İstasyon
Aslinda olmadigim bir an icin ne kadar cok düsünce geciyor kafamdan..

Bir yanım öylesine acıyor ki, çaresiz ve tarifsiz bir derinliğin basucunda duruyor şimdi özlemlerim.. Uzak ama yürekten çok yakın bir mesafede açıyorum hergün gözlerimi.

Elimi kolumu kaldıramadığım bir sabah olmadı henüz.. /geceden yazıyorum yazılacak olan ne varsa ve geceden başlıyorum yokluğun hüznünü tasimaya.. /baktigim her sokak yabanci, gectigim her yüz yalnizlik daha da bana.. /yagmurun üsüten dokunusunu cekiyorum tenime.. pürüzsüz bir suskunluk kapliyor icimi.. simdi herseyin disindayim.. dayanmak icin.. hayat icin..yada öyle olmak zorunda..

Uzakligi tadiyor yüregim.. ne dokunulmaz bir mutluluk, öyle sürüp gidecek, ne farkina varilmaz bir zaman dilimi, hayatin sürüp gittigine yine de, inandirabilecek..

Bütün cümle düsüklüklerini es gecerek, yaziyor uzakligi yüregim..Aslinda olmadigim bir an icin ne kadar cok düsünce geciyor kafamdan.. oysa hergünden farkli olan alistigim yani yasamanin.. cünkü yasamaya alisiyor insan.. olsa da olmasa da zaman..

icimdeki heyecanlarimi bu istasyonda kaybettim..
bu istasyon artik dilsizligim..Stuttgart/2004


Birkan ASKAN hakkındaki bilgilerin basılmasını istiyorum.
Eğer basılmamasını istiyorsanız tıklayın.

  Birkan ASKAN kimdir?
Kim olmadığımı biliyorum en azından../Bir öncesizlik mi desem, bir sonrasızlık mı, ya da evvel zaman içinde bir masal../kahramanlarının hepsi ölen../tarafından.. Kuru bir kuyu mu desem, gidemediğim bir uzak mı.. hiçbir an, göremediğim bir sevda mı, manası olmayan bir bakış mı.. /bilemedim.. Ama herşeye rağmen, kim olmadığımı biliyorum.. /Artık kullanılmayan bir köprüden.. aşk’ı sallandırıyorum.. Bilmem../ Kimi anlatmak gerekir kendi yerime.. /ya da kim beni anlayabilir.. /Sadece kim olduğum mu önemlidir, yoksa kimse olamayacağım mı.. /Bunu da bilmek gerekir.. / Birkan tekilden sakin, çoğuldan delidir.. /Kelimesiz değildir.. /Kendidir.. /Kısaca kim ne şekilde düşünürse, öyledir.. /Bırakın öylece kalsın.. /Önemsizdir..

Etkilendiği Yazarlar:
Lorca / O. Auroba / M. Mungan / B. Brecht / E. A. Poe / Gülten Akın / C. Süreya / E. Batur / H. Hesse / Nietzsche / C. Ersöz / P. Celan..

 


Bu yazıyı basmak istiyorum.

İzEdebiyat'da yayınlanmakta olan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Tüm yazılardan birinci dereceden sayfa düzenleyicileri sorumludur. Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.

Yazarların izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin —kısa alıntı ve tanıtımlar dışında— herhangi bir biçimde basılmaması/yayınlanmaması önemle rica olunur.

© 2000-2002, İzlenim.com - Tüm hakları saklıdır.