Samimiyet İstiyor İnsan
Çıkarsız iletişimler

GAYENİZ ÖZÜNÜZ OLSUN (GAYECE SÖZLER)


Samimiyet istiyor insan dili süslü, yüzü sahte gülüşlü, beyni çıkar sürüşlü insanlar görmek istemiyor. Madalyonun diğer tarafından bakacak olursak konuya bu insanlar bize ne olmamız değil ne olmamamız gerektiğini öğretiyor aslında ama yine de ders almıyor, hatalarımızın farkına dahi varamıyoruz.
Bitmiyor ki hiç insanın kendisiyle kavgası bu aslında tümüyle benlik davası.
Ey insan uslan, yeter kendinle kavgan.
Özü sözü bir, güvenilir insanları özlüyor insan. İnsanın modern çağdaki tanımı ‘’benlik, bencillik, çıkar sevicilik’’ olmamalı ve sevgi suları kurumamalı asla.
Kendine güven duymayan insanların oluşturduğu güven sorunları yüzünden iletişimler bozuluyor ve toplumun kanına bir kanser gibi yayılıyor bu illetler.İletişimi bozan etkenlerden en mühimi de her şeyi kişiselleştirmek oluyor maalesef çünkü insanlar bilinçaltı sorun ve de mesajlarını yeni kişilere entegre edebiliyorlar hemen. Eleştirmekten sevmeye fırsat bulamıyoruz oysa saldırdığımız her insan kişiliğimizden önemli değerler çalıyor.
Kendimizi sevgi, vicdan, ahlâk ve bilgi başaklarıyla var etmekte geç kalırsak huzursuz bir toplum yaratırız çünkü mutsuzluk salgın bir hastalık gibidir bulaşıcıdır ve tüm topluma sirayet eder.
Dünyayı sevgi kurtaracak denir ben de diyorum ki özde, dengede ve samimi olmak kurtaracak çünkü her sevgi sağlıklı değildir sağlıklı kişiler ve de kişilikler sağlıklı sevgiler doğurur ve de sağlıklı iletişimler samimiyetle yoğrulur. Güzel enerjilerse bumerang gibi yine bize döner. Toplum ya da başkaları bize ne diyemeyiz çünkü toplumdaki her sorun bireyi de etkiler. Genelden özele, özelden genele güçlü bir akıştır bu görülen.
O halde samimi ve özde olmaktan vazgeçmeyip haykıralım güçlüce: ‘’merhaba özüm!’’
Sonra da kararlı bir şekilde özümüze, benliğimize ve de güzel değerlerimize sahip çıkalım çünkü özünden kaybedenler ruhunu da kaybedelerler ve sadece bir bedenden ibarettirler.
Bu yüzden de erdemli yaşamak varlığımıza en güzel hediyedir. Dilerim bunu başarabiliriz çünkü samimiyetin huzuruna ancak öyle varabiliriz.

Ne mutlu özde ve özünde olanlara! Gayeniz özünüz olsun, sevgiler.

Gaye Dilek GEZER.


GAYE DİLEK GEZER hakkındaki bilgilerin basılmasını istiyorum.
Eğer basılmamasını istiyorsanız tıklayın.

  GAYE DİLEK GEZER kimdir?
Gayretler bitmedikçe GAYELER, GAYELER bitmedikçe gayretler bitmez. Hiçbir yazımız paylaşılmadan gelişmez. VAR OLSUN güzel okurlar!

Etkilendiği Yazarlar:
Etkilenmeyi sevmiyorum ama Simyacı romanını ilk okuduğumda yok artık sanki ben yazmışım deyip yazarın burcunu araştırmış ve aynı burçtan olduğumuzu görmüştüm şaşırarak.

 


Bu yazıyı basmak istiyorum.

İzEdebiyat'da yayınlanmakta olan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Tüm yazılardan birinci dereceden sayfa düzenleyicileri sorumludur. Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.

Yazarların izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin —kısa alıntı ve tanıtımlar dışında— herhangi bir biçimde basılmaması/yayınlanmaması önemle rica olunur.

© 2000-2002, İzlenim.com - Tüm hakları saklıdır.