Çüşşşbu gün bu sözü söylemeye başladım. durup durup “çüşş” diyorum nedense!..her söylediğimde eşek olmayan eşim, eşekmiş gibi bakıyor yüzüme!.ben de her seferinde “eşek gibi bakma, eşek değilsen yüzüme” diye karşılık veriyorum; peh!..😀

aslında ben de biliyorum eşimin eşek falan olmadığını!.insan yıllar yılı kendisini sırtında taşıyan birini “eşek” yerine koyar mı allasen!..koymaz de mi!..ben de koyamam eşek yerine, beni sırtında taşıyan adamı!.onun sayesinde gelmişim bu yaşa kadar...onun sayesinde yatağa yorgana sahip olmuşum!.onun sayesinde toplumun içinde edinmişim yerimi!.onun sayesinde doldurmuşum hayat karnemi!.gerçi bazı şeylerden iyi not alamamışım ama; olsun!..iyi not alamamış olmam, ona “eşek” deme hakkını bana vermez ki!.benim haklarım başka yerdedir, he valla!.

der demez “ çüşşşş” dedim yine!..bir baktım eşekler sarmış çevremi!.kimi anırıyor, kimi tekme atıyor, kimi de ısırmaya çalışıyor!.ben “çüşş” dedikçe onlar mest oluyor!.hepsinin keyfi yerinde; ben çüşçü başı!..yok canım, benden baş maş olmaz, yanlış oldu!.olsa olsa benden kıytırık “mayişçi” olur!..

ya öteki mayişçiler!.kıytırık mayişi olmayanlar yani!.onlar, bunlar, şunlar!.işte bu onlar, bunlar, şunlar içinden fırlayan kırk bir mayişli biri daha olmuş ya; sanırım bunun için “çüşşş” sözcüğü gelip dolandı dilime!.

çüşşşşş!...

şimdi diyeceksiniz ki; yalandır!.kırk bir mayişli biri olamaz!.aslında ben de olamaz diyenlerdenim ama, olmuş birader!.demin, bir gazeteci söyledi, adını vermeyeyim!.kulaklarıma inanamadım, he valla!.duyar duymaz da “çüşşş” diye bağırdım!.

eşimin bana, eşek olmadığı halde eşekler gibi bakması bu yüzdendi😀

bu nasıl bir kemirme işidir allasen!.

gerçekten “çüşşş” yani!..


Tayyibe Atay hakkındaki bilgilerin basılmasını istiyorum.
Eğer basılmamasını istiyorsanız tıklayın.

  Tayyibe Atay kimdir?
Yeni şiirin,uzun yıllar yazmama rağmen yeni şairiyim.İnternet ortamı sayesinde okuyucu önüne çıktım henüz.Ne kadar şair olduğumun yanıtını ise okuyucuya bırakıyorum.Bayan yazarların çok az olduğu bir ülkede,duygu ve düşüncelerimi,şiirin ruhu okşayan ,elleyen tarafıyla anlatmaya çalışıyorum.

Etkilendiği Yazarlar:
Ahmet Arif,Behçet Necatigil,Nihat Behram...

 


Bu yazıyı basmak istiyorum.

İzEdebiyat'da yayınlanmakta olan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Tüm yazılardan birinci dereceden sayfa düzenleyicileri sorumludur. Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.

Yazarların izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin —kısa alıntı ve tanıtımlar dışında— herhangi bir biçimde basılmaması/yayınlanmaması önemle rica olunur.

© 2000-2002, İzlenim.com - Tüm hakları saklıdır.