..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
"Bazen bir mısra yaşamı değiştirir." -Kafka
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Yazar Portresi - serdar adem işler
serdar adem işler - DİYALEKTİK ANALİZ
Site İçi Arama:


Ana Sayfa
  Ben Kendimi Bizzat Vurdum (serdar adem işler) 17 Nisan 2014 İronik 

İlk insan topluluklarının görülmesiyle beraber dünyanın yörüngesini ve hareket kabiliyetini elinde tutan bir paralel yapı doğal olarak ortaya çıkmıştır. Ve bu, dünyanın her karışında ve insanlık tarihinin her aşamasında aynen yapılanmıştır. Bu paralel yapı ağalık sistemidir. Elindeki yaptırım gücü sermayedir. Hiçbir toplumsal örgütlenme hatta devlet bu paralel yapının önünde duramamıştır. Bundan sonra durması da mümkün değildir.

  Bizim Mahalle (serdar adem işler) 8 Nisan 2014 Gülmece (Mizah) 

Geçmişte kalan güzel anılar vardır. Zamanında değerini bilemediğimiz... Bir gün gelir hafızanızın derinliklerinden gün yüzüne çıkar. Bizim Mahalle de öyle bir şey işte.

  Nereden Tanışıyoruz (serdar adem işler) 14 Nisan 2014 İronik 

İyi niyetlerle ortaya çıktığına dair inancımızı saklı9 tutmakla beraber bugün için gelinen noktada reklam sektörünün haddini ve amacını aştığını rahatlıkla söyleyebilirim. Bayram değil seyran değil eniştem bana niye hediye verdiği mantığıyla yapılan kampanya ve verilen promosyonlar da bu amaca fazlasıyla hizmet etmektedir.

  Ebemizi Arayınız (serdar adem işler) 24 Nisan 2014 İronik 

Herkes, her şeyi eleştirir. Dün komünistlerdi yerden yere vurulanlar, bugün paralel denilenler. Temelde eleştirilerin asıl amacı kişi ya da toplumların kendi pisliklerini kamufle etme çabasıdır. Ortada kötü olan varsa o da kirli kozmik enerjinin formatladığı insan denen karanlık genetik yapıdır. Yanlış olan, bu günahkar yapıyı organize eden aklın egemenliğindeki insan topluluklarıdır. Ticaret de en azından politika kadar bu özelliğin görülebildiği alanlardan biridir.

  İndirim (serdar adem işler) 4 Temmuz 2014 İronik 

Önce gönüllerimizi bir etti. Ardından arkamıza da geçti. Tevekkeli değil, adam iyiden iyiye bozmuş niyeti. Burası belli, belli olmasına da ben paçamı nasıl kurtaracağım ondan emim değilim. Doğrusunu isterseniz vitrinde yazan yüzde yetmiş indirim yazısına da inanmıyordum. Öyle ya herif aklını peynir ekmekle yemedi ya, karsız satsın.

  İftira (serdar adem işler) 15 Mart 2015 İronik 

Sözüm ona reisi araya koymuşum. Ara kablo kullanmışım. Bir kere reisle valinin arası neredeyse iki yıldır iyi değil. Fırsatını bulsalar birbirlerini bir kaşık suda boğacaklar. Dedim ya efendim iftira, hem de kuyruklu cinsinden iftira. Eee boşa dememişler; meyve ağacı taşlanır diye.

  Bizim Mahalle (serdar adem işler) 9 Mayıs 2015 Anı 

İnsanın çocukluğunun geçtiği dönem gerek mekan ve gerekse zaman olarak anılar arşivinin belki en güzel bölümünü oluşturur. Onun belleğimizde çocukluk anılarımız canlandığında hemen duygulanırız. Az ya da çok geömişe özlem duyguları sarar tüm benliğimizi. Hatta kimse görmeden bir iki damla gözyaşı bile dökebiliriz, o saf ve kutsal anıların hatırına...

  Neden (serdar adem işler) 6 Mart 2016 Yüzleşme 

Herkes kendine göre bir yol tutturmuş gidiyor. Hem ne gidiş... Gerçekten insanı anlamak çok zor.

  Kahpelik Yarışında Abd ve Pyd (serdar adem işler) 30 Haziran 2017 Yüzleşme 

ABD Suriye'nin kuzeyinde bir terör koridoru kurmaya çalışmakta. Barzani referandum kararı alarak bu ihanete destek olacağını belirtti. Bu olay BOP Projesinin son adımıdır. Bundan sonraki adım ne yazık ki ülkemize yöneliktir. BOP Projesinin vahamet ve ciddiyetini kavrayamayanlar insanlığa bunun hesabını nasıl verecekler?

  Dualar Felaketimiz Olabilir mi? (serdar adem işler) 22 Ağustos 2017 Yüzleşme 

Dualar Felaketimiz olabilir ama diğer dünyevi işlerde yaptığımız hileleri kendi çıkarlarımıza uyduğu için görmezden geldiğimiz gibi dualar noktasındaki sorunu da görmekte zorlanıyoruz...

  Tecavüzcüsüne Aşık Olan Japonya (serdar adem işler) 15 Ağustos 2017 Politik Olaylar ve Görüşler 

Japonya

  Kuzey Irak'ta Referandum Senaryosu (serdar adem işler) 2 Ekim 2017 Günlük Olaylar 

Kuzey Irak'ta yaşananlara şaşıranlara şaşırıyorum. Bu hikaye daha önce BOP adıyla yayınlanmıştı. Şimdi yapılan beyaz perdeye aktarılması...

  Bop Projesini Alkışlarken Kaybettik (serdar adem işler) 19 Eylül 2017 Günlük Olaylar 

Referandum konusunu gereksiz bir şekilde fazlasıyla büyütüyoruz galiba. Bu konuda ciddi ve samimi olduğumuzu sanmıyorum.

  Şeytan Olmasa Ne Yapardık (serdar adem işler) 7 Eylül 2017 Yüzleşme 

Aslında herkes şeytanın olmadığını en iyi kendisi bilmekle beraber işine gelmediği için bu gerçeği kabullenmekte zorlanmakta. Tarihi insanlık tarihi kadar eski olan şeytanı bugüne kadar ne gören olmuştur, ne duyan. Üstelik bütün inanç sistemlerinde günah çıkarma amacıyla yer verilen şeytanın ateşten yaratılmış olduğu kabul edildiği için bir insanı cebren ve fiilen suça teşvik etmesi mümkün değildir. Bu imkansızlık inanç sistemleri tarafından kabul edilmiş, inkarı mümkün olmayan bir gerçektir.

  Üniversite İstiyoruz (serdar adem işler) 18 Eylül 2017 Gülmece (Mizah) 

İsteklerimizin perde arkasında her zaman iyi niyetler yatmaz. Ve biz bunun farkında bile olmayabiliriz.

  Öğretmen Performans Değerlendirme Sistemi (serdar adem işler) 26 Ekim 2017 Günlük Olaylar 

Eğitimde yıllardan beri işler tersine gitmektedir. Sıkça değiştirilen sistemler, her sistemle öğretmenin yetki ve otoritesi alınması,sözde öğrenci merkezli eğitim yöntemleriyle şımartılan öğrenciler, maaşıyla değer biçen bilinçsiz veliler ile arakablosu kullanarak bypas yollarla koltuğunu kadastro eden idareciler elinde öğretmen ne yapacağını bilemez haldedir.

  Amerika Onursuzluk Rekoruna Koşarken (serdar adem işler) 17 Kasım 2017 Yaşam 

Mafya devlet Amerika dünyayı kan gölüne çevirecek. BOP Projesi apaçık bir kanıtı. Üstelik çete yapılanması Amerika bunu inkar bile etmemekte. Eğer insan denen ahmak içine düştüğü gaflet uykusundan uyanmazsa, yakında elimizde dünya denen bir gezegen kalmayacak.

  İsteyen Cehenneme Girmeyebilir (serdar adem işler) 5 Ocak 2018 Günlük Olaylar 

Ne yazık ki Ortaçağ karanlığını yaşıyoruz günümüzde...

  İsrail Tekke ve Zaviyelere Güveniyor (serdar adem işler) 11 Aralık 2017 Günlük Olaylar 

Kudüs'ü bahane ederek sokağa dökülenlerin ciddi olduklarını sanmıyorum. Tekke ve zaviyelerin öğrenilmiş çaresizlikle benliğinden uzaklaştırarak yetiştirdiği bunalımlı kişilerin yaptıklarını kendi kusurlarını örtmek için kullanılan bir çeşit günah çıkarma paranoyası olarak görüyorum.

  Reza Aşkı Sarraf Sevgisi (serdar adem işler) 25 Kasım 2017 Günlük Olaylar 

Bu bir sevgi ve aşksa nedenini anlayamadım gitti. Yok mu bana açıklayacak ileri görüşlü bir yetkili?

 

 

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © serdar adem işler, 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.

 

Bu dosyanın son güncelleme tarihi: 22.05.2019 23:45:09