Bir Umut

Bir umut beslersin, büyütürsün içinde.sonra yağmurlar yağar...Ve tüm umutlarınızı alıp götürür.Ve sen de pencerenin ardında, yağmur damlacıklarının düştüğü buğulu camın kenarından tükenişini seyreylersin.

Sonra bir hüzün kaplar içini. Her yanı müsveddelerle dolu hayatın. ASLI'na ulaşmak için tüm müsveddeleri teker teker yırtıp atarsın. Küçük gelir sana kocaman insan yığınları ve bir telaş başlar içinde.

Kenarı kırık kayıp bir parça gibisin artık. Bulup tamamlamak istersin kendini, kaybettiğinle. Bir bilinmez denklemi gibi, çözüm gayretin boşuna. Ama yinede var gücünle zorluyorsun kendini. Kireçle boyanmış odaların. Duvarları yumruklaman nafile.

Çünkü beyaz güller gibidir ellerin. Duvarları her dövdüğünde, Masumiyetin, sadakatin ve saflığın mükemmel bir amblem gibi belirir ellerinde. Koyduğun engelleri kendi ellerinle teker teker kaldırırsın..
Varlığı sana ağır gelen kişinin, yokluğuyla imtihan eder seni kader. Sınanırsın. İçini bir azap kaplar. Boş gelir sana dünya.


mehmet avcı hakkındaki bilgilerin basılmasını istiyorum.
Eğer basılmamasını istiyorsanız tıklayın.

  mehmet avcı kimdir?
yüreğimden kopanları cümle olarak yazıya aktarmak istiyorum...Güzel olması için özel bir gayret sarfetmekten uzağım...Hayat nasıl spontane olayları bize yaşatıyorsa bende o an içimden geçenleri yazmaya çalışıyorum..

Etkilendiği Yazarlar:
herkesten alınacak birşey vardır

 


Bu yazıyı basmak istiyorum.

İzEdebiyat'da yayınlanmakta olan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Tüm yazılardan birinci dereceden sayfa düzenleyicileri sorumludur. Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.

Yazarların izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin —kısa alıntı ve tanıtımlar dışında— herhangi bir biçimde basılmaması/yayınlanmaması önemle rica olunur.

© 2000-2002, İzlenim.com - Tüm hakları saklıdır.