..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Sorularla dolu bir kitap... hiçbir zaman eksiksiz olamaz. -Robert Hamilton
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Toplum
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Kim Öğretti Böyle Bakmayı
Orhan Bani
Şiir > Halk

Hadi! gül, gül güllere karışsın, hadi! gül, aşk sevda ile barışsın Kim öğretti sana böyle bakmayı, kim öğretti böyle, kalpten yakmayı Bakışın ne söyler, gözlerin ateş' mi, kim öğretti söyle, böyle yıkmayı Gönlüm gözüme küstü, seni kıskanır, dilim söz söylemez, sustu. uslanır Sevdan bir Karlıdağ, sevdam yaslanır. Söyle kim öğretti, böyle bakmayı Orhan Bani-20.9.2021- İSTANBUL

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Deneme > Toplum
941 
 Kadın Üzerinden Değerler Savaşı  (Ethem Doğruyol)

Mutlaka dikkat ediyorsunuzdur. Son zamanlarda kadınlar kendileri ile ilgili ilgisiz ne çok şeyde yer almaya başladı değil mi? Affedersiniz düzeltiyorum. İstismar edilmeye başladılar. Bayanların kişilikleri değil dişilikleri ön planda. Yoksa daha çok erkeklerin ilgi göstereceği bir otomobil fuarında mankenlerle son model bir arabayı tanıtmak neyin nesidir?
942 
 İnsanlık Ölmüş  (Ertuğrul ERDOĞAN)

İNSANLIK ÖLMÜŞ Bombalar yağıyor çocukların üstüne ve çocuklar arkadaşlarının küçük cesetlerini, dermansız kollarıyla ağlayarak taşıyor. İnsanlar kudurmuş, neslini katlediyor.
943 
 Özentinin Gündemi - 1  (İsmail cem dogru)

Ne ifade eder sizler için zaman. Durdurulması ve belirli zümre için bile olsa tanımlanmış oluşumların dışında bir özellik içinde anlamlandırılma şansı bulunmaması, belki de sürekli günah keçisi ilan edilme tutkusu oluşturmuştur zaman mefhumunda...
944 
 Ekonominin Pastası  (Ertuğrul ERDOĞAN)

Bir yıl boyunca 2 milyon 760 bin işsizimiz dışında, birçoğumuz çeşitli alanlarda yoğun tempoyla çalıştık. Küresel ısınmayı ve kuraklığı kulak ardı edip, bütçemize uygun bir tatil beldesine kaçma planları yapmaya başladığımız sırada, hiçbir dünya ülkesinde yapılmayan yaz mevsiminde seçim kararı aldık.
945 
 Konuşamıyoruz  (Ertuğrul ERDOĞAN)

KONUŞAMIYORUZ Başkan, kır saçları ve kalın çerçeveli gözlüğünün üstünden kürsüye gelen genç milletvekiline; “ Buyurun sayın milletvekilim, konuşma süreniz başlamıştır” dediğinde, milletvekili kendisine verilen kısa sürede, anlatacaklarını öylesine hızlı sıralıyordu ki, makineli tüfek bile yanında suskun kalırdı. Genç milletvekili, kuruyan dudaklarına yanı başındaki suyu değdirmek istese de yapmadı. Boncuk boncuk terleyerek muhalefetliğini oldukça sert yapıyordu. Henüz sözlerinin ortasına geldiğinde, uyarı yukarıdan gecikmemişti.
946 
 Mutluluğu Yakalamanın Yolları  (Kâmuran Esen)

Mutlu olmak bu kadar mı zor? Yüreğimizin yorgunluğu dinlendirecek bir ağaç altı yok mu? Şikâyetlerimize, sızlanmalarımıza, hüzünlerimize, isyanlarımıza bir süreliğine koyacak noktamız, hiç olmazsa virgülümüz yok mu?
947 
 Mutluluk Görünür Mü?  (Sami Güzel)

Yaşam albümünde kaç doğru resminiz var sizce ?
948 
 İnsanoğlu  (muhammed akbaş)

Bir takım kalıplarla yaşamımızı sürdürmeye o kadar alışmışız ki karşımızdaki insanlara kendimizi tanıtırken bile insan olduğumuz dışında tüm değer yargılarımızı anlatmayı marifet biliyoruz.
949 
 Devlet Denen Ütopya...  (ömer akşahan)

Ütopya, gerçekte var olmayan, ama gelecekte var olabileceği düşünülen devlet ve toplum tasarımıdır
950 
 Unakıtanlar ile Benim Dualarım  (Ertuğrul ERDOĞAN)

Şairin “ Ağır, ağır çıkacaksın bu merdivenlerden/Eteklerinde güneş rengi bir yığın yaprak/Ve bir zaman bakacaksın semaya ağlayarak” dediği gibi hepimiz hayatın merdivenlerinden ağır, ağır çıkıyoruz, bir gün hayatın biten çukuruna doğru…
951 
 Benden Bu Kadar….  (HAMZA EKİZ)

SUSMAK MI DAHA ACI YOKSA ANLAMSIZ CÜMLELER KURMAK MI?
952 
 Tespit ve Teşhisler  (Mustafa Cilasun)

Toplum olarak, meselelere bakarken tahkik yeteneğimizin ihmal edildiğini görmeliyiz. Bu bakımdan tebpit ve teşhişleri nasıl yapacağımızı yakınen bilmek zorunayız.
953 
 Böyle Töre Olmaz Olsun  (BELGİN ERYAVUZ)

Bir şeylere karar vermek bile o işin yapılanmasında olumlu bir adım değil midir sizce de? Madem ki şu anda oralarda ardı ardına yaşananlar içimizi yakıyor, yüreğimizi sızlatıyor o halde bir yerlerden ses vermeliyiz bizlerde.
954 
 Geynik Köyü"nde Gülen Yüzler  (Yunus Emre Coşan)

Dağses Gazetesi Yazıları
955 
 Asfalt Gagalayan Kuşlar  (Yunus Emre Coşan)

Dağses Gazetesi Yazıları
956 
 Sizin Favori Diziniz Hangisi?  (Ertuğrul ERDOĞAN)

Ah şu diziler! Reytingler uğruna entrikaların döndürüldüğü, yengesini düdükleyen, karısına göz koyan, olmazsa olmazı olan bir kız veya bir erkeğin karşısında iki sevenin monte edildiği cazibeli diziler… Televizyonun ilk yıllarında “Dallas” dizisi ile başlayan ve daha sonra Komiser Colombo ile ekranlara kilitlenme hastalığımız şu günlerde tavan yaptı. Kimisi 80’lerle sıla özlemi yaparken, kimisi de Şubat’ın gizeminde, kimisi de tıpkı Türk toplumu gibi Suskunların peşinde…
957 
 Av ve Avcı Arasındaki İlişki  (mustafa şahin)

958 
 95'ten Kalan Yaprak  (Yunus Emre Coşan)

Dağses gazetesi yazıları
959 
 Mudurnulu Fatma Nine"nin Günlüğü / Bağkur Mağdurlarıyız Biz  (Kâmuran Esen)

Öcalan gençliğinde namaz gılarmış. Bak bak bak! “Ağzının domalmasından Ömer deyeceği belliydi.” hesabı; bunun arkasından ne geleceğini tahmin etmek hiç zor değil. Besbelli ki; Öcalan’a af düşünüyorlar ve bizi buna hazırlıyorla sevgili günlüğüm. Öcalan’ı cici göstermeye çalışıyorlar. Öcalan’ı bile af etmeyi düşünüyorlar da Memed Amca’nın yüz sekiz liralık borcunu af etmiyorla. Binlerce kişinin katili olan kişi gadar da mı hasiyetimiz yok mu yanınızda? Ihhh! Durumla böyle iken, ben nasıl iyi olayım sevgili günlüğüm?
960 
 Mudurnulu Fatma Nine'nin Günlüğü / Sevgililer Günü  (Kâmuran Esen)

Başbakan; Balyoz Davasında 18 yıl ceza alan yoğun bakımdaki Orgeneral E. Saygun’u ziyaret etmiş, üsdelik bi de elini tutmuş.

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Kadın...
Ebru Otuzbir
Deneme > Toplum
2020 Bit Artık
Aysun Güven
Deneme > Toplum

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2021 | © , 2021
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.