Sandıkta Kalan Anılar

[[RESİMSOL=https://www.kitapsepete.com/wp-content/uploads/2020/01/sand%C4%B1kta-kalanlar-site-icin-600x600.jpg]]

Söz uçar yazı kalır dediğimde ilk okul üçüncü sınıfa gidiyordum. Konuşkan çocuktum ama yazıyla kendimi ifade etmeyi de çok seviyordum. Yazı yazarken bir büyünün içine girdiğimi fark ettiğimde önüme çıkan her şeyi o büyünün içine çekmeye başladım. Örneğin hayallerim ve gerçeklerim birbiriyle uyuşmuyordu. Gerçek hayatı yaşarken acı çekiyor, inanılmaz sıkılıyordum. Oysa hayallerim öyle değildi, beni mutlu edecek her şeyi hayallerimle elde edebiliyordum. Yazarken hayatı eğip bükebildiğimi anladım, umutlarım olmasa da olduruyordum. Olmasını istediğim her ne varsa, yapabiliyordum. Anladım, burası başka bir boyuttu. Kendim inşa edip, kendim yıkabiliyordum. Karar verdim, yazacaktım, hem de bildiğim tüm kelimelerle. Yarattığım boyut sadece bana has olacaktı ve ben yarattım her kahramanımla birlikte karanlıklardan korkmadan çıkacaktım. İlk okul üçten beri çok zaman geçti, epeyce hikâye ve anı biriktirdim. Anılarımdan bir tanesini paylaşarak, bir kütüphane yapılacağını öğrendiğimde hiç tereddüt etmeden “Evet” dedim. Kütüphane iyidir, çocuklarımızın kütüphaneye çok ihtiyacı var. Bir sosyal sorumluluk projesine dahil olarak bir anımdan bahsettim. Farklı yazarların da olduğu bir kitap oluştu. Kitap satıldıkça yapılacak kütüphaneye bir tuğla konulacak olması beni çok mutlu ediyor. O minik çocukların ellerinde kitaplarla dolaşması, birbirleriyle kitap eleştirileri yapmaları, o kitaplarda anlatılanları düşünmeleri, fikirler üretmeleri ne kadar güzel bir şey değil mi? Kitap önümüzdeki ay satışa çıkarılacak. İsmi “Sandıkta Kalan Anılar” Bu kitap kolektif bir çalışma oldu, tek bir yazarın yazıları değil birçok yazarın anlattığı anıları okuyacaksınız. Kitap siparişi www.kitapsepete.com adresinden olacak. Sipariş verirken açıklama kısmına “Yazar Yeter Özhal adına alıyorum” diye yazarsanız çok sevinirim. Elele verirsek çocuklar için bir kütüphane yapacağımızı da unutmayın sakın. Şimdiden herkese çok teşekkür ederim.

[[RESİMSAĞ=https://www.instagram.com/p/B7QvB1-gOC1/]]


Yeter Özhal hakkındaki bilgilerin basılmasını istiyorum.
Eğer basılmamasını istiyorsanız tıklayın.

  Yeter Özhal kimdir?
Yazmak yaşam biçimim, çizmek ise suskunluğumun çaresi.

Etkilendiği Yazarlar:
Etkilenmiyorum, sadece okuyorum.

 


Bu yazıyı basmak istiyorum.

İzEdebiyat'da yayınlanmakta olan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Tüm yazılardan birinci dereceden sayfa düzenleyicileri sorumludur. Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.

Yazarların izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin —kısa alıntı ve tanıtımlar dışında— herhangi bir biçimde basılmaması/yayınlanmaması önemle rica olunur.

© 2000-2002, İzlenim.com - Tüm hakları saklıdır.