Sayenizde

Kılıçdaroğlu demek; kabullenme, boyun eğme ve beraberinde yapacaz, edecez, halledecez ve şakşakçılar eşliğinde takipçisi olacağız demektir... Bir nevi kandırılanları ve de salakları kontrol altına almadır.

Kılıçdaroğlu; 2010 senesinden beri partiyi işgal etmiş; hiçbir seçimi kazanamamış, beraberinde zerre kadar ne toplu bir yürüyüş, ne de herhangi bir şeye herhangi bir anlamda tepki koymuştur... Olsa olsa böyle bir şey olabilir mi ya? Demiştir.

Kılıçdaroğlu’nun Alevi olduğu söyleniyor... Tipik politikacı bana göre sorarsınız... Sever böyleleri mezhepleri ile övünmeyi... Peki... Madem Alevi… Bunca sene Hz Ali yolunda ne gibi başarılara imza atmış? Hz Ali adına neleri göze almış? Hz Ali adaleti için neleri başarmış? Her zamanki gibi tırt değil mi? Olsa olsa takipçisi olmuştur.

Şimdi gelelim sizlere… Bilimci olduğunuzu iddia ediyor, sonucu ne olursa olsun eyvallah sorumluluk bende diyebilip ‘’he he acil koduyla onayladık biz’’ denilen deneysel mrna sıvıları vücudunuza defalarca sokuyor ve sonrasında artan kalp krizlerine karşı ''bana bir şey olmadı ki'' diyorsunuz...

Birader… Size bir şey diyeyim mi? Sizden bir cacık olmaz… O yüzden gün yüzü görmeyeceğiz… Valla bak… Siz ne Ali'ci, ne Mustafa Kemalci, ne de aklı çalışan birer bireylersiniz… Ciddiyim bak bunda… Sizler birer ineğe tapan Hintli olmuşsunuz… Kabullenin ama bu gerçeği...

Ne kısıtlamalara karşı direniyorsunuz, ne de savunduğunuz partinizin işgal edilmesine ses çıkarıyorsunuz... Siz… Sadece nefret ettirildiklerinizin; satın aldığı dede sayesinde değiştireceğine inanan zatlarsınız... Bu kadar kapasiteniz…

Ne farklılıklara açıksınız, ne yeni liderlere, ne de yeni düşüncelere… Bu ve alternatif yolları sizlere sunanları da her seferinde yerden yere vuruyorsunuz… Baktığında… Kurtulmak istediğiniz kafa ile aynı kafadasınız… İkinizin de vazgeçemediği değerler var… ‘’Onlar’’ da onu biliyor… Bu yüzden ‘’sümük’’ gibi oynuyor sizlerle…

İşte… Bu yüzden siz dahasını istemediğiniz için, onların tekrar dediği olacak... Onlar mutluysa, dedeniz de mutlu olacak… Beraberinde az biraz süre geçtikten sonra olaylar da her zaman olduğu gibi sakinleştirilecek... Her zamanki seçim sonucunda olduğu gibi sümsümük dedeniz önce böyle bir şey olabilir mi diyecek sonrasında da yine yoluna bakacak... Amma velakin dönülmez akşamın ufku olmuş olacak… Sayenizde.


Alp Şahin hakkındaki bilgilerin basılmasını istiyorum.
Eğer basılmamasını istiyorsanız tıklayın.

  Alp Şahin kimdir?
Deneme ve elestiri agirlikli yazmayi seviyorum.

Etkilendiği Yazarlar:
Machiavelli, Nietzsche

 


Bu yazıyı basmak istiyorum.

İzEdebiyat'da yayınlanmakta olan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Tüm yazılardan birinci dereceden sayfa düzenleyicileri sorumludur. Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.

Yazarların izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin —kısa alıntı ve tanıtımlar dışında— herhangi bir biçimde basılmaması/yayınlanmaması önemle rica olunur.

© 2000-2002, İzlenim.com - Tüm hakları saklıdır.