..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Bütün sanatlarda insanı şaşırtan bir yan vardır. -Alain
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler > Osman AKTAŞ
8 Ağustos 2022
Milliyetsiz Bir Açıklama  
Osman AKTAŞ
AKP toplum gözünde itibar yitirdikçe muhalefet harekete geçiyor ve son derece akıllıca saçmalayacak AKP'ye destek oluyor. Sanırım halkın "Danışıklı dövüş" dediği tam da bu.


:FD:
AKP toplum gözünde itibar yitirdikçe muhalefet harekete geçiyor ve son derece akıllıca saçmalayacak AKP'ye destek oluyor. Sanırım halkın "Danışıklı dövüş" dediği tam da bu.

Ağıralioğlu'nun “Biz Müslüman olmayan Türk’e, Türk demiyoruz. Müslüman olmayan Kürde niçin Kürt diyelim? Niçin insan diyelim?” biçiminde yaptığı açıklama kimin işine yarıyor acaba? Bu adam bu açıklamayı yaparken aptala mı yatıyor, yoksa AKP için oy mu toplanmasına çaba sarf ediyor? Daha önce de İyi Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkan bir şehit ailesini hedef alarak küfretmişti. İYİ Parti milletvekillerinin yaptıkları açıklamalar sonucu tiksinen seçmen nereye gidebilir sizce?

Şimdi ben düşünüyorum; Yakutlar, Çuvaşlar, Gök Oğuzlar, Hazar Türkleri Moğolistan'da yaşayan ve şaman dinine mensup olan Türkler insan değil mi? Etrafına bir bak sayın Ağıroğlu, "İnsan" diye nitelendirdiğin Müslümanlar ülkeyi ne hale getirdiler. Siz mi körsünüz, biz mi sizin bildiklerinizi bilmiyoruz? Bir kişinin yapabileceği en büyük hainlik, kendi geçmişine yönelik inkardır. Bunu söyleyebilen muhtemelen Türk olmayan ve Türklerden intikam almaya çalışan birinin işi olabilir, diye düşünüyorum. Sizin gibi birinin bu tür açıklama yapmasını nasıl değerlendirmemiz gerektiğini siz söyleyin.

Ben Sayın Akşener'e sormak istiyorum; siz etrafınızda bulunan kişileri hangi ölçütlere göre seçiyorsunuz. Gaspçı, küfürbaz, soyunu inkar eden, neyi, nerede, nasıl söyleyeceğini bilmeyen, başka partilere taşeronluk yapanlardan mı seçiyorsunuz? Hangi kıstasları kullanarak size destek olacağız? Siz de bu kişilerle aynı düşüncelere mi sahipsiniz? Aynı düşünüyorsanız bizim siz yanınızda ne işi iz var, aynı düşünmüyorsanız bu adamların sizin yanınızda ne işleri var?

Tanrı önce kanı, sonra dili, sonra dini yarattı. Dini seçmek kişinin kendi iradesi ve tercihi... Bir dine mensup olmak insan olmayı sağlasaydı, yeryüzü cennet olurdu. Gördüğünüz gibi cennet bir ülkeyi Müslüman olduğunu söyleyenler cehenneme çevirdi. Bakın bakalım, Müslüman olduğunu iddia edenler mi insan, yoksa Müslüman olmayanlar mı?

Ben İyi Parti kurulduğundan beri, AKP karşısında bir umut doğduğunu düşündüm hep. Oysa görüyorum ki, yapılan açıklamalar İYİ Parti'nin AKP zihniyetinden hiçbir farkı yok.

Sayın Akşener, ben bir seçmen olarak, kendi Türklüğünü sahtekar Müslümanlarla özdeşleştirip asil bir milletin boylarını yok sayıp, hatta insan yerine koymayanlarla aynı yolda kol kola yürüyemem, yürüyeni de hain sayarım. Güven duyup yola çıktığımız parti mensuplarından bunları duymak ne kadar acı olabileceğini anlayacağınız sanıyor ve ciddi tedbirler almanızı bekliyorum.

8 Ağustos 22
GölcükSöyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın politik olaylar ve görüşler kümesinde bulunan diğer yazıları...
Öğretmen Bariyer Basamakları
15 Temmuz Faciasının Kurumsallaştırılma Çabası
Milli Eğitimde Safir Düşler Kuramı
Ayrıkotu Yetiştirme Teknikleri
Sahipsiz Devlet mi Sahipsiz Millet mi
Politik Batakta Bir Saz
Asmalı Konağa Kâtip Aranıyor
Meb'den Öğretmenlere Siber Saldırı
Siyaset Bir Cızdım Oyunu Mu
Kalktım Seyreyledim Nadide Yurdu

Yazarın eleştiri ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Kanlı Temmuz
Türkiye'de Filistin ve Kudüs Çıkmazı
Suçlu Kim
Düş Üretim Atölyesi Gerçeği
"Ruhumda Sızı"
Dinhuriyet Sancısı
Göğüs Kafesinde Kuş Yetiştiren Şair: Şükrü Çanku
Yazar ve Şairlerin Değişen Anatomisi ve Sosyal Statüsü
17 Eylül ve Ülke Kaderini Değiştiren İdamlar
Sabahattin Ali

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Bir Veda Partisinde Veda Hutbesi [Şiir]
Düş Geçiti [Şiir]
Saat Gökyüzüne Yaklaşıyor [Öykü]
Efsun [Öykü]
Sarı Gelin [Deneme]
"Korkma Sönmez... "" Şairi [Deneme]
Aşkın Tarifi [Deneme]
Sevgi Ya da Aşk Algısı [Deneme]
Bugün 23 Nisan [Deneme]
Temel (Siz İç) Güdü [Deneme]


Osman AKTAŞ kimdir?

1965 Erzurum doğdu. Gazi üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, TDE bölümünden mezun oldu. Sırasıyla Van, Bartın, Antalya,Bursa, Ankara, Bodrum'da öğretmen olarak görev yaptı. Halen Kocaeli'bde görev yapmakta. yaklaşık 40 yıldır şiir,öykü ve eleştiri yazıları yazmakta. Eserleri: 1. ayArsız; Uludağ Yayınları 2007 (Şiirler) 2. bermudayı tek geçmek; Cinius Yayınları 2016 (Şiirler) 3. AsiMilat(ör); Cinius Yayınları 2017 (Politik Denemeler) 4. (D)OKU(N)MUŞTUK; Cinius Yayınları (Kitap Eleştirileri) 5. cennet cazgırları; Cinius Yayınları 2017(Şiirler) 6. çorak düşler ülkesi; Cinius Yayınları 2018 (Şiirler) 7. Yağmur Yankıları; Artus Yayınları 2018 (Öyküler) 8. Sessiz Çığlık; Cinius Yayınları 2018(Kitap Eleştirileri) 9. dar vakitte aşk; Cinius Yayınları 2018 (Şiirler) 10. Âşık Hüseyin Fizâhî; Cinius Yayınları 2018 (Şiirler) 11. Şuaraya Elhan Olmak; Cinius Yayınları 2019 (Şairler Üzerine Denemeler) 12. ναυάγιο αγάπης (enkaz-ı aşk): Cinius Yayınları 2019 (Şiirler)


yazardan son gelenler

yazarın kütüphaneleri 

 

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2022 | © Osman AKTAŞ, 2022
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.