..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Hiçbir şey yaşam kadar tatlı değildir. -Euripides
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler > Osman AKTAŞ
9 Ağustos 2021
Yeni Bir Bakan Yine Bir Bakan  
Osman AKTAŞ
Dün bu saatlerde bakanın değiştiği haberini okudum. Yeni bakanımızı karşılama yazısı yazacaktım ki, eski bakanın tam da yerinde bir saptama konuşmasını dinledim ve bir uğurlama yazısı yazmam gerektiği düşüncesi ön plana çıktı.


:AAJ:
Dün bu saatlerde bakanın değiştiği haberini okudum. Yeni bakanımızı karşılama yazısı yazacaktım ki, eski bakanın tam da yerinde bir saptama konuşmasını dinledim ve bir uğurlama yazısı yazmam gerektiği düşüncesi ön plana çıktı.

Şimdi yeni bakanı kısaca tanıyalım. Prof. Dr. Mahmut Özer; 1970 yılı Tokat doğumlu. İlk ve orta dereceli okullara dair bilgi bulamadım. Lisans öğrenimini İstanbul Teknik Üniversitesi'nde 1992 yılında tamamlayan Özer,1992-1994 yılları arasında Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü Dalaman Havalimanı'nda Elektronik Mühendisi olarak görev yapmış. Yüksek lisansını Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde 1996-2001 yılları arasında tamamlamış.

Eğer bir bilgi yanlışlığı yoksa, henüz yüksek lisansa başlamadan 1994 yılında sayın bakanın Gazi Osmanpaşa Üniversitesi'nde öğretim üyeliğine başlaması çok ilginç bir durum.

2002-2010 yılları arasında Zonguldak Karaelmas Üniversitesi'nde öğretim üyeliği, 2010-2017 tarihleri arasında Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörlüğü, aynı zamanda 1015-1016 yılları arasında Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı, Mesleki Yeterlilik Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Vekilliği, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Genel Kurul Üyeliği yapıyor. 2017 yılında ÖSYM Başkanlığı görevine atanmış, aynı zamanda İslam Dünyası Yükseköğretim Kalite Güvence Ajansları Birliği Başkanlığını da yürütmüş olan Sayın Bakan, 8 Ağustos 2018 tarihinde Millî Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcılığına görevlendiriliyor ve şimdi de Milli Eğitim Bakanı...

Hızlı yükselişler kaydeden Sayın Bakanın aynı anda birçok görevi yerine getirebilecek kadar da maharetli olduğu görülüyor. Bu durum bana çok kısa bir sürede akademik unvanlara sahip olan eski müsteşar Yusuf Tekin'i anımsatmakta. Gazi Üniversitesi'nin beklenmeyen bir anda bölünüp Hacı bayram Üniversitesi'ne çevrilmesi ve rektörlüğüne de Yusuf Tekin'in atanması...

Bu kadar kalabalık görevleri aynı anda aksatmadan yerine getirmesi takdire şayan bir davranış Sayın Bakanın. Ben Sayın Bakandan bakanlıkla ilgili yapılan başarı ve eksikliklere dair neler yapılması gerektiği yönünde bir açıklama duymadım. Sayın Bakan sessiz geldi, bakalım bakanlığı yönetmesi ne kadar ses getirecek?

Hayırlı, uğurlu olsun dileklerimizle, unutulan insan yetiştirme mekanizmasının bakanlıkça yeniden çalıştırılmasının beklentisi içinde olduğumuzu, öğrencilerimizin çoktan seçmeli bilgi yerine, insan ve vatan sevgisinin öncelendiği bir eğitim öğretim modelinin uygulanmasını, her kademedeki yöneticilerin çocukları için özel okul aramaktan vazgeçip devlet okuluna gönül rızasıyla gönderebilecekleri bir ortamın sağlanmasını bekliyor, arzu ediyoruz.

Bir başka beklentim de Sayın Selçuk'un yakındığı liyakat sorunun vicdanlarda ve bakanlığın her düzeyinde çözümlenmesi...

Umut ediyorum ki Sayın Bakan, kendi kariyerindeki olağanüstü başarısını Eğitim ve öğretim alanında da gösterir, gönüllerimizi şenlendirir.

Tekrar vatana ve millete hayırlı olmasını diliyor, yitirilen güven ve itibarın yenilenmesini diliyorum.

Hoş geldin Sayın Bakan...

9 Ağustos 21
GölcükSöyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın politik olaylar ve görüşler kümesinde bulunan diğer yazıları...
Toplu Gözleşme
Cami ve Genelev Meselesine Dair
Bir Kaşık Suda Fırtına Koparmak
Bir Bakanı Yolcu Ederken
Dinemaskop
Büyük Devletin Büyük İtibarı
Ziya Selçuk'tan İnci Mercan
İcraatın Dışından
Karakoç'la Taşlama
Türkiye’de Uçuş Güzergâhı

Yazarın eleştiri ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Eylüllenmek
Oy Madımak
Okumak
Çocuklar İçimizde Çoğalacaklar
"Nerede Bir Can Ölse Oralıdır Yüreğim"
Üç Din ve Bir Filistin
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Notları...
Hrant Dink'i Anarken
"" - Miş…"li Gelmiş Zaman
"Hakkın Kulu Sayılır Mı"

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Bir Veda Partisinde Veda Hutbesi [Şiir]
Düş Geçiti [Şiir]
Saat Gökyüzüne Yaklaşıyor [Öykü]
Efsun [Öykü]
Temel (Siz İç) Güdü [Deneme]
Bugün 23 Nisan [Deneme]
Kendimle Empati Kurmak [Deneme]
"Korkma Sönmez... "" Şairi [Deneme]
Mahmur Bakışlara Akif Göstermek [Deneme]
Aşkın Tarifi [Deneme]


Osman AKTAŞ kimdir?

1965 Erzurum doğdu. Gazi üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, TDE bölümünden mezun oldu. Sırasıyla Van, Bartın, Antalya,Bursa, Ankara, Bodrum'da öğretmen olarak görev yaptı. Halen Kocaeli'bde görev yapmakta. yaklaşık 40 yıldır şiir,öykü ve eleştiri yazıları yazmakta. Eserleri: 1. ayArsız; Uludağ Yayınları 2007 (Şiirler) 2. bermudayı tek geçmek; Cinius Yayınları 2016 (Şiirler) 3. AsiMilat(ör); Cinius Yayınları 2017 (Politik Denemeler) 4. (D)OKU(N)MUŞTUK; Cinius Yayınları (Kitap Eleştirileri) 5. cennet cazgırları; Cinius Yayınları 2017(Şiirler) 6. çorak düşler ülkesi; Cinius Yayınları 2018 (Şiirler) 7. Yağmur Yankıları; Artus Yayınları 2018 (Öyküler) 8. Sessiz Çığlık; Cinius Yayınları 2018(Kitap Eleştirileri) 9. dar vakitte aşk; Cinius Yayınları 2018 (Şiirler) 10. Âşık Hüseyin Fizâhî; Cinius Yayınları 2018 (Şiirler) 11. Şuaraya Elhan Olmak; Cinius Yayınları 2019 (Şairler Üzerine Denemeler) 12. ναυάγιο αγάπης (enkaz-ı aşk): Cinius Yayınları 2019 (Şiirler)


yazardan son gelenler

yazarın kütüphaneleri 

 

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2021 | © Osman AKTAŞ, 2021
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.