..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Kendinden daha uyanık insanları işe aldığın zaman, senin onlardan daha uyanık olduğunu kanıtlamış oluyorsun. -R. H. Grant
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Yazar Portresi - Selin Arslanoğulları
Selin Arslanoğulları - Kemikleşmiş Düşünceler
Site İçi Arama:


Ana Sayfa
  Onuncu Enerji - Bölüm 3 (Selin Arslanoğulları) 16 Nisan 2012 Fantastik Roman 

Ve şimdi, Jordan’ı müzikal yeteneğimle ve gayet sıradan olan çekiciliğimle etkilemem gerekiyordu. “Ah Tanrım, lütfen biri George ve Gerard’a akıl fikir versin!” Belki onlar bu iş için doğru insan olmadığımı göremiyorlardı ancak bu, hayır deme hakkına sahip olmayan ben’i tümüyle rezil olma utancına itmemeliydi. Haksızlık, diye düşündüm ve tekrardan, keşke görevim kurt adamlarla dövüşmek olsaydı, dedim kendi kendime. Zira, onların karşısında başıma gelebilecek en kötü şey acı çekerek ölmek olabilirdi. Ve biliyordum ki sahneye çıkacağım gece utancım, kurt adamların bana verebileceği fiziksel zarardan da beter olacaktı.

  Onuncu Enerji (Selin Arslanoğulları) 15 Nisan 2012 Fantastik Roman 

Zoe'nin hikayesi devam ediyor

  Onuncu Enerji (Selin Arslanoğulları) 14 Nisan 2012 Fantastik Roman 

Benim adım Zoe. Ve ben, insanları doğaüstü yaratıklardan koruyan bir şirkette çalışıyorum. En iyi arkadaşım ‘Monster’ adını verdiğim silahım ve normal bir günüm, yoldan çıkmış perileri, vampirleri, kurtadamları, ogreları ve aklınıza gelebilecek ve adını bile duymadığınız binbir çeşit güçleri olan varlıkları avlamakla geçiyor. Kendim de bir doğaüstüyüm. Toprak, ateş, hava ve suyu kontrol etme gücüne sahibim. Ve şimdi, önümde iki görev var. Birincisi, Grammy kazanmış ünlü bir şarkıcı olan Jordan Grayson’ı peşindeki kötü adamlardan korumak. İkincisi ise, eskiden en iyi dostum ve ortağım olan Ryan’ı bulmak.

  Maddenin Pesinde (Selin Arslanoğulları) 3 Mart 2012 Yüzleşme 

futursuzca yalan soyluyorum. yuzume taktigim maskeyle hilekar bir kumarbaz gibi karisiyorum kalabaliga... bildiklerim cehaletle yontuluyor ve cahil cumleler tum gunumu sarmaliyor.

  Sakın Unutma (Selin Arslanoğulları) 3 Mart 2012 İlişkiler 

Düşünebildiğinden büyük davranan asla adam olamaz. Edepsiz fikirlerini zehirli bir dille harmanlayanlar bugün kendini kral gibi görse de sonunda şaklabana döner. Ve bugün onu pohpohlayan hayat yarın sırtını çevirince suçlayacak kendisinden başka kimse kalmaz. Kalbinde binbir pişmanlıkla, düşer kral tahtından aşağı.

  Renkli, Keçeli Kalemlerim (Selin Arslanoğulları) 27 Şubat 2012 Yaşam 

Şekil şekil bulutlar vardı sarı gökyüzünde. Lolipoplar pembe çimlerin arasından uzanırdı.Ağaçlarda her çeşit şeker yetişirdi ve süt kokardı nehirler. Pürüzsüzdü. Hevesliydi. Neşeliydi. Rengarenkti.

  Bir Harf Binlerce İğnesini Batırır Tenine (Selin Arslanoğulları) 27 Şubat 2012 Yüzleşme 

Duymak istemeyen kulaklarda sözcüklerin pas tutar. Ve güvendiğin kararlar seni sırtından bıçaklarken işsiz beyinler düşüncelerini kötüler. Benim dediğin her ne varsa yok olup gider değer bilmeyen gönüllerde. Ve aklını çeler öfke, sabır seni terk eder, asılıp kalırsın kendi kelimelerinle.

  Ben Buradayım... (Selin Arslanoğulları) 6 Temmuz 2011 Yüzleşme 

Neden tam hissetmeye karar verdiğim anda, hislerim boşluğa düşüyor? Neden birileri o taşı kırmaya çalışıyor ben içinde kalmaya inat ederken? Ve tam inadım yıkılır da elimi uzatırken geri çekiliyor?

  Kimim Ben? (Selin Arslanoğulları) 20 Mart 2011 Beklenmedik 

Beyaz bir duvar düşünün. O duvara bakan herkes aslında farklı bir şey görür. Kimisi için o sadece beyaz bir duvardır. Kimisi için ise kırık beyazdır. Bazıları malzemesini, üzerindeki tekstili fark eder. Bazıları ise duvarın boş olduğunu. Birkaç insan vardır ki o duvardaki ufak vida deliklerini fark eder. Bİr başkası ise o duvarın aslında onu bir köşeye kıstırdığını hisseder. Beyaz duvarın boyanması gereklidir kimisi için. Kimisi için ise o duvara birkaç tablo asılmalıdır. Ve çok ender olarak da olsa, bazı insanlar vardır ki o duvarı görmezler bile. İşte bu insanların görebildikleri tek şey o duvarın arkasında ne olduğudur. Ve bu insanların düşündükleri tek şey de o duvarı nasıl kıracaklarıdır.

  Bomboş Gözler (Selin Arslanoğulları) 10 Ağustos 2006 Yüzleşme 

Hayatım zamansız ve belki bir o kadar da hatalarla dolu. Sözcüklerim çalınmış, gözlerimse siyah birer çukurdan ibaretler. Yalnızlığa doğru ilerledikçe beni kötülüyorlar. Onlara bakmak istemiyorum. Onları görmek istemiyorum. Onlarla görmek istemiyorum.

  Yalnızlık Elbiseleri (Selin Arslanoğulları) 31 Temmuz 2006 Yaşam 

Çığlıklarım müziğin ahengiyle, duruşlarım özgürlüğün nihai yüceliğinde...Yapay safsatalarla dost binbir suskunlukla. Düşünüyordum düşünemezken. Biliyordum tamamen bilgisizken. Haykıramıyordum yine de

  Romeo'lu Düşünceler Playboy'la Sevişmeler (Selin Arslanoğulları) 31 Temmuz 2006 Sevgi ve Nefret 

Aşk deyince bir grup insanın aklına hüzün ve gözyaşları gelir. Oysa diğer grup, aşka aşık olanlardan oluşur. Onlara göre aşk paylaşımla ilgilidir. Umutlar, kahkahalar, saflık, mutluluk ve çocuksu bir aptallıkla… Peki siz hangi gruptansınız?

  Karma (Selin Arslanoğulları) 31 Temmuz 2006 İronik 

Bir insan oldum en sonunda naif ve gerçekçi Yarı uykuda bir kişiydim, hatırlayamayan geçmişi. Otların üzerinde zıpladım, ezdim çiçekleri Ağaçları tekmeledim, öldürdüm böcekleri. Sonra kuşları avladım, kedilerden nefret ettim ve vurdum köpeklere, sanki bütün bunlar birer güç gösterisiymiş gibi Keşke hatırlasaymışım geçmişi O zaman yapmazdım herhalde bu kötülükleri Saygı duyardım her varlığa yeryüzündeki Anlardım onların da değerlerini. Harcamak zorunda kalmazdım bu hapiste tüm vaktimi Varolabilmek için her varlığa saygı duymak gerektiğini bilirdim belki.

  Mirasını Yok Et ve Alay Et (Selin Arslanoğulları) 31 Temmuz 2006 İtiraflar 

Hayat elvedalarla döşeniyor... Ruhlar paramparça oluyor alaycılığın ötesine... Fikirler çalınıyor, sözcükler artık bir anlam ifade etmiyor. Gölgeler uslanıyor, yazılar yazılmıyor, düşünceler söylenmiyor, yalnızlık gittikçe daha çok artıyor

  Hoscakal Sen Sandigim Sen! (Selin Arslanoğulları) 20 Nisan 2004 Sevgi ve Aşk 

Kaniyorum. Vucudumun her parcasiyla, her hucremle, nefes aldigim her animla, doktugum her gozyasimla beraber kaniyorum. Kan, masumiyetimi alip goturuyor. Kan, yalnizligi yuzume carpiyor. Kan, iyilesmeme engel oluyor.

  Yalnizliklar Sehri Istanbul (Selin Arslanoğulları) 17 Nisan 2004 Yüzleşme 

Aynalar asla bana ne istedigimi soylemiyorlar

  Hiçkimseye Bir Mektup (Selin Arslanoğulları) 12 Ağustos 2003 Yüzleşme 

Ben hayatın çok çeşitli yönlerini gördüm. Acılar kimliği belirsiz birer kurbandan öteydi. Sevgi yanıp kül olmuş, tanınmaz haldeyken hatıralar birer kukladan ibaretti.

  Hayatın Uzun Labirentleri (Selin Arslanoğulları) 27 Aralık 2002 Yaşam 

Hayatın uzun labirentlerinde dolaşmıştı yaşlı ruhu. Hataların damgaladığı yüzlerce hayal kırıklığıyla adımını atmıştı yaşama. Olgunlaştıkça öğrenmiş, öğrendikçe yalnızlığa düşmüştü. Ve şimdi, bir zamanlar hovarda olan yüreğinde bir melankoli, kıpır kıpır

  Oyuncağımı Benden Almayın! (Selin Arslanoğulları) 15 Aralık 2002 Yüzleşme 

Toprağını kaybetmiş bir dünya, yeşilliği solup gitmiş bir orman, yıldızları sönmüş bir gökyüzü... Tüm bunların bir farkı var mıydı oyuncağını kaybetmiş bir çocuktan?

 

 Tarafsızlığa esir binlerce düşünce
Yıkımın soğuk nefesi gibi hayat, kesinlikle bir bilmece
Işık söndü, güneş battı,
Şarkı sustu, aşk yokoldu
Nefret nefret nefretin cümleleri
Bilinmeyen tutarsızların kafesi
Zincirlerin sağlam ipleri
KİMSE İNSANI DUYMAYACAK
İNSAN ASLA DİNLEMEYECEK
TANRI MELEKLERİNİ GÖNDERMELİ
VE BU OYUN BURADA BİTMELİ 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © Selin Arslanoğulları, 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.

 

Bu dosyanın son güncelleme tarihi: 04.06.2020 09:58:28