Günümüzde Siyaset ve Din
Günümüzde Siyaset ve Din / Tespitler

GÜNÜMÜZDE SİYASET VE DİN / TEMELDE SORUN NEREDE

Merhaba. Gayet iyi bilinmektedir ki, AK Parti ve Saadet Partisi dini referanslı partilerdir, bu sebepten bu partilerin yaptıkları her şey dine maal edilmektedir. İşte kendilerine Müslümanız diyen insanlar hep böyledirler, şeklinde bir algının oluşmasına sebep olmaktadır bu partilerin olumsuz davranışları. Bunun yanında CHP için de bir olay anlatacağım, televizyonda çıktı, Kılıçtaroğlu dedi ki, bir vatandaş kendisine demiş, ben sana oy vermem , sen fatihayı bilmiyorsun, o da demiş ki, fatihayı okursam oy verir misin, veririm demiş vatandaş da, Kılıçtaroğlu da fatihayı okumuş ve vatandaş oyum senin demiş, şimdi bu mantıkla gidersek, Kılıçtaroğlu Kuranı ezberden okursa ve yanına da hadis külliyatını koyarsa seçimleri alır, yani mantık bu işte, siz ne dersiniz, asıl sorun nerede acaba. Evet ve diğer bir konu da, AK Parti ve MHP el altından devlet kadrolarına liyakate bakmadan, bir dolu personel alıyorlar, bu gayet açık , aynısını da belediyelerde CHP ve İYİ Parti yapıyor , bu da gayet açık, SHP’li / CHP’li adalet eski bakanı Mehmet Moğultay ne demişti, ne yapacaktım , hakim , savcı alımlarında MHP’lileri mi alacaktım, günümüzde de aynı şeyi AK Parti yapıyor, yani adalet / hukuk sistemine, her siyasi anlayış kendi anlayışları yönünde istikamet vermeye çalışıyorlar, tüm siyaset sisteminde bu yazdıklarımdan daha fazlasını görmeniz elbette mümkün. Zaten hz Muhammed’in bir hadisi var, nasılsanız öyle yönetilirsiniz, bizi yönetenler , a veya b siyasi anlayışı fark etmez, bizim içimizden çıkıyorlar, uzaydan gelmiyorlar, biz ne isek onlar da o, yani sorun temelde toplum yapısından kaynaklanıyor ve bir ayette buyruluyor ki, bir toplum kendinde olanları değiştirmedikçe , Allah o toplumda olanları değiştirmez.
Fatih Taner Vural / İnşaat ( Medeniyet – Civil ) Mühendisi / vuralfatihtaner@gmail.com


FATİH TANER VURAL hakkındaki bilgilerin basılmasını istiyorum.
Eğer basılmamasını istiyorsanız tıklayın.

  FATİH TANER VURAL kimdir?
Merhaba. Ben Fatih Taner Vural, inşaat mühendisiyim, Ankara'da yaşıyorum. Toplumsal içerikli genel konularla ilgileniyorum, siyasetten dine, iktisata / ekonomiye dair genel manada tüm toplumsal konularla ilgili araştırmalar yapıyorum ve yazılar yazıyorum, yorumlarınız için vuralfatihtaner@gmail.com adresine yazmanızı rica ederim, teşekkürler.

Etkilendiği Yazarlar:
Pek ayırt etmem, toplumsal içerikli yazıları okumaya çalışırım.

 


Bu yazıyı basmak istiyorum.

İzEdebiyat'da yayınlanmakta olan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Tüm yazılardan birinci dereceden sayfa düzenleyicileri sorumludur. Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.

Yazarların izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin —kısa alıntı ve tanıtımlar dışında— herhangi bir biçimde basılmaması/yayınlanmaması önemle rica olunur.

© 2000-2002, İzlenim.com - Tüm hakları saklıdır.