Bayram

               

     Yarın bir bayram sabahına uyanacaksın benim güzel ülkem.Seni kin ve nefretle dolduranlara inanma. Türk'e yuva olmuş bu ülke hala dimdik ayakta. Korkma! Bu ülke Kürd'üyle, Türk'üyle, inananıyla ,inanmayayıyla, hristiyanıyla, müslümanıyla, değişik fikir ve yaşam tarzlarıyla hala onun için atan kalplere ait ve hala onun için atan çok kalp var.

İnsanı odağına almayan bütün sistemler yıkılmaya mahkumdur ve sen insan asaletinin hikayelere konu olduğu yerde doğan, yetişen ve kök salan bir kültürsün. Paranın satın alamadığı kalplere sahip insanların arasında.Süslü kelimelerle seni övmek benim harcım değil. Yapamam zaten. Ama şu konuda emin olmanı sağlayabilirim. Ne yaşanan adaletsizlikler, ne kapitalizmin acımasız çarkları, ne faşizmin bitmeyen kalıntıları sendeki bu cevheri yok edemez.

Bir gün uyanacaksın ve hepsi geçmiş olacak. Rüya gibi gelecek sana bütün yaşadığın acımasız günler. Şeytanın hiçbir oyunu, tanrının insana verdiği en büyük mucizeden daha güçlü değildir; umuttan. Daha güzel,özgür ve mutlu yaşamak için istek ve iradenden vazgeçme.Bizlere ardımız sıra gelecek gönüllü köleler değil, omuz omuza yürüyecek fikri hür,vicdanı hür insanlar gerek.

Ben uzun uzun yazamam. Beceremem o işleri. Ama bulabildiğim en içten kelimelerle seslenmek sanatına gönül verenlerdenim. Batının bilgiside değerlidir, doğununda. Ve sen dünyanın kalbisin. Dil ve kültürün sentezlendiği yersin. Hoşgörünün başkentisin. Seni yok sayanlara gül geç.Sana bırakılan bu kültür mirasına sahip çıkmazsan, işte o zaman servetin erir gider. Bayramın kutlu olsun.


Gökhan hakkındaki bilgilerin basılmasını istiyorum.
Eğer basılmamasını istiyorsanız tıklayın.

  Gökhan kimdir?
Sessizliği mabed edinenlere selam olsun!...

Etkilendiği Yazarlar:
Adalet Ağaoğlu,Ahmet Altan,Orhan Pamuk,Necip Fazıl Kısakürek,Ataol Behramoğlu,Cezmi Ersöz,Atilla İlhan, Dücane Cündioğlu

 


Bu yazıyı basmak istiyorum.

İzEdebiyat'da yayınlanmakta olan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Tüm yazılardan birinci dereceden sayfa düzenleyicileri sorumludur. Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.

Yazarların izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin —kısa alıntı ve tanıtımlar dışında— herhangi bir biçimde basılmaması/yayınlanmaması önemle rica olunur.

© 2000-2002, İzlenim.com - Tüm hakları saklıdır.