..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Bilen sever. -Leonardo da Vinci
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Yazar Portresi - Levent Ölçer
Levent Ölçer - Fantazya
Site İçi Arama:


Ana Sayfa
  Cennette Bir Sabah (Levent) 19 Ağustos 2007 Fantastik 

“Ortadoğu dünyanın enerji kaynağıdır. Ona hükmeden dünyada çok büyük bir güce sahiptir. Hakimiyeti için son beş yıldır yürütülen büyük plan önlenemez biçimde nihayetini buldu. Birinci Hanedanın büyük güçleri bir şekilde pasifize edilmiş olmalı ve sonrasında dünya bu son darbeye alıştırıldı. İkinci Hanedan kendisine suret olarak Rusya ve eski doğu bloğu ülkeleri ile Türkiye ve İran’ı seçmiş sanırım.

  Kavalcı Horag'ın Şarkısı (Levent) 16 Mayıs 2006 Fantastik 

Ölüme ve Yaşama..

  Kovan Savaşları (2. Bölüm) (Levent) 24 Mayıs 2006 Bilim Kurgu 

“Hiçbiri Kerim değil” dedi kızı battaniyeye sarmalayıp korumacı bir şefkatle kucağına alan Önder. “Önemli değil.” Dedi soğuk bir sesle Cihan. “Onu da buluruz.” AVİ’ler artık açıktı ve silah sesleri ile patlamalar sürerken Şirin’e seslendi Cihan. “Burada işimiz bitti. Yaralı bir rehine ile beraber çatıdan çıkacağız. Tam bir temizlik istiyorum Şirin. Sorgulanacak birkaç kişi yeterli. Bu insanlık ayıplarını yanımda taşımak istemiyorum.” AVİ’ler artık açık olduğu için Gökdelen ve bütün tim bu konuşulanları duyabiliyordu. Şirin Yüzbaşı sadece bir iki saniye Gökdelen’den herhangi bir karşı emir gelecek mi diye bekledi. Sonra sessizliğin üzerine “Emredersiniz Komutanım” diyerek emri herkese tekrarladı.

  Ankara'da Soğuk Gece Eleştirisi (Levent Ölçer) 18 Temmuz 2011 Yazarlar ve Yapıtlar 

Kitap fantastik türde. Lakin öyle içinde devler, cüceler, ejderhalar, elfler yok.. Macera günümüzde ve dünyamızda geçiyor.. Pardon öyküde bir tane cüce var ama o sayılmaz..

  Tılsım-ı Kudret Eleştirisi (Levent Ölçer) 17 Temmuz 2011 Yazarlar ve Yapıtlar 

Uğultuların arasında bir ses duydum, Öte diyardan bir haykırış. Araladım bin zincirli kapıyı ardına dek, Korkuyla kavrulan birini buldum. Kıl gibi ince bir ipin üzerinde yürüdüm, Kanım yere damlarken insan tohumlarını gördüm. Bedenim alevin korudur, yalanın özü, Ateşten toprağa, hiçlikten varlığa döndüm.

  Türkiye İran Olur Mu? (Levent) 18 Eylül 2007 Günlük Olaylar 

Bu yaşanan bir İktidar Savaşıdır. Aşkta ve savaşta her şey mubahtır. İşte bu nedenle Türk halkının da bütün diğer dünya hakları gibi yönetenler ve yönetmeye talip olanlar tarafından kandırılması, suiistimal edilmesi, din dahil her kutsal duygu ve değerinin, inancının amaç doğrultusunda kullanılması mubahtır.

  Abd - İran Savaşı (Levent) 19 Ekim 2007 Türkiye 

Dahası ABD kalkıp İran’a posta koyarken arkadaşı Pakistan’ın nükleer cicilerine göz yummaktadır. Yani açıkça gösteriyor ki maksat üzüm yemek değil bağcıyı dövmek. İran’ın varlığı istenmiyor. Bugün Irak nasıl otoriteden yoksun bir durumdaysa, iç savaş halindeyse İran için de istenen bu. Bunları yazarken yazması kolay geliyor ama insanın inanası gelmiyor. Bir yerlerde birilerinin başka ülkelerin insanlarının ölmesini ve o ülkelerin parçalanmasını planlaması, bunun sırf para için yapması insanlığa sığacak bir şey değil. Ben idam cezasının bir ceza olmadığına inansam da bu tür insanların Allah ile olan kaçınılmaz hesaplaşmalarına kadar geçecek süreci hızlandırmak taraftarıyım. Bazı suçların cezası o kadar ağırdır ki cezasını Tanrı’ya havale etmek insanlığın vicdanı için daha faydalıdır.

  Tövbe Tövbe (Levent) 19 Ekim 2007 Türkiye 

Haritaya bakmanıza gerek olduğunu hiç sanmıyorum. Bu petrol denizinin ortasındaki ada Türkiye.

  Yine Yaptılar (Levent) 25 Ekim 2007 Türkiye 

Maddesel uygarlıkta büyük bir aşama kaydettik son iki yüzyılda. Ne yazık ki insanlıkta aynı ilerlemeyi kaydedemedik. Maddesel uygarlıkta ilerledikçe daha açgözlü ve diğerlerine karşı daha düşman olduk. Maddeye o kadar yoğunlaştık ki maneviyatı inkar eder olduk.

  Soğukyuva (Levent) 15 Kasım 2007 Fantastik 

“Kabul. Bu büyüklükte bir gurubun büyü kullanımına karşı şamanları olacağını hiç düşünmedim. Kabul. Çok paslanmışım. Ama net biçimde ifade ediyorum; bu, bugün yaptığım son hataydı!” diyerek dizlerine yükseldi. Buharlı arbaletini beceriden ziyade refleksleriyle nişanladı ve gelen ilk guruba doğru yaylım ateşini başlattı. Buhar gücüyle; çeliği delip geçecek korkunç bir kuvvetle itilen oklar havada vınlayarak sürüler halinde uçuyordu. Uzun yıllar sonra Silas’ın içindeki iyi şeyler için savaşma ateşi yeniden tutuşmuştu. Tehdit önceki basit tag saldırıları gibi önemsiz değildi ve Silas’ın kaybedecek çok şeyi vardı. Silas’ın Thina’sı vardı. İyilik ve güzelliğe, mücadeleye olan inancı tazelenmişti. Alev alev yanıyordu yeniden.

  Ya İstiklal Ya Ölüm (Levent) 29 Şubat 2008 Türkiye 

Gözünüzü kulağınızı iyi açın. Kalbinize kulak verin. Gerçeklerden kaçamazsınız. Kendi cennetinizde bir peri masalının arkasına saklanamazsınız.

  Yeşilgözlü Şeytan'ın Gecesi (Levent) 3 Mart 2008 Fantastik 

“Zamanın bir yerinde seni yeniden bulacağım, seni yeniden kucaklayacağım aşkım.” Zehir bu yeminin ona edilmediğini bildiği halde umursamadı. Rolünü memnuniyetle oynadı. Yanağındaki ele nazikçe uzandı. Ellerin teması önlenemez biçimde iki ruhu birbirine dokundurmuştu. Farkında olmadan dudaklar buluştu. Gecenin içinde zaman durmuştu adeta.

  Taşın Altına Elini Koyabilmek Ya da Et Derdindeki Kasaplar (Levent) 16 Mart 2008 Türkiye 

Yasa ortada, suç işlendiyse cezası verilir. Suçluyu değil de kanunu kınamak nasıl bir korkaklıktır, nasıl bir pısırıklıktır.

  Dudakların Hala Kırmızıyken Öp (Levent) 31 Mart 2008 Türkiye 

..düşünüyorum, düşünüyorum, düşünüyorum.. Sonra geleceği düşünüyorum. Aydınlık uzak, çok uzak. Gündemin kalemime düşen gölgeleri..

  Türkiye Nasıl Kurtulur? (Levent) 5 Mayıs 2008 Türkiye 

Dünyayı sen mi kurtaracaksın, acılara sen mi ilaç olacaksın? Yok fayda başka vah vah demekten. Oyna da oyna ne gelir elden.

  Medeniyet (!) (Levent) 19 Mayıs 2008 21. YÜZYIL 

Ben bunda en büyük günah sahiplerinden biri olarak Edison’u görüyorum.

  Bol Keseden Atmak (Levent) 3 Temmuz 2008 Türkiye 

Seçim sisteminin barajına da karşıyım. Ne barajı arkadaşım!? Bu ülkenin %1 lik kesimi de hala bu ülkenin vatandaşı.. Nasıl sokmazsın sen onu meclise? Onun da sesini duyurmaya hakkı var.

  Savunma Hatları ve Sorumluluk (Levent) 15 Temmuz 2008 Türkiye 

Lakin iş gençliğin Cumhuriyeti müdafaa etmesi noktasına gelene kadar yarılması gereken savunma hatları vardır. Bu hatların yarıldığı Cumhuriyeti seven kitlelerce hissedilmeye başlandığında toplumda oluşacak huzursuzluğun derinliğini çok kişi takdir edecektir.

  Türkiye ve Enerji (Levent) 27 Temmuz 2008 Türkiye 

Ha illa diyecekseler “esebilir de esmeyebilir de” ben de diyorum biz niye o zaman nehirlere baraj kuruyoruz, “yağabilir de yağmayabilir de”..

  Oy Verme, Dur de (Levent) 9 Ağustos 2008 Türkiye 

Milletin vekilleri toptan çuvalladı. Milletin aslının duruma el koyma vakti geldi. Siyaset ne yazık ki kendini arapsaçı bir düğüme hapsetmiş durumda. Biz vekilleri bizim yerimize işleri yürütsünler diye Ankara’ya gönderdik lakin onlar ortalığı duman ettiler.

 

 Ermiş'in küçük bir hareketi ile amazonun boynu kırıldı. Ve ölüsü Thallor’a doğru bir sonbahar yaprağı gibi savruldu.
Dramatik biçimde ortalık son kez birkaç kalp atımlık süre için durulduğunda Thallor Ellona’nın açık gözlerini kapadı. Ellona için, dostları için ve de kendisi için bir ölüm duası okudu. Ayağa kalktı. Silahlarını Ermiş’e doğru kaldırıp hem Tanrılara yakaran hem de Kara Ermiş’i lanetleyen son sözlerini söyledi. Sözler iyi tanrıların kehanetlerini haykırırcasına çıkmıştı genç adamın dudaklarından..
“Elvin canını alsın İblis!” 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © Levent Ölçer, 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.

 

Bu dosyanın son güncelleme tarihi: 27.06.2019 00:52:44