..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
İste, sana verilecektir; Ara, bulacaksındır; Çal ve kapı sana açılacaktır -İncil
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler > Osman AKTAŞ
2 Ağustos 2021
Bir Kaşık Suda Fırtına Koparmak  
Osman AKTAŞ
An itibariyle insanlık yanıyor, onur yanıyor, karakter yanıyor, vicdan yanıyor, merhamet yanıyor, ahlak yanıyor, ama gel gör ki, yöneticiler kendi etraflarında dönüp durarak suçlayacak birini arıyorlar.


:AAF:
An itibariyle insanlık yanıyor, onur yanıyor, karakter yanıyor, vicdan yanıyor, merhamet yanıyor, ahlak yanıyor, ama gel gör ki, yöneticiler kendi etraflarında dönüp durarak suçlayacak birini arıyorlar.

Gazeteci postuna bürünmüş birkaç çakal da, hükümeti eleştirenleri hedef alarak hesap sorulacağından dem vuruyor. Sanki ülkeyi kendileri yönetiyor. Bu küstahlığı kendilerinde nasıl buluyorlar, iktidardan beklentileri ne?

Suçlayıp, hakaret ettiğiniz namussuzları dizinize yatırarak, ninni ve methiyelerle siz büyütmediniz mi? Hizmet adamı diye FETÖ denilen pezevengi de siz büyüttünüz, açılım adı altında PKK'lıları siz palazlandırdınız. Çadır mahkemeleri, davullu zurnalı karşılaşmalar, seçim otobüsleriyle gezdirmeler filan...

Şimdi kendi üstünüzdeki çamuru temizlemeden kime çamur atıyorsunuz? Artık insanlara iftira ve çamur atmayı bırakın da çözüm üretin. Çözüm üretemiyorsanız, bari susun. Hani derler ya, "Bir şey biliyorsan söyle ibret alsınlar / Bir şey bilmiyorsan sus da adam sansınlar"

Toplumu tehditlerle suturmak ve ayrıştırmak yerine, bu felaket günlerinde gönül alıp birleştirmeyi deneyin ki, üzerinize insanlık kokusu sinsin; biz de nefes alırken tiksinmeyelim bozuk mayadan üretilmiş insan müsveddeleri görerek.

Gelin, gazetecilik yapın. Çürümüş ahlakla konuşan ve insanlar arasına nifak sokan varlıklar olmayın, diyeceğim, ama faydası olacağını sanmıyorum.

Emin olun ki, burada yaptığınız yalakalık ahrette sizi temize çıkarmaz. Hayal ettiğiniz cennete girmek yerine, kâbusunuz olacak cinnete girebilirsiniz.

Allah'tan, insandan ve doğadan af dileyin ki, belki hak sahiplerinin bir kısmı (gönüllü olmasa da) hiç olmazsa haklarını helal etsinler.

Milletimize sabır ve başsağlığı, hiçbir çıkar gözetmeden hayatlarını ortaya koyanlara Allah'tan yardım, ölenlere rahmet, bu felaketi bile fırsat bilip ortağı bulandıranların da ıslahını diliyorum.

2 Ağustos 21
GölcükSöyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın politik olaylar ve görüşler kümesinde bulunan diğer yazıları...
Toplu Gözleşme
Cami ve Genelev Meselesine Dair
Yeni Bir Bakan Yine Bir Bakan
Bir Bakanı Yolcu Ederken
Dinemaskop
Büyük Devletin Büyük İtibarı
Ziya Selçuk'tan İnci Mercan
İcraatın Dışından
Karakoç'la Taşlama
Türkiye’de Uçuş Güzergâhı

Yazarın eleştiri ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Eylüllenmek
Oy Madımak
Okumak
Çocuklar İçimizde Çoğalacaklar
"Nerede Bir Can Ölse Oralıdır Yüreğim"
Üç Din ve Bir Filistin
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Notları...
Hrant Dink'i Anarken
"" - Miş…"li Gelmiş Zaman
"Hakkın Kulu Sayılır Mı"

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Bir Veda Partisinde Veda Hutbesi [Şiir]
Düş Geçiti [Şiir]
Saat Gökyüzüne Yaklaşıyor [Öykü]
Efsun [Öykü]
Temel (Siz İç) Güdü [Deneme]
Bugün 23 Nisan [Deneme]
Kendimle Empati Kurmak [Deneme]
"Korkma Sönmez... "" Şairi [Deneme]
Mahmur Bakışlara Akif Göstermek [Deneme]
Aşkın Tarifi [Deneme]


Osman AKTAŞ kimdir?

1965 Erzurum doğdu. Gazi üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, TDE bölümünden mezun oldu. Sırasıyla Van, Bartın, Antalya,Bursa, Ankara, Bodrum'da öğretmen olarak görev yaptı. Halen Kocaeli'bde görev yapmakta. yaklaşık 40 yıldır şiir,öykü ve eleştiri yazıları yazmakta. Eserleri: 1. ayArsız; Uludağ Yayınları 2007 (Şiirler) 2. bermudayı tek geçmek; Cinius Yayınları 2016 (Şiirler) 3. AsiMilat(ör); Cinius Yayınları 2017 (Politik Denemeler) 4. (D)OKU(N)MUŞTUK; Cinius Yayınları (Kitap Eleştirileri) 5. cennet cazgırları; Cinius Yayınları 2017(Şiirler) 6. çorak düşler ülkesi; Cinius Yayınları 2018 (Şiirler) 7. Yağmur Yankıları; Artus Yayınları 2018 (Öyküler) 8. Sessiz Çığlık; Cinius Yayınları 2018(Kitap Eleştirileri) 9. dar vakitte aşk; Cinius Yayınları 2018 (Şiirler) 10. Âşık Hüseyin Fizâhî; Cinius Yayınları 2018 (Şiirler) 11. Şuaraya Elhan Olmak; Cinius Yayınları 2019 (Şairler Üzerine Denemeler) 12. ναυάγιο αγάπης (enkaz-ı aşk): Cinius Yayınları 2019 (Şiirler)


yazardan son gelenler

yazarın kütüphaneleri 

 

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2021 | © Osman AKTAŞ, 2021
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.