fişekler eşliğinde meydanlarda turistlerimize tacizlerle, kimilerimiz, evlerimizde giydiğimiz çizgili pijama ve terliklerle veya beş yıldızlı otellerin lüks eğlence mekânlarında, bazılarımız da gâvur icadı diyerek kutlamalara karşı çıkıp erkenden yatarak, kimimiz de yeni yılı umut bilmeyip, sokaklarda soğuklara aldırış etmeden topladığı çöplerle yeni yılı umut diye kutladı. Tüm insanlığın dileği neydi?
894 
 Sanal İnsanlar  (ipek)

Bir takma ismin temsil ettiği, kelimelerle ifade edilmeye tanımlanmaya çalışılan insanlar..
895 
 Trafik Magandalarına Dikkat!  (Şahingöz)

Trafikte gün geçmiyor ki, üçüncü sayfalık bir şiddet olayı yaşanmasın! Bir takım silahlı bıçaklı zorbalar, bazen gasp amacıyla, ama çoğunlukla saldırgan egolarının nedeniyle, diğer sürücülere şiddet uygulama yoluna gidiyorlar.
896 
 Kendinize Bir İyilik Yapın  (Ertuğrul ERDOĞAN)

Çimenler, üstüne gelen su tanecikleriyle, şu yaz günlerinin kavurucu sıcağında canlı ve diriydiler. Yeni döşenmiş patika kenarlarına ekilen rengarenk çiçekleri düzenleyen işçiler ise boncuk boncuk ter içindeydi. Sabahın erken saatlerinde banklarda kimsecikler yoktu. Yılların koca çınarı da gölgeliğinde oturacak misafirlerini bekliyordu.
897 
 Nasıl Anlıyorlar?  (Gürcan Erbaş)

Kalabalık, mahşer gibi bir toplumda yaşıyoruz. İnsanın anlaşılması veya anlaşılmamasından daha önemlisi insanın anlaşılır gibi davranması, oturup kalkması, görünmesi daha önemli değil mi?
898 
 Son Haçlı Seferi  (Ethem Doğruyol)

Şimdi tekrar başa dönelim.Adamlar mahvetme ve inançsızlaştırma yolunda gayet başarılı ilerlemiyorlar mı?
899 
 Uçun Kuşlar Uçun...  (Ertuğrul ERDOĞAN)

“Uçun kuşlar uçun doğduğum yere, Şimdi dağlarımda mor sümbül var, Ormanlar koynunda bir serin dere…” diye devam eden şarkıdaki sümbüller nerede? Hani o buz gibi tertemiz akan dereler ve o soluduğumuz temiz hava nerede? “Uçun Kuşlar Uçun…” demek istiyorum ama kuşlar özgürce uçamadan tek tek düşüyor insanların ayak önlerine… Ve şaşkın ördek gibi bakıyoruz tepemizden ölü yağan kumrulara… Evet ABD, Kanada, İsveç’ten sonra İtalya’da da onlarca kuş öldü.. Ölüm sebepleri henüz bilinmiyor… Kuşlar ölmedi. Onları biz öldürdük…
900 
 Bize Bu Yakışır  (Ertuğrul ERDOĞAN)

Başbakan nerede konuşuyor? Herhangi bir TV kanalında Muhalefet? Onlarda çıkabilirlerse bilmem ne kanallarında. Peki, halk nerede? Belli bir kesimi, ‘Bin Bir Gece Masalları’nı andıran diziler, spor programları veya yarışma programlarının ağız sulandırıcı büyülü dünyasındalar.

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Kadın...
Ebru Otuzbir
Deneme > Toplum
2020 Bit Artık
Aysun Güven
Deneme > Toplum

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2021 | © , 2021
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.