Ücretsiz Kitap Dağıtabileceğim İstanbul’da Bir Mekan Arıyorum

*Kitap bastırmak isteyenlerin öncelikle matbaa, yayınevi, dağıtım şirketleri engellerini aşmaları gerekiyor ki bu çok zor bir iş. Çünkü çevre, torpil v.s gerekli. Yani bizim gibilerin denese de başarısız olacağı bir seçenek.
*Zor da olsa başarma imkanı olan bir başka yol: Kendi imkanlarımızla kitaplarımızı bastırmak. Bunu tercih ederseniz matbaacılarla cebelleşmeyi peşinen göze almalısınız. Tabi biraz da paraya kıymalısınız.
*Diyelim ki kendi imkanlarınızla kitaplarınızı bastırdınız, elinizdeki yüzlerce belki de binlerce kitabı ne yapacaksınız? Nasıl dağıtacaksınız, hangi yolla okuyucuya ulaşacaksınız? Boşuna dağıtım şirketlerinin kapısını aşındırmayın. Çünkü cevap belli!
*Bir yol aramalısınız, yoksa eviniz kitap mezarlığına döner. Şuna buna, dosta akrabaya veriririm ya da kitap şenliklerinde satarım diye düşünüyorsanız, çok iyimsersiniz derim!
*Ücretsiz dağıtmak isteseniz, gönderme masrafını üstlenmeyi bile kabul etseniz, gene de yeterince taleple karşılaşmayabilirsiniz. (Denediğim için böyle konuşuyorum!)

Bu yazdıklarıma bakıp da sakın moralinizi bozmayın. Hele okurları sizin eserlerinize ilgi göstermiyorlar diye asla kitap sevgisinden yoksun olmakla suçlamayın. Bunun yerine uyguladığınız yöntemleri gözden geçirin ve gerekirse yeni yöntemler deneyin. İşte şimdi ben bunu yapmaya çalışıyorum.Şöyle ki:

*Kendi imkanlarımla üç tane kitap bastırdım. Bunlardan yaklaşık 500 tanesini ücretsiz gönderdim, 300 tanesini de maliyetine sattım. Buna rağmen elimde hâlâ binlerce kitap var.
*Amacım para kazanmak ya da reklam yapmak değil. Aslında okunmak da değil. Çünkü bu kitapların üçü de internet ortamında da yayımlandı ve yeteri kadar okuyucu buldu.
[[K]] O nedenle benim amacım, okunmanın ötesinde kitap olarak okurun kütüphanesine girmektir. Çünkü gün gelir internetteki yazılar kaybolabilir, ama kitap uzun süre varlığını koruyabilir. [[/K]]

Kitaplarım:
[[K]] 1-Mağaranın Kamburu
2-Nifak…
3-Memleketimin Delileri [[/K]]

Benim ya da kitapların adını google’a tıkladığınızda açılan sayfalarda gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

[[K]] Son Söz: [[/K]] İstanbul’da yayınevi, kitapçı, kafe, kıraathane, dernek, lokal, belediye, sendika, siyasi parti, alışveriş merkezi gibi mekana sahip olan bir yerde kitaplarımı ücretsiz olarak okurlara dağıtmak istiyorum.

İrtibat için: [[K]] ofh1952@gmail.com ve 0 535 723 35 79 [[/K]]

Hep birlikte bekleyelim ve görelim: Bakalım bu yöntem tutacak mı?
Saygılarımla…


Ömer Faruk Hüsmüllü hakkındaki bilgilerin basılmasını istiyorum.
Eğer basılmamasını istiyorsanız tıklayın.

  Ömer Faruk Hüsmüllü kimdir?
Uzun süre Oruç Yıldırım adını kullanarak çeşitli forumlara yazı yazdım.İddiasız iki romanım var.Çok sayıda siyasi içerikli yazıya ve biraz da denemelere sahibim.Emekli bir felsefe öğretmeniyim.Yazmaya çalışan her kişiye büyük bir saygım var.Çünkü yazılan her satır ömürden verilen bir parçadır.

Etkilendiği Yazarlar:
Az veya çok okuduğum tüm yazarlardan etkilenirim.

 


Bu yazıyı basmak istiyorum.

İzEdebiyat'da yayınlanmakta olan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Tüm yazılardan birinci dereceden sayfa düzenleyicileri sorumludur. Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.

Yazarların izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin —kısa alıntı ve tanıtımlar dışında— herhangi bir biçimde basılmaması/yayınlanmaması önemle rica olunur.

© 2000-2002, İzlenim.com - Tüm hakları saklıdır.