..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Türkiye Cumhuriyeti'nin temeli kültürdür -Atatürk
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Yazar Portresi - Mehmet Ali Özler
Mehmet Ali Özler - Hayat, geleceğin bir masalıdır.
Site İçi Arama:


Ana Sayfa
  İçimde ki Çelişki (Mehmet Ali Özler) 3 Temmuz 2008 Yaşam 

“Öldürme güdünüz yok mu, adamım? Siz, tuvalette işerken bile sidiğinizi oradaki sineklere nişan alırsınız. Potansiyel katillersiniz hepiniz ve gün gelecek her şeyi yok ettikten sonra salgın virüsler gibi birbirinizi bitireceksiniz.”

  Arkadaşım Seri Katil (Mehmet Ali Özler) 15 Ekim 2008 Yaşam 

“Kulenin kapısı günde bir kez benim için özel kurulan bir tim tarafından açılırdı, anlıyor musun? Benim yaşadığımı gördüklerinde ilk mırıldandıkları da ‘bu gebermemiş mi hâl⒠olurdu. Önüme bir parça küflenmiş ekmek ve insafları tutarsa kokuşmuş bir parça peynir veya domuz yağı falan atarlardı. Sanki köpeğin önüne atarmışsın gibi.”

  Atasözlerin Esareti (Mehmet Ali Özler) 3 Temmuz 2009 Yaşam 

Canlıların neden karşı cinsin içine girmeden veya karşı cinsi içine almadan yapamadıklarını anlamış değilim. Burada yaşam taşları oturtulurken bazı hataların oluştuğu kesindir. Zira itiraf etmek gerekirse her an düşündüğümüz, arzuladığımız ve üzerine milyonlarca sayfa yazılar, şiirler, romanlar, türküler, ağıtlar yazıp uğrunda cinayetler dahi işlediğimiz cinsel ilişki (aşk), iki varlık arasında hiç te hijyen ve sağlıklı bir temas değildir.

  Kitap Akrepçiği (Mehmet Ali Özler) 14 Haziran 2008 Sürrealizm 

Kütüphanelerin bir kıyısında unutulup uzun zaman yalnız kalan kitapları Akrepçikler ziyaret eder. Doğadan tanıdığımız Akreplerin 3 milimetrelik minyatür versiyonu olan bu Akrepçikler, kitapların sayfalarını bir bir gezerek bunların arasında Kitap Bitlerini avlarlar. Not: Okur olarak birgün siz de bir Kitap Akrepçiğine rastlarsanız lütfen korkmayın ve sakın ona adi bir böcek muamelesi uygulamayın. Bu Akrepler eski kitapların uzun yaşamasında yararlı bir iş becerirler ve insanlara kesinlikle bir zararları yoktur. Bir doğa harikası olan Kitap Akrepçiğine rastlamak ve onu izleyebilmek büyük bir şans ve ayrıcalık sayılır.

  Pancar (Mehmet Ali Özler) 15 Aralık 2007 Çocuk 

Birlikte olmanın neler sağladığını anlatan bir masal. Not: Bu masalım Burdur/Gölhisar İli İlk Öğretim Okullarında ders konusu olarak işlenmiştir.

  Zifaf (Mehmet Ali Özler) 17 Aralık 2007 Erotik 

Yaşanmayan bir gecenin özlemi

  Eleştiriyi Eleştirmek (Mehmet Ali Özler) 29 Ocak 2008 Toplum ve Birey 

İpsiz sapsız havada asılı duran taş hep başkalarının oradadır. Kendiliğinden yanan Selahattin' nin lambası da öyle, uçan halılar da. Aksi takdirde eleştirenlerin de bir savurmalı ipi olur. Hani binadan binaya atlayan, oradan buraya zıplayan.

  Benzetiş (Mehmet Ali Özler) 17 Aralık 2007 Özlem Şiirleri 


  Yüreğe Sormak (Mehmet Ali Özler) 17 Aralık 2007 Sürrealizm 


  Ne Yaptın? (Mehmet Ali Özler) 29 Aralık 2007 Toplumcu 

Hatalarımızı hep başkalarına yüklemeyi severiz

  Bir Bomba Çeker Misin! (Mehmet Ali Özler) 29 Temmuz 2008 Politik Olaylar ve Görüşler 

Allah hepinize akıl, fikir ve vicdan versin. Ama nerde. Fikir belki bir nispet te, akıl ve vicdanın zerreciği olamaz sizlerde. Siz olsanız olsanız ya sapık, şizofren ya da insan görünümünde dünya üzerine inmiş ve insanları nasıl bir birine düşürtüp kırdırtırız diye niyetler taşıyan dünya dışı ruhsuz yaratıklarsınız. Evet evet… bu patlayıcıları ve bombaları icat eden ve uygulayanlar kesinlikle bizim kitaplarımızda yazan insan kulları değillerdir. Sizler olsanız olsanız başka gezegenlerden gelmiş dış yaratıklarsınızdır ve tek hedefiniz insanların sonunu getirmektir.

  Çıplak (Mehmet Ali Özler) 24 Ocak 2008 Soyut 

Doğarken ayıp değil, ölürken ayıp değil, yaşarken neden bu kadar ayıp...?

  Tat (Mehmet Ali Özler) 29 Aralık 2007 Özlem Şiirleri 

Binbir türde tatlar ve acılar gelip geçer insan ömründe. Ama dilde kalan tek bir tat vardır ki, ömrünüzün sonuna dek unutamazsınız.

  Renkli İnsan (Mehmet Ali Özler) 17 Aralık 2007 Taşlama (Kinaye) 

Irkçılığa, farklı renklere güzel bir yanıt.

  Kalem (Mehmet Ali Özler) 12 Mart 2008 Sürrealizm 


  Uymayan Hâl (Mehmet Ali Özler) 17 Aralık 2007 Başkaldırı 


  Oyun (Mehmet Ali Özler) 28 Aralık 2007 Yaşam 

Hayatlar, birgün perdesi kapanan bir sahne değil midir? Sadece seyircilerde anısı kalan bir oyun.

  Olmasam (Mehmet Ali Özler) 8 Ağustos 2008 Lirik 

Nasrettin Hoca'ya sormuşlar dünyanın merkezi neresidir diye? Hoca, ayağını yere vurup, "İşte burasıdır", demiş. Nasıl ispat edersin demişler bunun üzerine? "İnanmıyorsanız ölçün!" diye karşılık vermiş, Hoca. Bence dünyanın da, hayatın da, tüm evrenin de ortası ve merkezi insanın kendisidir.

  Her Soluk (Mehmet Ali Özler) 17 Aralık 2007 Özlem Şiirleri 


  Ceza Evinde Eşle Mahrem Görüşmesi (Mehmet Ali Özler) 31 Ocak 2013 Günlük Olaylar 

Hayaları şişiyor zannettiğiniz mahkûmlara ilişki değil, onların sevdikleri ve saydıkları insanlar ile insanca ziyaretlerini geçirebilecek ortamlar gereklidir. Bu ortamları hemen filim çekme sahnesine benzetmeyin lütfen.

 

 Kütüphanelerin bir kıyısında unutulup uzun zaman yalnız kalan kitapları Akrepçikler ziyaret eder. Doğadan tanıdığımız Akreplerin 3 milimetrelik minyatür bir versiyonu olan bu Akrepçikler, kitapların sayfalarını bir bir gezerek bunların arasında Kitap Bitlerini avlarlar.
Not: Okur olarak bir gün siz de bir Kitap Akrepçiğine rastlarsanız lütfen korkmayın ve sakın ona adi bir böcek muamelesi uygulamayın. Bu Akrepler eski kitapların uzun yaşamasında yararlı bir iş becerirler ve insanlara kesinlikle bir zararları yoktur. Bir doğa harikası olan Kitap Akrepçiğine rastlamak ve onu izleyebilmek büyük bir şans ve ayrıcalık sayılır."Okumak ve yazmak ne getirir? sorusunu yanıtlamak kolaydır. Tabii bunun bir de diğer yanı var: Okumak ve yazmak insandan ne götürür? sorusu. Gayet basit: hiç fark ettirmeden ömrünü alır insanın". 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © Mehmet Ali Özler, 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.

 

Bu dosyanın son güncelleme tarihi: 24.05.2019 02:43:47