Stres Bileziği İzmir Kitap Fuarında

Sağ bileğini sağa sola döndürüyordu. Bir saat kordonunu andıran lastik bir bileklik takmıştı. Işıl ışıl parıldıyordu. Annemin dikkatini fazlasıyla çekmiş olacak ki, “Bileğindeki de nedir öyle?” diye sormadan edemedi. Emre biraz da kasılarak,
“Stres bileziği,” dedi. “Bir arkadaşım cep telefonu dükkânı açtı bugün. Açılışta çeşitli hediyeler dağıtıldı. Benim de payıma bu düştü.”
“Hım! Demek stres bileziği,” diye mırıldandı annem. “Hele yaklaş da yakından bakayım.”
Emre bileğindeki stres bileziğini sıyırmaya çalıştıysa da çıkaramadı. Sıkıydı, lastik etine yapışmıştı âdeta. Annem gevrek gevrek gülmeye başladı. “Gerçekten stres bileziğiymiş bu,” dedi. “Ne kadar da sıkıymış böyle. Bir süre sonra Emre’nin koluna kan oturunca, gerçekten strese girer…”
Emre bozuldu, usulca salondan çıktı, koridorda ayak sesleri duyuldu…
[[RESİMSOL=https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/t1.0-9/10247240_818120664882052_2154703837924923920_n.jpg]]


Necmettin Yalcinkaya hakkındaki bilgilerin basılmasını istiyorum.
Eğer basılmamasını istiyorsanız tıklayın.

  Necmettin Yalcinkaya kimdir?
1960Sarıkamış doğumlu. 1977-78 İzmir Namık Kemal Lisesi Edebiyat mezunu. Ozan Yayıncılıktan 12 Eylül’de Çok Güldük Netekim! Mendil Sen Kokuyordu ve Stres Bileziği ve On Çocuktuk Anı/Öykü. Çeşitli dergi ve sitelerde öykü, şiir yazarlığı. Ayrıca Edebiyatbahcesi.net sitesinin kurucu emekçisiyim. Yürüyüş, sinema, tiyatro ve olta balıkçılığı hobilerim var. Yazmayı ve okumayı seviyorum.

Etkilendiği Yazarlar:
Tolstoy,Ahmed Arif, Nazim hikmet, Cengiz aymatov,

 


Bu yazıyı basmak istiyorum.

İzEdebiyat'da yayınlanmakta olan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Tüm yazılardan birinci dereceden sayfa düzenleyicileri sorumludur. Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.

Yazarların izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin —kısa alıntı ve tanıtımlar dışında— herhangi bir biçimde basılmaması/yayınlanmaması önemle rica olunur.

© 2000-2002, İzlenim.com - Tüm hakları saklıdır.