Bardağın Boş Tarafı

Siyahtı.Belkide renksizdi bilemiyorum.O kadar anlamsızdıki anlatamıyordum.Ama zaman
zaman karnımı deşip dışarı çıkarmak istediğimi itiraf etmeliyim.Hep yeniden başlamak gibiydi ve her seferinde kaybetmek gibi.Ölesiye korkmaktı bazen.Yapmak istediklerine hep bir adım kala özlemekti. Hiç yetişemeyeceğini bildiğin trenlerin arkasında nefes nefese kalmaktı.Kuşkulu bir düş gibiydi çoğu zaman.Kaybetmek,okyanusun en dibini bulana dek batmaktı ve oradan yukarıya doğru yükselmeye çalışmaktı.Nefes almaya çalışmaktı kalabalıkların arasında.Kalabalıkların arasında bir yüz bulmaya çalışmak gibiydi.Çoğu zaman anlayışsız ve acımasız kalabalıklar gibiydi.Her denemede ruhunu tükettiğini hissetmekti.Gittiğin her yere kendi ıssız çölünü götürmekti.Onlara bu ıssızlıktan başka hiç birşey gösteremeyeceğini bile bile seni görmelerini beklemekti.Nedensiz gözyaşları gibiydi.Delice kahkahalar atmak gibi.Durmadan gerçeği aramak ve umutlanmak.Karmaşıkmıydı yoksa basit mi?Yalnız başına çürümek ahlaksızca yaşamaktan daha mı iyiydi?Kimin ahlak kuralları doğruydu?Bir hiç olduğunu düşünmemek ve bir iz bırakabilmek için delirmek mi gerekliydi?Nasıl bir varoluş tasarlamak gerekiyordu?


Gökhan hakkındaki bilgilerin basılmasını istiyorum.
Eğer basılmamasını istiyorsanız tıklayın.

  Gökhan kimdir?
Sessizliği mabed edinenlere selam olsun!...

Etkilendiği Yazarlar:
Adalet Ağaoğlu,Ahmet Altan,Orhan Pamuk,Necip Fazıl Kısakürek,Ataol Behramoğlu,Cezmi Ersöz,Atilla İlhan, Dücane Cündioğlu

 


Bu yazıyı basmak istiyorum.

İzEdebiyat'da yayınlanmakta olan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Tüm yazılardan birinci dereceden sayfa düzenleyicileri sorumludur. Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.

Yazarların izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin —kısa alıntı ve tanıtımlar dışında— herhangi bir biçimde basılmaması/yayınlanmaması önemle rica olunur.

© 2000-2002, İzlenim.com - Tüm hakları saklıdır.